PDA

Zobacz pełną wersję : jaki całkowity koszt domku ok 100m2?



nik1341
14-05-2006, 14:23
Mały domek W jakiej kwocie- tak orientacyjnie- można się zmieścic budjąc systemem gospodarczym, dach z blachodachówki taki niewielki domek o powierzchni ok 100m2?

Nefer
14-05-2006, 14:27
Mały domek W jakiej kwocie- tak orientacyjnie- można się zmieścic budjąc systemem gospodarczym, dach z blachodachówki taki niewielki domek o powierzchni ok 100m2?
Bryła, teren, skomplkowanie dachu, technologia, ilość okien etc - to wszystko ma wpływ - proponuje poszukać na forum w "Wymianie doświadczeń" i "Lista płac" oraz wykonanwcach doskonałych i mniej...

Ultima
07-06-2006, 22:10
Buduje dom o zbliżonym metrażu (Sosenka z Horyzontu wersja C) Założyłem 220 tys. W tym zakup dzialki, media, budowa do takiego stanu abym mogl sie wprowadzic. Dopuszczam, ze niektóre mniej istotne rzeczy nie zostalyby w tej kwocie sfinansowane.
Na razie jestem po fundamentach i mam zakupiona dużą część materiałów na stan surowy (materiały Ytong, więźba, cześć stali i troche drobnego towaru). Wydałem na dzień dzisiejszy 96 tys. W tej kwocie mam działkę z kosztami zakupu, przyłącze wody, elektryczne, gazu, fundament, garaż blaszak :D , wycinka drzew i krzaków z wykopywaniem karp, równanie działki spychaczem, ogrodzenie z siatki z metalową bramą, materiały, o których pisałem wcześniej ale też sporo sprzętu, którego nigdy bym nie kupował gdyby nie budowa np. przyczepka towarowa czy kosiarka. W moim wykazie kosztów uwzględniam wszystko to czego bym nie kupił czy nie sfinansował gdybym nie budował. Prowadzę wszystko bardzo precyzyjnie wiec są tam też takie pozycje jak papierosy czy wino za drobne prace i przysługi :wink:
Myślę, że mając 220 tys można śmiało przystępować do budowy 100 m domku. Oczywiscie nie licz na materiały wykończeniowe z najwyższej półki ale na pewno nie zabraknie Ci kasy na dobry standard i przyzwoite wykonanie. Powodzenia.

Kathleenka
08-06-2006, 06:57
Witaj a ile kosztowała cie działka jeżeli mozna zapytac ?

Budujemy podobny domek tylko nieco większy i cały czas próbuje oszacowac realne koszty ... twoje kalkulacje sa dla mnie dośc przekonujące :)

to mój projekcik:
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/sopran/default.asp?id=159

theRav
08-06-2006, 08:34
Ja również buduję domek 100m2. Ultima - ile kosztowała cię działka? Chyba jesteśmy na podobnym poziomie kosztów. W moim przypadku stan surowy otwarty (działki nie liczę) dobije gdzieś do 90kpln a też skrupulatnie ewidencjonuję wszystkie wydatki.

No ale ja nie buduję systemem gospodarczym, mam ekipę. Czyli nik1341 pewnie stan surowy otwarty wyszedłby ci trochę taniej.

Natomiast szacowania kosztów całej inwestycji się nie podejmuję - za dużo niewiadomych. :wink:

rubin23
08-06-2006, 09:56
Witam. Ja niedawno zamieszkałem w nowowybudowanym 93m2 systemem gosp. koszt bez działki 115.000 pln. (bez mebli) materiały ze średniej półki. Pozdrawiam

Kathleenka
08-06-2006, 12:23
Oooooooooo to bardzo optymistyczna wiadomość !


Mój domek ma wprawdzie 139 m ( więc 46 m więcej) ale podobno cena domu nie koniecznie wzrasta wprostproporcjonalnie do wielkości czyli wiekszy dom nie musi koniecznie kosztowac proporcjonalnie więcej ale nawet gdyby to powionnam sie zmieścic w 200 tysiącach ... chciałabym żeby nam sie udało bo na wiele więcej nie mozemy sobie pozwolić.

A z czego budujecie ?

