PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Vitogas 100 to już przestarzała konstrukcja pieca?



TomaszK
15-05-2006, 22:39
Jak w temacie.
Planuję kupić ten żeliwny piec Vitogas 100 z zasobnikiem Vitocell 160l i sterowaniem Vitotronic 150. Mam kominek z płaszczem wodnym. Instalatorzy twierdzą, że ten rodzaj pieca najlepiej będzie współpracował z kominkiem (chodzi o jego sterowanie).

Napiszcie czy żeliwne kotły to już przestarzała konstrukcja (takie głosy słyszałem tu na forum)? Czy kondensacyjne piece są lepsze. Podobno te żeliwne są bardziej trwałe.
Jak to jest z tym Vitogasem? Jak nie on to co?

Mały
16-05-2006, 19:42
Jak w temacie.
Planuję kupić ten żeliwny piec Vitogas 100 z zasobnikiem Vitocell 160l i sterowaniem Vitotronic 150. Mam kominek z płaszczem wodnym. Instalatorzy twierdzą, że ten rodzaj pieca najlepiej będzie współpracował z kominkiem (chodzi o jego sterowanie).

Napiszcie czy żeliwne kotły to już przestarzała konstrukcja (takie głosy słyszałem tu na forum)? Czy kondensacyjne piece są lepsze. Podobno te żeliwne są bardziej trwałe.
Jak to jest z tym Vitogasem? Jak nie on to co?
Każdy żeliwniak jest trwalszy od stalówki(prawidłowo eksploatowany -temp powrotu!)...ale nie radzę Vitotronika 150-to jest sterowanie z funkcją "fuzzy logic" czyli taka "ucząca się" pogodówka. Nie można przypiąć do tego pokojówki(w sensie bezsteresowo). A niestety doświadczemia pokazują, że (liczone do -16 stC) pogodówki się sprawdzają tak sobie. Montuj ten kociołek z V100.

TomaszK
16-05-2006, 21:37
A ja myślałem że Vitotronic 150 jest lepszy. Czy nie można tego "fuzzy logic" nauczyć myśleć poprawnie?

Mały
17-05-2006, 14:18
A ja myślałem że Vitotronic 150 jest lepszy. Czy nie można tego "fuzzy logic" nauczyć myśleć poprawnie?
Przy naszych aktualnych wahaniach pogodowych prędzej czy póŸniej może wariować.