PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS75 pracownia ARCHI-PROJEKT



Ivo
03-03-2003, 17:09
To chyba już koniec poszukiwań :smile:- wydaje się nam, że znaleźliśmy TEN projekt domku - APS 75!!!
http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm (z poddaszem)

Jednak przed zakupem chciałabym BARDZO poznać Wasze opinie na temat tego projektu - plusy/zwłaszcza minusy, uwagi, propozycje...
Wstępnie miał to być projekt GLX 10 (bez podpiwniczenia) lub GLX 9 (Atrium), ale brakowało nam miejsca na węgiel. I przez przypadek znalazłam właśnie APS 75 - funkcjonalnie, zew. podobny do GLX'ów.

Wstępnie nasze zmiany to:
- powiększenie garażu o 1 - 1,5 m (wówczas miejsce na węgiel obok kotłowni oraz na mały warszacik)
- likwidacja jednego okna w salonie (południe u nas) - czy nie będzie za ciemno..?
- likwidacja okiena w garderobie - dodanie okien pałaciowych do pokoi
- likwidacja balkonu - chyba zrobimy daszek tak jak przy ganku - czy to dobre rozwiązanie..???

I jak..?
I jeszcze jedno - czy ktoś z Was korzystał z projektów z tej pracowni? Jaka jest Wasza opnia na temat ich dokłądności..?

Docent - Gdańsk
18-03-2003, 18:26
Bardzo ładny prjekcik - jakbym dysponował trochę większą kasą to też bym się napewno na niego skusił - a tak stawiam na mniejszy D 07. Podoba mi się to , żemożnaby go zbudować dwuetapowo. Myślę, że bez 220 tys. się nie obejdzie.

Ivo
18-03-2003, 19:12
Jednak po konsultacji z architektem wróciliśmy do projektu GLX 10 z Atrium - właśnie dzisiaj otrzymaliśmy projekt :smile: :smile: :smile:

wariat
04-09-2003, 23:38
Właśnie zacząłem budowę tego przemiłego domku i nie wiem czy powinienem coś zmienić w projekcie (zmiana układu okien podniesienie ścianki kolankowej )prosiłbym o podpowiedzi ludzi którzy mają ten projekt. Na tym etapie już zrezygnowałem z balkonu wyrównałem ścianę kuchni z pokojem dziennym zrezygnowałm z lukarny (będzie okno dachowe)
pozdrawiam
Norbert

wariat
26-09-2003, 23:04
bo ja buduję!!

marina123
26-09-2003, 23:14
Przejdz z tym pytaniem do dzialu Projekty

anda
28-09-2003, 04:37
Do "wariat"
Witam!
Również zdecydowalismy się na APS 75, ale "lustrzane odbicie".
Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to jedynie poszerzyłem garaż do 5,10 m
(oczywiście za zgodą archi-projektu) i tym sposobem otrzymałem miejsce na spiżarnię, + dodatkowo drzwi z garażu na ogród. Jestem na etapie załatwiania pozwolenia, a raczej byłem ponieważ cofnięto mi papiery do uzupełnienia. Otrzymałem ofertę na robociznę za 30 tys. bez dachu( same mury), :( ,czekam na dalszych oferantów.
Jak szcujesz koszt s.surowego
pozdrawiam : anda

wowo
29-09-2003, 00:24
Witam!!!
Ja również zacząłem budowę tego domku. Tak jak ty zrezygnowałem z lukarny na okno dachowe, powiększyłem duży pokój przesuwając uskok między nim,a kuchnią, ale już żona mi truje, że nie chce ścianki między kuchnią a salonem. Będzie więc duża przestrzeń. Jestem obecnie na etapie wylewania stropu wraz z tarasem. Jestem pod wrażeniem, narazie super. Stawiam z siporexu 24+12cm wełny mineralnej.
Pozdrawiam i powodzenia.
a jeszcze ja buduję w Zielonej Górze !!!! :D

wariat
30-09-2003, 01:20
Mam rodzinkę w Sulechowie jak kiedyś będę jechał do nich to żucę okiem na twoją chatke.Budujesz sam czy masz ekipę??Jka ekipę to napisz ile dałeś za stan surowy i dach.Powiedz mi jeszcze czy są jakieś błędy w projekcie!A i jeszcze jakie robisz schody lane czy drewniane ?
Pozdrawiam aps 75(projekt roku 2003)

