PDA

Zobacz pełną wersję : Zgoda sąsiada.



spayder
14-05-2006, 11:38
Witam,
Czy ma ktoś może wzór zgody sąsiada na budowe domu przy jego granicy. Przymierzam się do budowy domu a w tych wszystkich papierach nie jestem za bardzo zorientowany.
Dziękuje za pomoc.

marcinor
15-05-2006, 09:35
Mam tą samą prośbę :D

eska78
16-05-2006, 15:01
Mam tą samą prośbę :D
Z tego co ostatnio przerabiałam (czyli jakiś miesiac temu ) nie dostarczałam zgody sąsiada.W trakacie procedury wydawania pozwolenia na budowe wysyłane jest zapytanie do sąsiadów czy nie widzą przeszkód aby dom stał w granicy.W pozwoleniu otrzymasz notkę iż twoj budynek stoi na granicy z działką nr....
Potem po wydaniu pozwolenia po raz drugi jest do nich wysłane zapytanie czy nie widza przeszkód do wydanego pozwolenia.Tak było w moim przypadku.

marcinor
17-05-2006, 06:27
HEJ!
A co gdy sąsiad jednak stwierdzi że widzi "przeszkody"?
ja mam zrobioną adaptację, kupiony projekt itd a on mi się nie zgodzi?
Bo ma prawo, tak?
nie ma innego sposobu?
Niechciałbym żeby mnie "załatwił" :D w ostatniej chwili.
Cała procedura rusza od początku, nie mówiąc o kosztach :-?

MAREK S
09-06-2006, 21:39
Witam,
Gdzies wyczytalem/slyszalem,ze zgoda sasiada tzn osoby trzeciej nie jest wymagana.Jest orzeczenie sadowe (SN albo NSA),ze taki zapis jest niezgodne z prawem.
Jak znajde to orzeczenie to puszcze linka.
A moze ktos ma takowa wiedze?

qbav
21-06-2006, 13:12
Ostatnio przerabialem ten sam problem.
Mialem pisemne zgody wszystkich sasiadow i chcialem postawic budynek z otworem okiennym 3 metry zamiast wymaganych 4. Jak dowiedzialem sie w starostwie ktore wydaje pozolenia na budowy, zgoda sasiadow nie ma teraz nic do rzeczy. Zmnijeszenie wymaganej odleglosci jest wbrem przepisom budowlanym i taka prosbe nalezy kierowac indywidualnie do ministerstwa infrastruktury. Na szczeblu lokalnym nikt takiej zgody nie da a zgoda sasiada tymbardziej nie ma tu nic do znaczenia...

MAREK S
28-06-2006, 08:45
Witam,
Oto obiecany wyrok mysle ze warto sie z nim zapoznac,moze sie komus przyda :wink: http://www.trybunal.gov.pl/OTK/teksty/otk/2001/P_11_00.doc