PDA

Zobacz pełną wersję : płytki rako



promiseland
16-05-2006, 22:02
Witam,

Czy ktoś ma płytki czeskiej firmy RAKO ? Proszę o Wasze opinie w sprawie jakokosci, ceny i gdzie kupiliście.
Mają bardzo szeroką ofertę płytek, ale nie znam nikogo kto je użytkuje.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :lol:

2112wojtek
17-05-2006, 00:09
witaj
Rako to bardzo przecietna marka.Znam obiekty , ktore "wtopily" na Rako. Cena niewysoka , podobnie niestety jak jakosc i wzornictwo.
Klopoty z kalibracja, kiepska dokladnosc i tolerancja, gresy o dziwacznych normach i skali twardosci nie odpowiadajacej w zasadzie porzadnym gresom.
Plytka basenowa - kompletna pomylka jednym slowem : dobry ,socjalistyczny wyrob z Republiki Czeskiej , wyrob probujacy swoich sil i nie dajacy sobie rady z konkurencja. Wzornictwo bardzo marne beznadziejna powtarzalnosc, za ta cene mozna szukac nawet u Chinczyka i znalezc za mniej, wyrob niestety lepszy.
Krotko: produkt dla desperatow .
Rako ? - Powinni tego zabronic :P :P

promiseland
17-05-2006, 07:57
witaj
Rako to bardzo przecietna marka.Znam obiekty , ktore "wtopily" na Rako. Cena niewysoka , podobnie niestety jak jakosc i wzornictwo.
Klopoty z kalibracja, kiepska dokladnosc i tolerancja, gresy o dziwacznych normach i skali twardosci nie odpowiadajacej w zasadzie porzadnym gresom.
Plytka basenowa - kompletna pomylka jednym slowem : dobry ,socjalistyczny wyrob z Republiki Czeskiej , wyrob probujacy swoich sil i nie dajacy sobie rady z konkurencja. Wzornictwo bardzo marne beznadziejna powtarzalnosc, za ta cene mozna szukac nawet u Chinczyka i znalezc za mniej, wyrob niestety lepszy.
Krotko: produkt dla desperatow .
Rako ? - Powinni tego zabronic :P :P

Dzięki :-? Już nie jestem nimi zainteresowana :wink:

Jola_K
28-02-2008, 17:41
a my kupujemy te plytki :roll:
sa polecone przez znajomych architektow
mam nadzieje, ze ich jakosc nie jest az tak kiepska, jak napisal 2112wojtek

giness
28-02-2008, 17:54
Wojtek ma zawsze rację, serio serio.

Ja bym Go posłuchała i Wam też tak radzę.

Jola_K
28-02-2008, 21:02
no to doopa zbita :-?
sa zaliczkowane
jedyna nadzieja, ze w ciagu dwoch latach, ktore minely od krytyki 2112wojtek, cos sie w firmie Rako zmienilo i plytki sa lepszej jakosci

giness
28-02-2008, 21:06
Może nie będzie tak źle :lol: :lol: :lol: Czego życzę :D :D :D

kasiaR
29-02-2008, 11:04
no to doopa zbita :-?
sa zaliczkowane
jedyna nadzieja, ze w ciagu dwoch latach, ktore minely od krytyki 2112wojtek, cos sie w firmie Rako zmienilo i plytki sa lepszej jakosci

jak widac Wojtek napisał swoja opinię w 2006 roku, z tego co słyszałam troche sie w RAKO pozmieniało. Zajomi maja płytki firmy RAKO w łazience jest OK, moja Siostra kupiła tez płytki tej firmy wygladaja naparwde ładnie, sprawdzali wymiary- też OK.

Pozdrawiam
Nie martw sie na zapas.