wariat
30-09-2003, 01:35
coś to "żucę" mi nie pasuje :oops:

wowo
30-09-2003, 22:10
Hej Wariat !!!
Jeśli chodzi o schody to raczej bedę robił wylewane i jak się da to bez pierwszego spocznika, tylko je zakrecę. Nie wiem czy w tym roku bedę stawiał dach, robota pokaże, ale teraz jestem na etapie stropu i tarasu z tyłu budynku. Mam już rozłożony strop Terriva, zazbrojony i zaszalowany, teraz tylko zaszalowanie i zazbrojenie tarasu zostało. Napewno pociągnę górę jeszcze. Do tej pory nie zauważyłem żadnych błędów w trakcie realizacji. Ogólnie jest OK!!!
Pozdrawiam!!!!!! :lol:

Palma
22-10-2003, 18:45
Witam,

Powaznie zastanawiamy się nad projektem APS 75.

Mam pytanie jak wyglada dom po wyrównaniu sciany w kuchni i pokoju (wydaje mi sie ze przednia sciana - ta z oknem w kuchni nie będzie symetryczna?) oraz powiększeniu garazu?.

Ile zaplaciliscie za takie zmiany w projekcie? My chcemy powiększyć garaż do 2-stanowiskowego.

Jesli ktos buduje w okolicach Warszawy lub Lodzi, chetnie zobaczylibysmy taki domek

Pozdrawiam :D

Cezarr
23-10-2003, 10:57
witam
Bardzo ładny domek, rozważam jego wybór, lecz chciałbym aby salon na dole byl jak największy. jest jakaś mozliwość zrezygnowania ze ściany nośnej między salonem a pokojem?.Powstałoby bardzo ładne pomieszczenie.Czy wg Was jest to dom dość prosty i niezbyt drogi w budowie?

wowo
23-10-2003, 12:03
Cezarr nie wiem czy jest taka możliwość z uwagi na to, że ściana między salonem, a pokojem jest ścianą konstrukcyjną. Ja natomiast raczej pozbędę się ścianki oddzielającej kuchnię od salonu, a napewno jej większej części. Pozdrawiam !!!

Cezarr
23-10-2003, 12:41
oczywiście,dobrze byłoby przesunąć ściankę dzialową w strone kuchni, (w znacznej części ją likwidując).Moje pytanie wynikało z tego, że nie wiem, czy potrzebny jest dodatkowy pokój na dole. We wszystkich branych pod uwagę projektach-pomijałem to pomieszczenie,uważając je za zbędne(może wyprowadzisz mnie z błędu?). A co myslisz o balkonie?Zostawiasz, zmniejszasz itd?Wogóle widzisz jakies wady projektu?

wariat
08-12-2003, 01:35
oczywiście,dobrze byłoby przesunąć ściankę dzialową w strone kuchni, (w znacznej części ją likwidując).Moje pytanie wynikało z tego, że nie wiem, czy potrzebny jest dodatkowy pokój na dole. We wszystkich branych pod uwagę projektach-pomijałem to pomieszczenie,uważając je za zbędne(może wyprowadzisz mnie z błędu?). A co myslisz o balkonie?Zostawiasz, zmniejszasz itd?Wogóle widzisz jakies wady projektu?

Pokój na dole to gabinet w moim przypadku musi być. Mozna rozłozyć się z papierami i nikt ci nie przeszkadza,i spoglądać na ogród czy córcia się grzecznie bawi.Teraz mieszkam w jednym pokoiku (8m) i jak siądę przed kompem i chce coś zrobić to za 2 minuty jest moja malutka i zaczyna mi pomagać.Buduję ten dom żeby mieć swój gabinet z widokiem na ogród.
Narazie wylałem ławy ,wymurowałem i ociepliłem fundament teraz zasypali mi go piachem i podejrzanie dużo go kupiłem (ktoś wie ile tam można piachu wsypać ja mam mury na 90 cm wys. a poszło jakieś 180 ton !!!!!!!!!!! czy to możliwe czy mnie dymają??
pozdr.

Kasia i Jacek
18-12-2003, 07:46
My budujemy bardzo podobny domek z Archi-Projektu (do zimy zrobiliśmy fundamenty), tak jakby modyfikację APS 75 czyli APS 99. Mamy podpbne wejście do garażu pod bardzo rozłożystymi schodami. Mamy pytanie do Wowo, który już wylał strop. Czy przejście z domu do garażu będzie w miarę wygodne, czy trzeba będzie robić niższe ościeżnice albo dostawać za każdym razem klaustrofobii.