My wybralismy ściany z betonu komórkowego + styropian , dach - najtańsza dachówka ceramiczna, strop - terriva.

marcin_budowniczy
08-06-2006, 12:45
Buduję właśnie domek 120 m2, ale w pełni podpiwniczony.
100 tys. stan surowy otwarty, dach namiotowy z wolim okiem (pełne deskowanie).
Sciany silka 18 a wew silka 12.
Kwota obejmuje sam dom (bez przyłączy).
Buduję przez firmę, za samą robociznę daję 25 tys. (wszystko).
Czyli w systemi gospodarczym zapłaciłbym 75 tys.
Podkreślam, że mam piwnice (znaczny koszt) i drogi dach i te
gonty, które są dość drogie - droższe od blachy.

marcin_budowniczy
08-06-2006, 12:48
aha myślę, że następne 100 tys. starczy na wykończenie (czyli dróga połowa).
W 200 tys. się zmieszczę na gotowo z wieszakiem w łazience włącznie, ale bez wodotrysków i bez prac wokół domu (max. siatka bez podmurówki + zwykła brama)

theRav
08-06-2006, 13:42
Witam. Ja niedawno zamieszkałem w nowowybudowanym 93m2 systemem gosp. koszt bez działki 115.000 pln. (bez mebli) materiały ze średniej półki. Pozdrawiam
Tzn. co jeszcze masz do zrobienia? - bo w wykończony całkowicie dom za 1200pln/m2 nie uwierzę, chyba, że sam lepiłeś cegły :wink:

Kathleenka ty celujesz w 1400pln/m2 czyli trochę więcej ale to i tak będzie mało. Może do wprowadzenia wystarczy...

No i pozostaje to o czym pisał marcin_budowniczy czyli to wszystko co trzeba zrobić wokół domu - od przyłączy poczynając na ogrodzeniu, podjazdach, bramach itd. kończąc.
Czyli nie mylmy kosztów domu z kosztami całej inwestycji - to dwie zupełnie różne sprawy.

A co do materiałów, to ja mam Maxa+styropian i dachówkę cementową.

AldonkaS
08-06-2006, 14:17
Podobają mi sie Wasze wypowiedzi - no cóż, ja chyba żyję w innym świecie. Ja na trochę wiekszy dom GLX19, na same materiały (te z FV) wydałam ponad 140kPLN (o reszczie nie wspomnę). Fakt - mam geberity i jeden (ale licząc całość wraz z muszlą, deską, przyciskiem) wyszedł mnie ca 2kPLN - a można kupic z promocji :wink: za 500PLN taki komplet (a mam ich 3 w domu).
Za samą siatkę na ogrodzenie, słupki i podmurówki - udało mi się wynegocjować cenę 4300PLN (za 105mb) - oczywiście bez frontu (bo na ten detal to braknie mi 10kPLN)

Ultima
08-06-2006, 20:43
Witaj a ile kosztowała cie działka jeżeli mozna zapytac ?

Budujemy podobny domek tylko nieco większy i cały czas próbuje oszacowac realne koszty ... twoje kalkulacje sa dla mnie dośc przekonujące :)

to mój projekcik:
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/sopran/default.asp?id=159

Twój domek jest wymiarami większy (mury, dach, powierzchnia do wykończenia) i widzę też ściankę kolankową, której u mnie nie ma. Biorąc pod uwagę te elementy to myślę, że moje wyliczenia należy zwiększyć o kilkanaście procent.

Ultima
08-06-2006, 20:47
Witaj a ile kosztowała cie działka jeżeli mozna zapytac ?

Budujemy podobny domek tylko nieco większy i cały czas próbuje oszacowac realne koszty ... twoje kalkulacje sa dla mnie dośc przekonujące :)

to mój projekcik:
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/sopran/default.asp?id=159


Działka (1100 mkw) kosztowała mnie 29 500 zł + prawie 2000 zl kosztów związanych z zakupem tj. notariusz, księga wieczysta, podatek itd.

Ultima
08-06-2006, 20:52
Ja również buduję domek 100m2. Ultima - ile kosztowała cię działka? Chyba jesteśmy na podobnym poziomie kosztów. W moim przypadku stan surowy otwarty (działki nie liczę) dobije gdzieś do 90kpln a też skrupulatnie ewidencjonuję wszystkie wydatki.

No ale ja nie buduję systemem gospodarczym, mam ekipę. Czyli nik1341 pewnie stan surowy otwarty wyszedłby ci trochę taniej.