2112wojtek
29-02-2008, 12:11
Świete słowa :D
W Chlumczanach niedawno był rewolucja i sporo się zmieniło.
Zwłaszcza jakość. Poprawiło sie wzornictwo szczególnie w ceramice łazienkowej.Trzeba jednak przyznać ,ze wciąż nie martwią się specjalnie o wysoką klasę i śrubowanie atestów. Cóz 9-10 lat w ceramice , to niewiele.
Nie jest to może oryginalne wzornictwo, czy na tzw. czasie, nie ma też ciekawych formatów... ale widać olbrzymią poprawę.Czesi zreszta nigdy nie byli specjalistami od wzornictwa.
Nadal Rako produkuje tzw salcesony podłogowe i kuchenne z tym, ze ...gust etc. a u nich zbyt na tego rodzaju rzeczy jest spory , więc nie ma co wybrzydzać i jak się komu podoba to brać.
Nie będzie też wielkiego żalu zmienic jak się płytki znudzą , bo cena jest atrakcyjna.
Ciekawostką jest to, że w Rako produkują podróbkę włoskiej serii 3D Element,z której Włosi sie wycofali w 2006 z powodu słabego zbytu i kłopotów technologicznych związanych z wysokimi normami jakie firma miała, a płytka bardzo ciekawa.
Nie wiem czy Rako robi jeszcze cos, co nazywali "gresem". To była straszna porażka
Współpracuje ze znajomymi Czechami sprzedającymi ceramikę w Polsce i co ciekawe,oni całkowicie wycofali sie rakiem z Rako :) 2 lata temu, zobaczymy co będzie dalej.

markdottir
29-02-2008, 12:17
Ooooo! :o

Zastanawiałam się nad ich płytkami do kuchni.
W 1-szej wersji płytki na ścianie miały być brązowe. U nich znalazłam identyczne jak mój blat. Wyglądałoby to, jakby c.d. blatu na scianie.
http://www.rako.cz/data/dlazorig/3785.jpg
Znalazłam je na Bartyckiej, tylko w 1 salonie. Z drżeniem zapytałam o cenę, która okazała sie zaskakująco niska.
Potem zmieniłam koncepcję i kupiłam jasne płytki ;o)

dla zainteresowanych podaję stronę: http://www.rako.cz/pl/poland/produkty/plytki_mieszkaniowe

MZ mozna u nich znaleźć ładne płytki, a co do jakości i kalibracji. Ciekawe jak jest u nich w porównaniu do Opoczna? :evil:

2112wojtek
29-02-2008, 12:22
Jeśli to Rako, to pewnie jaka seria o nazwie np.Wenge :D :D
Przy szukaniu płytek ze strukturą drewna warto szukać grubych płytek rektyfikowanych - wyglądają po ułozeniu o niebo lepiej. Rako takich niestety nie robi.

Jola_K
29-02-2008, 12:58
poszukiwalam plytek w bezu, jako tlo dla mozaiki i plytek drewnopodobnych w lazience
padlo na rako defile, cena ok 70zl/m kw.
gdybym wiedziala ze kiepsko u nich z jakoscia poszukalabym czegos innego

:(

kasiaR
29-02-2008, 14:11
Jeśli to Rako, to pewnie jaka seria o nazwie np.Wenge :D :D

nazwa serii - Zebrano

na zdjęciu wygladaja bardzo ciekawie

2112wojtek
29-02-2008, 14:19
Drewnopodobne Rako do łazienki może być. Gorzej w korytarzu.
Są to płytki o słabszej zazwyczaj powłoce gdzieś IIIkl gdyż efekt z reguły uzyskuje się na emaliach.
Nie wiem czy nie przepłaciłaś trochę, ale to już zależy od sprzedawców.
Mocniejszych drewnopodobnych lepiej szukać u Hiszpanów albo Włochów.
Cenowo lepsi są Hiszpanie np. Diago czy Zirconio i zwykłą płytkę powinnaś znaleźć w tej samej cenie, w jakiej Ci sprzedali czeskie Chlumczany.Rektyfikowana niestety sporo drożej.

