PDA

Zobacz pełną wersję : tynkowanie ścian wewnętrznych



videoprzemek
03-03-2003, 23:22
Proszę o poradę na temat tynkowania wewnątrz na poddaszu a dokładnie chodzi mi o to czy przed tynkowaniem ( tynk mineralny) powinny być wcześniej na sufitach i skosach zamontowane płyty g-k czy po tynkowaniu. Opinie które usłyszałem od "fachowców" są sprzeczne.

kgadzina
04-03-2003, 09:07
Najpierw tynkuj, potem G-K

Hipcio
04-03-2003, 10:00
Zdecydowanie, najpierw tynk póżniej płyty. Stosuj prostą zasadę pierwsze roboty tzw. "mokre", póżniej reszta (proszę bez skojarzeń), a fachowcom mogło zależeć, na wcześniejszym "wejściu".

Wowka
04-03-2003, 10:18
Potwierdzam. Płyty g-k na końcu gdy wilgotność pomieszczeń będzie jak najmniejsza.
Ja "robiłem" w tej kolejności:
- tynki gipsowe maszynowe
- wylewki z miksokreta
- płyty g-k na poddaszu
Pozdrawiam

tczarek
04-03-2003, 11:00
Najpierw tynki i wylewki, a potem dopiero G-K. Unikniesz zbędnego chłonięcia wilgoci przez płyty G-K.
Pozdrawiam,

04-03-2003, 12:50
Wowka jakie masz zdanie na temat wykonastwa tynkow gipsowych, czy w polsce fachowcy robia rowne? Fachowcy od tradycyjnych w to powatpiewaja
Andrzej

04-03-2003, 12:51
Wykonawstwa
Andrzej

Wowka
04-03-2003, 13:17
On 2003-03-04 13:50, Anonymous wrote:
Wowka jakie masz zdanie na temat wykonastwa tynkow gipsowych, czy w polsce fachowcy robia rowne? Fachowcy od tradycyjnych w to powatpiewaja
Andrzej



Każda pliszka swój ogon chwali. Cóż wykonawców zagranicznych przy pracy nie widziałem :grin: :grin: :grin:
Ale Polscy się sprawdzają, przynajmniej ja jestem zadowolony. Swoją drogą czuję, że zawód tynkarz wykonujący swoją pracę tylko przy pomocy kielni i pacy odejdzie niedługo do przeszłości podobnie jak odeszli kowal i bednarz.
Pozdrawiam
Ps. Czy nie chciałbyś się jednak zalogować?

Hipcio
04-03-2003, 13:28
On 2003-03-04 13:50, Anonymous wrote:
Wowka jakie masz zdanie na temat wykonastwa tynkow gipsowych, czy w polsce fachowcy robia rowne? Fachowcy od tradycyjnych w to powatpiewaja
Andrzej



Próba, łata 2 metrowa, i wszystko proste i jasne

04-03-2003, 13:30
Chcialem ale czegos nie dopelnilem czy zaponialem , anyway, nie jestem taki anonimowy-podpisuje sie
Ale "sie" zaloguje ,bo temat budowania domu ,sadzenia drzewa, plodzenia syna to temat morze i wciagajacy ze tak powiem jak laseczka z nogami do szyi (dzis widzialem, polecam - pierwsze oznaki wiosny)
A na temat, to znaczy ze powszechym jest rzucanie maszyna tynkow tradycyjnych czy mowisz o gipsie?

04-03-2003, 13:31
Hipcio - inastepna ekipa do poprawki i do kasy

Wowka
04-03-2003, 13:37
Mówię o tynkach gipsowych - maszynowych . W ubiegłym roku płaciłem za robociznę + materiał 19 złm2. Z informacji na forum widze, że ta cena spada nawet do 15-17 zł. Tynki wykonane w tej technologii(oczywiście- wykonane dobrze) nie wymagają już kładzenia gładzi gipsowej.

Teska
04-03-2003, 14:47
ja tez bede robiła tynki gipsowe...18 zł z materiałem..robią dobrze:smile:

Hipcio
04-03-2003, 15:22
On 2003-03-04 14:31, Anonymous wrote:
Hipcio - inastepna ekipa do poprawki i do kasy


To inne rozsądne rozwiązanie, oprócz sprawdzenia ekipy (można u kogoś)- zrobić samemu, wtedy wszelkie nierówności są do strawienia, i "gul" nie chodzi tak bardzo.
Nie ma ekipy, która nie robi błędów, bo nie ma takich ludzi!!! Traktując temat w ten sposób, tynk w domu - jakikolwiek, bo każdy można sp.. (przepraszam zepsuć)- to była by rzadkość.
Tak poważnie - to sami wybieramy fachowców, więc jeżeli nie szanują pracy to nie zasługją na zapłatę....dziwię się bardzo wątpliwościom "forumowiczów". Dzisiejszy rynek to zdecydowanie rynek konsumentów/klientów, a nie fachowców/"fachowców".:cool:

videoprzemek
04-03-2003, 23:07
DZIEKUJE ZA PORADE. OCZYWIŚCIE WYDAWAŁO MI SIĘ TO LOGICZNE . ALE OD KILKU OSÓB USŁYSZAŁEM O INNEJ KOLEJNOŚCI WOBEC TEGO POSTANOWIŁEM SPRAWDZIĆ. WRACAJĄC DO TYNKÓW TO Z MASZYNOWYCH GIPSOWYCH ZREZYGNOWAŁEM PO OBEJRZENIU TRZECH EKIP PO KTÓRYCH NA PEWNO BĘDZIE TRZEBA DODATKOWO GIPSOWAĆ , DO TEGO WSZYSCY ONI CHCIELI TYNKOWAĆ NIE PATRZĄC NA TEMP NA ZEWNĄTRZ TWIERDZĄC ŻE TROCHĘ MROZU NIE ZASZKODZI (POSTAWIMY SWÓJ PIECYK I BĘDZIE OK.) . A WRACAJĄC DO MINERALNYCH TO CHCĘ ZACZĄĆ JAK NAJWCZEŚNIEJ NIE MOGĄC SIĘ DOCZEKAĆ WIOSNY , BUDYNEK STOI GOTOWY DO TYNKOWANIA. MOŻE KTOŚ Z FORUMOWICZÓW TYNKOWAŁ W TAKICH WARUNKACH? JAKIE EFEKTY? JAK DŁUGO SCHNIE TAKI TYNK? POZDR WSZYSTKICH . VIDEOPRZEMEK