Pozdrawiamy
Kasia i Jacek

P.S. Mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia bo oba projekty wydawały nam się na tyle podobne a jednocześnie ładne i praktyczne, że bardzo długo nie mogliśmy się zdecydować na któryś z nich.

wowo
18-12-2003, 23:29
Witam serdecznie!!!
Garaż oraz wejście do garażu są niżej o ok. 35 cm od posadzki w przedpokoju, będzie się schodziło po trzech schodkach. Wymiary drzwi pozostają te same. Nie wiem czy o to wam chodziło.


:D
Życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt i pomyślności w Nowym Roku 2004 !!!!!!!!!

wariat
03-01-2004, 00:51
czad fundamenty stoją , jak wchodzę do salonu to wydaję mi się jakiś mały ,ale żonka mnie pociesza i mówi że małe jest piękne ( nie wiem o co jej chodzi). A tak pozatym to jak tylko zrobi się ciepło to buduję. Pozdrawiam wszystkich .

Kasia i Jacek
05-01-2004, 08:51
My też Cie pocieszymy Wariat. Przekonaliśmy się naocznie na przykładzie domu znajomych, że dom na etapie budowy wydaje się mniejszy niż póżniej po umeblowaniu i zamieszkaniu.

Pozdrawiamy
Kasia i Jacek

piplape
21-01-2004, 15:16
Witam,
Ja także planuję budowę aps75. Bardzo podoba mi się rozkład wnętrza w projekcie. Jaka jest wasza ocena funkcjnalności poddasza. Czy ścianki kolankowe nie są za niskie? Jaka jest ich wyskokość?
Pozdrawiam Wszystkich,
Piotr

Peterek
24-01-2004, 13:23
Witam wszystkich
Ja też jestem zainteresowany tym projektem. Parę ścianek poprzestawiam, powiększę garaż na dwa samochody, wyrzucę niektóre drzwi wewnętrzne i dom z moich marzeń. Nie wiem tyklo jak będzie się mieszkało, jeśli okna saloniku będą wychodzić na południowy wschód. Czy nie będzie w nim za "zimno", a może i za "ciemno".

P.S.

Mój projekt to lustrzane odbicie.

piplape
24-01-2004, 14:50
Witaj Peterek,
Najwięcej słońca jest od strony południowej. Zobacz jak to wygląda na rzucie z uwzględnieniem nasłonecznienia. Wydaje mi się, że okna salonu na południowy wschód są świetnym rozwiązaniem, bo po południu nie powinno być zbyt gorąco w salonie, co jest ważne latem.
Pozdrawiam,
http://C:\Temp\sloneczko.JPG

piplape
24-01-2004, 15:23
Nie udało się załączyć obrazka już się poprawiam:
http://republika.pl/piplape/sloneczko.JPG

Peterek
26-01-2004, 13:09
Dzięki za odpowiedź, mi też tak się wydawało z tym słońcem.

areksam
11-02-2004, 14:07
Witam!

Też chcę budować APS 75L, czyli odbicie lustrzane. Domek jest suuuper!!
Szukaliśmy takiego domku, to jest cacko, jak dla mnie.
Za waszymi sugestiami powiększymy kuchnię. Garaż też bym chciał powiększyć, ale to się zobaczy.

Pozdrawiam

java151
17-02-2004, 18:41
ja buduje aps76 jak chcesz to pisz na [email protected]

areksam
17-02-2004, 20:08
A czy budujesz podwójny garaż? Trochę ten twój domek inny niż nasz ale podobny

jaski
21-06-2004, 16:01
Nawiązując do rozmowy o APS 75 i wspomnianych przez Docenta 220tys, jesteście w stanie podac rząd wielkosci, koszt budowy APS 55??
Z góry dzięki
SJ

jaski
21-06-2004, 17:35
Oczywiście APS 75. Sorry.

logard
09-07-2004, 11:02
cześć! jestem nowy :D i mam zamiar budować aps-75, w lubelskiem.
ogólnie podobaja mi się projekty z tego biura, mają praktyczne rozplanowanie pomieszczeń oczywiście jeśli chodzi o moje potrzeby.
co myślicie o przedłużeniu domu o jakieś 0,5 m w kierunku ogrodu?
i jeszcze jedno pytanie, może wiecie ile mają po podłodze pokoje na poddaszu i jaka jest odległość od sufitu w najniższej cześci pokoju(to chyba ściana kolankowa)?