Jola_K
29-02-2008, 15:23
poszukiwalam plytek w bezu, jako tlo dla mozaiki i plytek drewnopodobnych w lazience
padlo na rako defile, cena ok 70zl/m kw.
gdybym wiedziala ze kiepsko u nich z jakoscia poszukalabym czegos innego

:(
rako defile sa bezowe, jako tlo na sciane i podloge
drewnopodobne maja byc wlasnie z zirconio ebano
mozaika jeszcze innej firmy

to 70zl za rako defile to pewnie duzo, bo ten sklep ma dosc wysokie ceny
tak to jest na peryferiach z mala konkurencja :roll:

baterie kupuje juz przez internet

Niania
02-03-2008, 22:42
A ja mam płytki Rako jako dekor (pasek) przy porządnym włoskim gresie.Co się biedy pan kafelkarz namęczył zeby je złożyć i żeby nie było widać, jakie są krzywe, hihi.Bo powiedzmy sobie szczerze, trochę są.Zwłaszcza, jesli są zestawione z takimi, co są bardzo proste.No ale dobrze wykonał swoja robotę a płytki na ścianie wyglądają bardzo dobrze :-)I nawet prosto ;)
Patrząc na to, że z reguły ciekawe płytki na dekor kosztują krocie - hmm, dekor za 32 zł za m2, dobry interes ;) A tak w ogóle to mam zestwione szary gres 49x49 do tego aluminiowe listwy i płytki Rako Orchidea w kolorze wściekłopomarańczowym :-)

foska
12-03-2008, 11:07
Rany ! ja właśnie mam zamiar kupić płytki Rako na podłogę do salonu, korytarza i kuchni (Rako Oakland - imitacja deski) klasa scieralności IV...w cenie 66 zł / m2.

Wojtku ! czy to zły pomysł....?

majkoski
25-07-2008, 19:07
Jejku! Ja wczoraj oglądałam serię płytek Spirit - firmy rako. I tak mi sie spodobały jak zadne inne. A dzisiaj trafiłam na ten wątek i tu takie niepochlebne opinie. Może ktos ma ułożone te płytki i sie wypowie a może jakieś zdjęcia. Czy rzeczywiście ta firma odpada? Czy podtrzymujecie swoje opinie? Pozdrawiam

foska
04-08-2008, 11:58
Drodzy forumowicze ,

Podciągam temat : proszę o opinie na temat płytek podłogowych RAKO. Jeśli ktoś ma takie i użytkuje proszę o komentarz co do faktycznej jakości. Ścierają się ? W dalszym ciągu mam zamiar zakupić płytki Rako Oakland do salonu. Są bardzo ładne. Radzicie czy odradzacie?

foska
06-08-2008, 08:02
Ponawiam pytanie: co sądzicie o jakości czeskich płytek podłogowych Rako?

Oakland imitująca drewno ma 1 cm grubości, PEI 4 , to chyba OK...

kubi41
07-08-2008, 10:17
Witam. Też się zastanawiam na RAKO GEO, generalnie bardzo ciężko je znaleźć w Wawie, namierzyłem je na Trakcie Brzeskim, więc jakoś wezmę je do ręki i obejrzę, ciekawe, żeby firma należaca do niemieckiego koncernu robiła buble. Za tego typu chinska płytkę trzeba zapłacić 110zł, za niemieckie 150, włoskiie/hiszpańskie ok 200zł a tu 59zł.....chyba coś za coś....
Pzdr

alfa36
02-07-2009, 10:30
Szukam kogoś, kto polożył na podlodze plytki drewnopodobne fczeskiej formy Rako - zingana.

abigail
03-07-2009, 17:10
Mamy płytki Rako w łazience. Na podłodze szachownica czarno biała 20x20, na ścianie białe kwadraty mat 15x15. Kafelkarz nie zgłaszał żadnych uwag co do jakości. Płytki prezentują się pięknie. W Polsce dostepne są jedynie dwa rodzaje szachownicy czarno-białej : Villeroi&Boch po ok.280 zł za m2 i Rako, bodaj 50-70 zł za m2. Przy czym mam na myśli szachownice takiego typu, że czerń jest rzeczywiscie smolista i bez wzorków a biel śnieżna.

alfa36
04-07-2009, 09:46
Dzięki. Gdzieś na początku tego wątku byly niepochlebne opinie o tej firmie. Mam tylko nadzieje, że te drewnopodobne sa tak samo dobre, bo są, moim zdaniem, bardzo ładne.

dakota
04-07-2009, 22:26
Mi się właśnie położyło Rako w pralni na ścianie - z wyprzedaży resztkę kupiłam ślicznych niebieskich - absolutnie jednobarwnych. Bardzo ładne są, równiutkie, a każda płytka z jednej strony ma malowaną i zaobloną krawędź, stąd nie wymaga listwy.

peterpi
19-12-2009, 15:16
Witajcie

Zastanawiamy sie powaznie nad Rako Defile gresy na podłoge do kuchni i hallu. Kilka uwag sprzed 3 lat było negatywnych odnosnie tej firmy. Potem kilka wpisów pozytywnych. Czy coś się zmieniło? Brac te płytki w ogóle pod uwagę?