Natomiast szacowania kosztów całej inwestycji się nie podejmuję - za dużo niewiadomych. :wink:


Działka kosztowała mnie 29 500 zł + 2000 kosztów związanych z zakupem. Napisz wg. jakiego projektu budujesz.

rubin23
09-06-2006, 05:46
Witam. Ja niedawno zamieszkałem w nowowybudowanym 93m2 systemem gosp. koszt bez działki 115.000 pln. (bez mebli) materiały ze średniej półki. Pozdrawiam
Tzn. co jeszcze masz do zrobienia? - bo w wykończony całkowicie dom za 1200pln/m2 nie uwierzę, chyba, że sam lepiłeś cegły :wink:

Kathleenka ty celujesz w 1400pln/m2 czyli trochę więcej ale to i tak będzie mało. Może do wprowadzenia wystarczy...

No i pozostaje to o czym pisał marcin_budowniczy czyli to wszystko co trzeba zrobić wokół domu - od przyłączy poczynając na ogrodzeniu, podjazdach, bramach itd. kończąc.
Czyli nie mylmy kosztów domu z kosztami całej inwestycji - to dwie zupełnie różne sprawy.

A co do materiałów, to ja mam Maxa+styropian i dachówkę cementową.
''the Rav''
Do zrobienia zostały mi meble kuchenne, w myśl przysłowia-szewc chodzi w podartych butach- a cegły to pewnie też bym lepił gdybym miał czas :lol: koszty robocizny jakie poniosłem to; murarze 1200 pln+cieśle 28000pln. :D :D Pozdrawiam

Aggi_2004
11-06-2006, 21:02
Ja też buduję 120m2 ( z garażem 140 ) i zakładam na stan surowy otwarty ( bk, cement Braas lub ceramika Rupp ) 70-80k. Przekroczenia 80k właściwie wcale nie biorę pod uwagę.
Na wykończenie powinno wystarczyć 120-130k.
Szacunki te obejmują tylko koszt budowy budynku, nie obejmują przyłączy mediów.

asiaf1
14-06-2006, 10:06
Działka (1100 mkw) kosztowała mnie 29 500 zł + prawie 2000 zl kosztów związanych z zakupem tj. notariusz, księga wieczysta, podatek itd.[/quote]


ojej a gdzie znaleźliścia taką tanią dziłke i czy daleko od Warszawy? Uzbrojona? Pytam bo w przyszłym roku po roztopach chcemy kupić na poł.-zachód od Wawy.
pozdrówka

Ultima
18-06-2006, 08:10
Działka (1100 mkw) kosztowała mnie 29 500 zł + prawie 2000 zl kosztów związanych z zakupem tj. notariusz, księga wieczysta, podatek itd.


ojej a gdzie znaleźliścia taką tanią dziłke i czy daleko od Warszawy? Uzbrojona? Pytam bo w przyszłym roku po roztopach chcemy kupić na poł.-zachód od Wawy.
pozdrówka[/quote]


Działka oddalona 70 km na południe od Warszawy. Ja osobiście i na szczęście nie pracuję w W-ie ale niedaleko mnie buduje się człowiek, który codziennie dojeżdza. Niedługo ruszy budowa tracy szybkiego ruchu na odcinku Radom-Grójec i do W-wy będzie 40 min. To rzeczywiście nie jest zawrotna cena za działkę tej wielkości i tak pięknie położoną. Szkoda, że bez mediów. Doprowadzenie wody, energi elektr. i gazu kosztowało mnie dodatkowe kilka tysięcy. Rozmawiałem też z sąsiadem, który buduje niedaleko. Planował budowę bliżej miejsca pracy tj. bliżej Grójca ale ceny działek od Grójca do Warszawy to jakiś koszmar...

toomas
18-06-2006, 10:01
Moj domek ma 117 m2 pow. użytkowej. Prosta bryła, poddasze użytkowe. Narazie jestem po fundamentach, czeka mnie zakup piachu do wypelnienia fundamentów. Mam Materiał na ściany (BK400 gr 36 Solbet-Kolbuszowa), strop (Ceram z Leiera), drewno na więźbe (oraz na szlunki - drewno własne wiec place tylko za pociecie), przyłacz kanalizacji zrobiony. Jeszcze nie mam podliczonych wydatków za ten tydzień ale do zeszłego było 28650 z małymi groszami.

PS. W cene nie wliczona działka (obecnie cena działki ok 25000)