jaski
09-07-2004, 14:01
hejka!
ja tez jeszcze rozwazam 75 lub 99, z tym ze w 99 musialbym zrobic sporo zmian.
musze powiedziec ze te dwa projekty dosc dobrze poznalem chociaz akurat nie podam Ci dokladnie powierzchni po podlodze, wiem natomiast ze wysokosc scianki kolankowej jest okolo 120cm, takze to co jest miedzy 190 a 120 to jest powierzchnia nie wliczona do uzytkowej a cos tam zawsze sie zmiesci.

natomist dzielac sie doswiadczeniem zwroc uwage jakie masz dane tego domu, w roznych katalogach (Archi-projektu) jest roznie podane, jeszcze inne sa dane na stronie www a jeszcze inne w projekcie, a roznice sa spore.
Natomiast jako te wiarygodne trzeba potraktowac te z projektu (w m2):

APS 75 APS 99
Powierzchnia uzytkowa: 135,7 135,9
Powierzchnia zabudowy: 122,0 + 39 taras 139,3
Powierzchnia całkowita: 228,0 191,0
Kubatura: 676,0 710,0

Pozdrawiam
SJ

Rafał Kamrowski
08-03-2005, 15:59
Hej Wszystkim
Właśćiwie tylko w pomieszczenie nad garażem ma ścianki kolankowe na poziomie 30 cm, trzy z czterech ścien górnych ściana kolankowa ok 120 cm , czwarta ok.30 cm . Po podłogach powierzchnia jest taka jak na dole .
Też buduje ten domek .
A propos do wariat ja też wsypałem tam prawie 200 ton piachu , i zrobiłem to można powiedzieć osobiście , więc nie dymają Ciebie z tą ilością .
Pozdrawiam budujących
Jeśli ktoś chce znać ceny :
Fundament robocizna ( oprócz zasypania piachem ) 2.500 - ( 5 osób , 2 tyg. pracy)
Wszystkie mury + strop + schody +kominy +klinkier na nich 9.000 ( 5 osob , nie piją a pieniądze biorą na końcu roboty , a i materiały też nie giną )

areksam
08-03-2005, 16:21
Rafał a gdzie ty budujesz??

Może wziął bym twoją ekipę, bo na dzień dzisiejszy mam takową ale za 20tys całość bez dachu!

Rafał Kamrowski
09-03-2005, 18:24
Budujemy na obrzeżach Gdańska,inne ekipy nawet profesjonalne były
srednio 30% droższe.

krzmia
08-01-2006, 14:28
Cześć !

Czy już nikt nie buduje Aps 75 bo ostatnie posty są z przed roku.
Może mi powiecie jakie są jego wady(czego nie zauważyłem przy wybieraniu tego projektu).
Moje zmiany polegałyby na:
- chciałbym zlikwidować filary od strony ogrodu i zrobić węższy balkon,
- wyrównac ścianę kuchni z salonem,
- zabudować schody tak abym poddasze mógł wykonać w późniejszym terminie,
- zlikwidować lukarnę w garderobie.
Chciałbym ograniczyć koszty do minimum, ale nie kosztem wyglądu od strony frontowej i jego funkcjonalności.
Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

P.S.
Może jest ktoś z Lublina kto buduję lub wybudował ten dom.

WALDEK1
22-03-2006, 11:35
Czy ktoś budował lub jest w trakcie budowy APS 75, lub podobnego domku, ja przymierzam się do jego reazlizacji :) ?

krzmia
26-03-2006, 19:13
Cześć!
Ja mam zamiar wybudować Aps75. Kupiłem już projekt i dokonałem niewilkich zmian. W tej chwili jestem na etapie adaptacji.
W tym roku chciałbym uzbroić działkę i zalać fundamenty.
A co do projektu, to nikt mi nie wynalazł poważniejszych błędów (chociaż jednemu może się podobać, a drugiemu nie). :D
Czytaj wcześniejsze posty na temat tego domu to dowiesz się troche więcej.
Jeżeli będziesz chciał budować aps 75 to będzie nas już dwóch.
http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=75