Czy ktos układał te płytki i może sie podzielić opinią o ich jakości, użytkowaniu z perspektywy czasu? Jak z utrzymaniem czystości na tych jasnych płytkach?

Z góry dziekujemy

cze
09-01-2010, 13:12
Witam,

wlasnie u nas zostaly polozone plytki Rako - SHIKOKU. Plyki scienne: biale, bezowe, troche dekorow.

Kalibracja nie najlepsza - najpierw kladzione byly bezowe - generalnie OK, ale potem biale okazaly sie o +/- 1mm mniejsze. Jako ze biale ida warstwami nad bezowymi - dalo sie to "zamaskowac"- szersza fuga (przynajmniej dla mnie do zaakceptowania).

Plytki podlogowe tej serii - maja wzor i kazda jest z jednej strony +/- 1mm mniejsza (czyli lekki trapez). Generalnie jednak wyglada to wszystko OK. Szczerze mowiac to czas nas goni. Nie ma go za duzo na bawienie sie w reklamacje (moze to glowny powod ogolnie dobrego wrazenia) :wink:

Generalnie zona stwierdzila dzisiaj, ze wygladaja ladnie. No i dobrze.

Nina81
25-01-2010, 18:05
czy ktoś wie gdzie obecnie można obejrzeć te płytki w W-wie?

zenewos
16-02-2010, 20:48
Dzisiaj wybrałam się na oglądanie płytek, chciałam zobaczyć capri opoczno i cersanit cariba, ale nie udało mi się nigdzie znaleźć. Za to wpadły mi w oko bladoniebieskie rako Coral. Mogły by nieźle wyglądać w małej łazience. Może ktoś ma i mógłby wrzucić fotkę, albo jakieś spostrzeżenia? Z tego, co tu przeczytałam, nie mają zbyt dobrej opinii. Ale wyglądały fajnie. I chyba niedrogie.

Nina81
16-02-2010, 21:11
Dzisiaj wybrałam się na oglądanie płytek, chciałam zobaczyć capri opoczno i cersanit cariba, ale nie udało mi się nigdzie znaleźć. Za to wpadły mi w oko bladoniebieskie rako Coral. Mogły by nieźle wyglądać w małej łazience. Może ktoś ma i mógłby wrzucić fotkę, albo jakieś spostrzeżenia? Z tego, co tu przeczytałam, nie mają zbyt dobrej opinii. Ale wyglądały fajnie. I chyba niedrogie.

jak położę, to Ci powiem

mój architekt mi potwierdził, że kiedyś te płytki miały złą opinię, ale sporo się zmieniło w ich technologii produkcji i są ok

zenewos
17-02-2010, 10:21
Dzisiaj wybrałam się na oglądanie płytek, chciałam zobaczyć capri opoczno i cersanit cariba, ale nie udało mi się nigdzie znaleźć. Za to wpadły mi w oko bladoniebieskie rako Coral. Mogły by nieźle wyglądać w małej łazience. Może ktoś ma i mógłby wrzucić fotkę, albo jakieś spostrzeżenia? Z tego, co tu przeczytałam, nie mają zbyt dobrej opinii. Ale wyglądały fajnie. I chyba niedrogie.

jak położę, to Ci powiem

mój architekt mi potwierdził, że kiedyś te płytki miały złą opinię, ale sporo się zmieniło w ich technologii produkcji i są ok
A które kładziesz? Jak Coral, możesz napisać po ile kupowałaś? W Cortinie podali mi tylko cenę orientacyjną ok 70 zł m2

