PDA

Zobacz pełną wersję : Jak jest lista płac wykonawców to może i ceny materiałów?



Rafter
03-03-2003, 23:31
Cegła, drewno, styropian, pokrycie dachu, okna mają diametralnie różne ceny. Może warto byłoby założyć obok listy płac wykonawców cennik materiałów.
Niech się forum rozwija

dobrzykowice
04-03-2003, 08:59
to nie jest dobry pomysł, jak sam piszesz materiały maja diametralnie różne ceny i jest to uzależnione od wielu czynników regionu kraju, pory roku, akcji promocyjnych, zdolnosci do targowania sie przez inwestora itd. Tego typu dane nie bedą dla nikogo przydatne.

Wowka
04-03-2003, 09:24
Ceny są raczej jednakowe - fabryczne u markowych producentów - te dane są przeważnie dostępne na stronach www producentów . Różne są natomiast rabaty sprzedawców i to własnie takie informacje byłyby dla nas korzystne.

Rafter
04-03-2003, 20:40
Szukam teraz styropianu na ocieplenie podłogi. Będzie to F-20 lub jak będzie mała różnica w cenie to F-25.
Prościej zapytać na Forum, niż namachać w trzy dni 200 km po okolicznych hurtowniach.
Jest pełno rozdziałów o pierdółkach, więc nic by się nie stało gdyby założyć nowy rozdział.
Mamy demokrację, ale skoro w Elicie Forum nie ma poparcia to trudno.

dobrzykowice
05-03-2003, 10:21
Rafer prościej podzwonić niz jeździć :grin: jeżeli chodzi o styropian to jestem akurat na bieżąco, średnia cena to około 130 zł za kubik (mówię o FS 20) mi udało się za 120 brutto a z tego co wiem w tym tygodniu styropian podrożał i w hurtowniach życzą sobie nawet i 145 za kubik. Nie mam zielonego pojęcia czy takie same relacje cenowe sa w innych częściach kraju (te są z wrocławia) i czy ta podwyżka to lokalna zagrywka producentów czy też jest tak w całej Polsce.
Co do poparcia Rafer to nie musisz go mieć od nikogo, nic ode mnie nie zależy a napewno nie odgrywa tutaj żadnej roli cyferka po lewej stronie. Jeżeli uwazasz swój pomysł za dobry to go zrealizuj, ja po prostu wyraziłem swoją opinię a tyle mi wolno :smile:
pozdrawiam

misiek991
18-03-2003, 09:56
Można też zapytać na stronie http://www.budowlanka.pl.
Złozyłem pytanie o bloczki fundamentowe w okolicach Warszawy różnica w cenie od najdroższych do najtańszych ponad 60%. I nie musiałem dzwonić do 50 hurtowni, a tyle dostałem odpowiedzi. A potem jeszcze powalczę o rabaty.
Widziałem już listy na ten temat, ciekawe, czy i Wam się sprawdzi. Pozdrawiam

Rafter
22-03-2003, 08:39
Misiek po to jest nasze forum, żeby się nie szwendać po innych http://www.budowlanka.pl
Tak myślę sobie cichutko.

Teska
22-03-2003, 13:07
RAFTER styropian fs-20 6 cm..kosztuje 130 zł , fs -15 15 cm gruby kosztuje 95 zł
szczecin..takie ceny znam podloge ocieplam 2x6 cm, a sciany 15 cm

Rafter
22-03-2003, 19:29
Teska, chyba trochę przyszalałaś.
12 cm styropianu na ocieplenie to chyba aż nadto. Tyle chcę dać na elewację.
A na podłogę chcę dać FS-25 (kumpel mówił mi, że jego FS-20 opuściło się trochę po 2 latach), ale tylko 10 cm (2 x 5 cm)