PDA

Zobacz pełną wersję : wlot powietrza do kominka z wkładem. Robić czy nie robić???



marcindz
15-05-2006, 17:51
Witam,


Na forum dużo napisano o tym jak wykonać ale moje pytanie jest czy wykonać? Pytam bo fachowiec od kominków powiedział mi, iż doprowadzenie powietrza jest wskazane przy kominkach otwartych natomiast przy kominku z wkładem nie jest to potrzebne bo taki kominek zużywa niewiele powietrza. Na tyle nie wiele, iż nie ma konieczności montażu rury doprowadzającej którą razem z powietrzem włażą też różne robale, myszy itp. Ponadto tą rurą wlatuje też zimne powietrze co jest mało przyjemne w chwili w której nie pali się w kominku a szczelne zamknięcie rury doprowadzającej jest praktycznie nie wykonalne.
Ponadto zimne powietrze jest ciężkie i nie miesza się z tak łatwo z ciepłym. Efekt jest taki, iż "w nogi" jest nam chłodniej niz w głowę (upraszczając).
Nie wiem ile z tego jest prawdą - powtarzam to co mi fachowiec doradził. Z chęcią poznam wasze opinie w kwestii: robić doprowadzenie powietrza do kominka z wkładem czy nie?

marcindz
15-05-2006, 17:53
Tak, wiem... "niewiele" pisze się razem a nie oddzielnie :lol:

AxLe
15-05-2006, 18:01
Dużo o tym było na forum, odpowiedż była zawsze jedna- ROBIĆ.

VIP Jacek
15-05-2006, 18:25
Trzeba by było poznać opinię tych co nie zrobili, jakie są konsekwencje ew. może zalety.
Ja zrobiłem doprowadzenie poprzez ZET- kę. :D