Nina81
17-02-2010, 11:55
kładę: http://www.rako.eu/pl/poland/produkty/plytki_mieszkaniowe/podlogi/79-sandstone-plus/750

ale tylko kremowe (na stronie wyglądają na lekko pomarańczowe)

brąz (ale z innej serii Rako) kładę w przedpokoju i trochę w kuchni (wąski pas wzdłuż mebli)

mogę sprawdzić ceny na fakturze (ale dopiero wieczorem)

Nina81
23-03-2010, 15:06
chyba zapomniałam Ci odpowiedzieć

kosztowały koło 68-70 zł (w hurtowni)

położone, ładnie wyglądają - jak poniżej (łazienka jeszcze bez fug):

http://i294.photobucket.com/albums/mm94/gotowanie/DSCN4622.jpg

zenewos
23-03-2010, 19:06
A ja już zamówiłam błękitne i białe Coral do małej łazienki. W sklepie internetowym z Wrocławia dużo taniej niż w Cortinie.

Nina81
23-03-2010, 21:40
myślę, że będziesz zadowolona, u mnie wyglądają super :)

Juzzti
29-05-2010, 21:36
A ja już zamówiłam błękitne i białe Coral do małej łazienki. W sklepie internetowym z Wrocławia dużo taniej niż w Cortinie.

Witam,
mnie też bardzo spodobały się te płytki :D Do mojej malutkiej łazienki powinny być idealne. Czy mogłabyś podać adres sklepu w którym je kupiłaś?

zenewos
30-05-2010, 13:34
Kupiłam w http://lazienki-wroclaw.otwarte24.pl/. Właśnie się kładą. Wyglądają pięknie, a glazurnik nie narzeka. Na razie trochę żałuję, że nie dałam samych błękitnych, połączyłam z białymi, bo wydawało mi się że, rozjaśnią łazienkę i pod prysznicem nie będzie widać zacieków. Ale zobaczymy jak będzie położone wszystko z fugami i ceramiką.

Juzzti
31-05-2010, 19:33
Kupiłam w http://lazienki-wroclaw.otwarte24.pl/. Właśnie się kładą. Wyglądają pięknie, a glazurnik nie narzeka. Na razie trochę żałuję, że nie dałam samych błękitnych, połączyłam z białymi, bo wydawało mi się że, rozjaśnią łazienkę i pod prysznicem nie będzie widać zacieków. Ale zobaczymy jak będzie położone wszystko z fugami i ceramiką.

Dziękuję za informację :) Też się właśnie zastanawiam, czy łączyć białe płytki z błękitnymi czy kupić tylko same błękitne :) Napisz mi proszę czy płytki podłogowe z tej serii mają kwiatowy dekor? Na zdjęciach kiepsko to widać. A już byłoby rewelacyjnie, gdybyś wkleiła jakieś fotki z twoje łazienki wzgl. przesłała mi na mail - [email protected].

zenewos
31-05-2010, 21:26
Dziękuję za informację :) Też się właśnie zastanawiam, czy łączyć białe płytki z błękitnymi czy kupić tylko same błękitne :) Napisz mi proszę czy płytki podłogowe z tej serii mają kwiatowy dekor? Na zdjęciach kiepsko to widać. A już byłoby rewelacyjnie, gdybyś wkleiła jakieś fotki z twoje łazienki wzgl. przesłała mi na mail - [email protected].

Mają dekor, taki delikatny, w tym samym kolorze. Łazienka jeszcze nie skończona, 2-3 dni i powinna być zafugowana, tylko zabrakło 5 białych płytek i nie wiem czy da się dokupić w Cortinie, czy trzeba zamawiać we Wrocławiu i czekać aż dostarczą. Jak się glazurnik wyprowadzi z łazienki to sfotografuję.

vailed
17-09-2010, 18:40
Zenewos czy glazurnik dołożył brakujące płytki ? ;) Również jestem zainteresowana położeniem w łazience płytek RAKO dlatego proszę o fotkę i Twoją opinię o ich użytkowaniu

patusia
20-09-2010, 23:17
Ja mam płytki Rako Travertin kolor beżowy w kuchni. Nie były krzywe. Kupiłam drugi gatunek za 39 zł, i praktycznie tylko jedna sztuka rożniła się odcieniem od reszty. Jestem zadowolona.