WALDEK1
27-03-2006, 16:13
:D Cześć,
To jest nas narazie dwóch :wink: , my również już posiadamy projekt budowlany, który został jednogłośnie wybrany ze względu na swój urok i funkcjonalność - co nie którym projektom brakowało, ale to kwestia gustu. Obecnie szukamy architekta do adaptacji, bo napewno powiększymy garaż o 1,5 m, wstawimy małe okienka w garażu, zamiast okna dachowego w szczycie, i może zlikwidujemy środkowy filar na tarsie - ale nie jest to jeszcze przesądzone.
Zastanwiałem się czy wentylacja w łazience bedzie wystarczająca??, aby niebyło zbyt dużej wilgoci w łazience i ewentualnych później problemów, gdyż kanał wentylacyjny bieginie jeszcze przez hol i dopiero do komina...
I jakby dobrze się ułożyło to wylać fundamenty w tym roku :D

krzmia
28-03-2006, 19:09
Cześć! :D
Cieszę sie, że nie jestem sam, który wybrał ten projekt.
Będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami z budowania naszych domów. Na razie czekam na pozwolenie. Napisz gdzie zamierzasz budować i z czego.

Pozdrawiam K.M.

WALDEK1
03-04-2006, 10:48
Cześć:)

Domek będę budował niedaleko Warszawy (ok 20 km) na wschód, teraz jestem na etapie zdobywania warunków wstępnych przyłączeniowych, na wodociąg już mam i w między czasie szukam ekipy murującej - za jaką cenę by postawili, może masz jakieś rozeznanie?... Zastanwaiam się nad gazobetonem 24 lub 30 i ocieplenie np. styropianem - jedni to chwalą i podobno będzie wystarczające, ale też poważnie zastanawiam się nad budowaniem ściany trójwarstwowej z cegły ceramicznej U 220, w środek wełna i na zewnątrz k3,
:wink: Pozdrawiam

krzmia
10-04-2006, 20:05
Cześć ! :D
Rozmawiałem już wstępnie z dwoma ekipami murarzy(polecane przez znajomych u których budowały).Jedna chciała 14tyś, a druga 12tyś.
Ta ekipa za 12 jest już w tym roku zajęta, ale ja będę budował w przyszłym roku to może skorzystam z ich usług.
Buduję 10 km od Lublina. Też się zastanawiałem nad ścianą trójwarstwową. Chyba będę budował z BK 30 i 12 styropian. Czekam na pozwolenia już 3 tygodnie, myślę, że do wakacji dostanę dokumentację i będę mógł zrobić podłączenia na plac budowy. W tym roku chciałbym zakończyć na poziomie "0".

Pozdrawiam K.M.

wmichal
28-04-2006, 14:22
Ja tez buduje APS 75. W tej chwili mam stan surowy otwarty. Reszta juz niebawem.

wicekK
30-05-2006, 15:35
Witam miłośników APS75 -biorę ten domek pod uwagę , aczkolwiek przychylam się bardziej w stronę APS99.
Niemniej jednak chętnie przyłączę się do grupy - może wymiana doświadczeń pomoże mi podjąć decyzję

wicekK
31-05-2006, 23:57
Witam ponownie grupę APS75
Tak patrzę w projekt i myślę że wszystko w nim w zasadzie ok
Mam tylko pytanie do tych co projekt już mają : czy bezpośrednie wejście z garażu do holu nie jest trochę ryzykowne ( czy nie będzie spalin w mieszkaniu?)
Wydaje mi się że wejście przez wiatrołap mogłoby być lepszym rozwiązaniem
I jeszcae jedno - czy aby garaż nie jest raczej na niewielkie autko ?
Czy ktoś z budujących przedłużał garażo/kotłownię na całą długość ściany bocznej (podnieść dach - będzie duży strych , a myślę że większy garaż i kotłownia - ew pom gospodarcze mogą się w przyszłości przydać ) i jak to wpływa na bryłę budynku
Tyle chwilowo z moich przemyśleń

krzmia
01-06-2006, 10:17
cześć wicekK !
Odpowiadając na twoje pytanie "czy bezpośrednie wejście z garażu do holu nie jest trochę ryzykowne ( czy nie będzie spalin w mieszkaniu?)".

Między haalem a garażem są podwójne drzwi, także spaliny nie tak łatwo się przedostaną do domu. Odległość drzwi od siebie wynosi 1,75m. Pod schodami jest dobre pomieszczenie na spiżarnię.
Jeżeli chodzi o garaż i kotłownię to ja poszerzyłem o 1,20m i na rysunkach nawet ładnie to wygląda.

pozdr. K.M.

wicekK
07-06-2006, 22:39
U mnie w zasadzie przesądzone - będzie APS 99 z powiększonym garażem i kotłownią a nad tym dach jak w 75.
Wybór materiału to też poważny problem - ja się zastanawiam nad gazobetonem , na to około 15-20 styropianu i tu dylemat .
Do wczoraj miał być tynk akrylowy - ale był u mnie znajomy który tak zrobił chyba ze 4 lata temu i co powiedział ?
A to dzieciaki stawiając rowery porobiły już dziury , a to szwagier lusterkiem od autka odłupał kawałek narożnika i już chałupka nie wygląda tak fajnie
W związku z tym (znając moich dwóch synów ) zacząłem zastanawiać się nas wykończeniem klinkierem ( choćby tylko naroża)
Muszę sprawdzić ceny klinkieru
A może jakaś inna ceramika po zewnętrznej ?
No i robi się ściana 3 warstwowa
A co Wy o tym sądzicie ?

wicekK
15-06-2006, 21:29
Witam aps-owców
A ja do dziś byłem zdecydowany na 99 - chciałem jednak przesunąć kominek na drugą stronę wejścia salonu i tu poległ APS99
Znowu analiza i padło na 75 - jest w porządku .
Wymaga tylko poszerzenia garażu
Zastanawiam się tylko nad częściowym podpiwniczeniem i wyrzuceniem tam kotłowni
Natomiast w kotłowni z projektu jest doskonałe zaplecze na rowery , kosiarkę itp
wmichal czy można by zobaczyć Twego APS-a ?
Ostatnio znalazłem architekta , który za ok 3.000 zrobi mi projekt indywidualny i jeszcze wczoraj miał być na wzór 99 - dziś zmieniłem na 75 ( i to już zapadło )
Zdecydowałem się też na ścianę 3W , wentylację mechaniczną z rekuperatorem ( a może i GWC) , i w całym domu ogrzewanie podłogowe - co Wy na to ?

wicekK
22-06-2006, 22:47
Widzę że nikt tu nie zagląda , a może wszyscy zajęci budową .
A ja szamotałem się z wyborem projektu i koniec końców stanęło na APS 75 - tylko u mnie bedzie projekt indywidualny wzorowany na 75 .
Jestem po pierwszej wizycie u architekta - przekazaliśmy mu swoje oczekiwania - no i za kilka dni bedą pierwsze rysunki do obejrzenia .
Wczoraj był na działce geolog- wywiercił 3 otwory po 5 m i już wiem , że piwniczkę sobie zrobię , nośność gruntu mam dużą - więc fundamenty poniżej normy , no i chyba zastanawiam się nad oczyszczalnią zamiast szamba - a grunt mam idealny .
Po niedzieli odbieram dokumentację i będę miał wszystko na papierze .
Ma ktoś oczyszczalnię , a może ktoś zamierza budować ?

WALDEK1
24-08-2006, 14:45
Witam:)

Materiału jeszcze nie mam ale myśle że ostatecznie o ścianie 3w się zakończy, choćby z tego wzglęgu że będzie chronić ocieplenie od środka będzie grubiej i większe koszty na sam początek, ale otynkować koloriem elewacje można później. Widziałem ocieplenie styropianem u kolegi i niejest zadowolony ma dziury przez nieuwagę (swoją i dzieciaków) i faktycznie łatwo jest uszkodzić odpada zewnetna wartwa pewnie fachowcy co kładli też nie znali się na rzeczy zabardzo:
Pozdrawiam

wariat
28-01-2007, 21:45
założyłem tego posta i dawno tu nie zaglądałem .dom juz prawie wykończony zostało pomalować ściany zrobić dolna łazienkę schody , drzwi wewnętrzne .trochę go poprzerabiałem i nie stety nie wyszło mu to na dobre . żałuję tylko że nie poszerzyłem garażu bo jak kupię sobie audi q7 to się niestety się nie zmieści.jak ktoś ma fotki z realizacji tego projektu to mógłby parę wrzucić.
pozdrawiam

darcon
04-03-2007, 21:47
Witam.
My z żoną także zaczęliśmy budowę tego domku w wrsji lustranej (APS75L).
Budujemy z siporexu 24 cm + 16 cm ROCKWOOL. Zaczęliśmy tydzień temu i powoli pnie się w górę mam nadzieję że do końca przyszłego tygodnia będziemy już układali strop.
Bardzo fajny domek.
pozdrawiam
Tomek

darcon
04-03-2007, 21:53
Witam.
Mam obecnie okna dachowe (połaciowe) typu ROTO w naszym mieszkanku i szczerze NIE polecam takiego typu okien. W naszym projekcie zmieniliśmy właśnie okna połaciowe na proste w ścianie szczytowej nad garażem.
Może mam złe doświadczenia z takimi okanami ale na żadnych innych nie skrapla mi się tak mocno woda jak na tych.

EwkaP
25-03-2007, 14:36
Witam :D

Mnie również wpadł w oko APS55,
ale również APS75.
APS 75.
Znalazłam też świetne fotki domku Pana Marka -APS55 i teraz mam dylemat.
Zwłaszcza, że punktem wyjściowym do moich poszukiwań jest Sopran.

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/sopran/default.asp?id=159

EwkaP
25-03-2007, 14:38
Ten większy-APS75 jest taki:

http://www.archi-projekt.com.pl./projekt.php?id=75

wicekK
25-03-2007, 16:42
Witam ponownie w temacie .
Rzec by można że ja także buduję APS 75 - tylko trochę zmieniony i na bazie projektu indywidualnego .
Mam trochę powiększony garaż , dorobiłem małą piwniczkę i poddasze inaczej zaaranżowane , ściany 3W .
Budowa w trakcie , relacje z postępów w dzienniku .
Uważam że to bardzo udany projekt .

EwkaP
25-03-2007, 19:03
I jeszcze jeden, i jeszcze raz! :wink:


WicekK,
obejrzałam Dziennik- niezła robota!!!
Mam pytania:
--- skąd ekipa?
--- ile czasu naprzód umawiać się?
--- co brać pod uwagę przy wyborze?

Aha! Jak założyć taki dziennik?

wicekK
25-03-2007, 22:52
I jeszcze jeden, i jeszcze raz! :wink:


WicekK,
obejrzałam Dziennik- niezła robota!!!
Mam pytania:
--- skąd ekipa?
--- ile czasu naprzód umawiać się?
Ekipa ze wschodnich rejonów Polski , namiary dostałem z Forum .
W dzisiejszej dobie , braku dobrych ekip , umawiać trzeba się jak najwcześniej .
Najlepiej znaleźć kilka i zrobić ranking , obejrzeć ich robotę , zasięgnąć opinii inwestorów .

--- co brać pod uwagę przy wyborze?
Tu sprawa nie jest taka oczywista .
Cena , jakość prac , opinie . A i tak zdarzają się złe decyzje .
Najlepiej czytać , czytać ( forum ) , potem pytać .
Zwykle nie wybiera się najtańszej oferty ( może być kiepska jakość wykonania ) - najdroższe też należy odrzucić .
Ja mam ludzi co robią sami ( żadna duża firma , szef , najemni pracownicy- ci zwykle są najdrożsi ) , byli z tych najtańszych , jak na razie jestem z nich zadowolony . Generalnie trzeba ludzi wyczuć w rozmowie .


Aha! Jak założyć taki dziennik?
Odnajdujesz forum "dzienniki budowy dzień po dniu , zakładasz nowy temat :np Dziennik EwkiP i już masz dziennik .
Potem kopiujesz skrót do niego i umieszczasz w swoim profilu .
Powodzenia

wicekK
25-03-2007, 22:56
Aha - dużo wskazówek znajdziesz na forum : Informacje informatyków

EwkaP
26-03-2007, 14:06
Witam!

WicekK,
serdeczne dzięki za liczne porady!
Pozdrawiam!

EwkaP
26-03-2007, 14:09
To jeszcze raz ja...
Pytanie moje dotyczy daszku przed domem. Gdzieś ktoś podał, że daszek skrócił, żeby nieco odsłonić okno kuchenne. Czy w Waszych domkach odczuwacie, że przydałoby się ten daszek skrócić, aby rozjaśnic kuchnię?

wariat
26-03-2007, 20:59
ja zrobiłem drugie okno w kuchni

wicekK
26-03-2007, 21:13
A mój architekt też mi dwa okna w kuchni zrobił .
Za to jedno okno w salonie zostało usunięte - chcieliśmy mieć kawałek ściany bez okna .

davidoff24
27-11-2007, 23:37
ma ktoś zdjęcia wykończonego APS 75 wewnatrz budynku, bede wdzieczny za odpowiedz
[email protected]