zenewos
21-09-2010, 22:27
Zenewos czy glazurnik dołożył brakujące płytki ? ;) Również jestem zainteresowana położeniem w łazience płytek RAKO dlatego proszę o fotkę i Twoją opinię o ich użytkowaniu

Płytki są fajne. Mnie się podobają.Niebieściutkie jak niebo w pogodny dzień. Mam połączone z białymi, żeby rozjaśnić, bo łazieneczka mała. Już mieszkam i użytkuję i jestem zadowolona. Tu mam jakieś zdjęcia tuż po położeniu płytek: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59294e64ef975a6f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c81f1ffd06e7254c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2df4e44f4eb88a31.html

mazo
22-09-2010, 07:48
Ja właśnie wybieram między Rako Arena i Rako Essence, szare - bardzo mi się podobają, a szukałam bardzo długo i wszystkie, które wpadły mi w oko, były za drogie, te są w sam raz :)

margaryt
22-09-2010, 09:57
Płytki zakupione :p
Do łazienki Sandstone Plus Lapp. w szarościach, do przedpokoju Essencia. Chcemy zastosować fugę 1 mm, mam nadzieję że ładnie się wszystko złoży.

Sd***gn
23-09-2010, 11:26
Ja właśnie wybieram między Rako Arena i Rako Essence, szare - bardzo mi się podobają, a szukałam bardzo długo i wszystkie, które wpadły mi w oko, były za drogie, te są w sam raz :)


Ja wybrałam Rako Essence Lappato - czarną i szarą , będzie kładziona od jutra , jak dla mnie CUDNA !

mazo
23-09-2010, 12:39
Tak, ładne obie, u mnie takie połyskliwe nie pasowały, ale ponoć to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o ich zmywanie.

Anulek2005
22-05-2011, 11:11
Dziewczyny - dajcie jakieś zdjęcia proszę, bo ja się przymierzam do białoszarych Essencia (czym się to różni od Essencia Lappato?) i potrzebuję dobrej rady ... Jak wam z tymi płytkami?

mazo
24-05-2011, 11:17
Lapato to półpoler, bardzo praktyczny, lekki połysk, niejednolity. Ja mam tylko zdjęcia szarych essentia:

https://lh6.googleusercontent.com/_PeEOBxPQJMY/TJYIORdKRmI/AAAAAAAAEeg/PEE9hp6qN_k/s720/IMGP3858.JPG

mazo
24-05-2011, 11:20
I gdyby kogoś zainteresowały szare pytki arena, też rako oczywiście:

https://lh5.googleusercontent.com/_PeEOBxPQJMY/TdIyKgrANrI/AAAAAAAAGiw/1Afy8WGZve8/s512/IMGP6354.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/_PeEOBxPQJMY/TdIyNRxjGVI/AAAAAAAAGi4/TAaJhHBMbOM/s512/IMGP6356.JPG

Anulek2005
24-05-2011, 11:58
Dzięki mazo. A te na zewnątrz to mają jakieś maziaje, czy tylko wilgotno na zewnątrz było?

mazo
24-05-2011, 21:00
Mają delikatne maziaje, płytki jeszcze nieumyte.

Anulek2005
26-05-2011, 05:31
No kurcaki te lekkie maziaje mocno mnie do Arkesi zraziły, a ty mówisz, że tu też jakieś są. Niech mnie ktoś, kto ma położone białoszare, albo szare rako na kawę zaprosi :cry: Przyniosę ciasto 8-)

No dobra - żarty na bok. Muszę te Rako pojechać gdzieś zobaczyć ... Na razie mam cynk o Bielsku-Białej. A gdzieś bliżej Katowic ktoś widział na żywo? Bo jakoś w godzinach urzędowania sklepów nie mogę do tego Bielska dotrzeć :x

mazo
26-05-2011, 06:34
Więcej fotek:
https://lh4.googleusercontent.com/-s-XTRxHovc8/TJYIL1H22VI/AAAAAAAAEeM/KQLfgXaWij0/s720/IMGP3853.JPG
Arena cimniejsza

https://lh5.googleusercontent.com/-GtQZKdm03UQ/TJYITp9gbCI/AAAAAAAAEe0/JFUwct8-ep4/s720/IMGP3863.JPG
Arena

https://lh5.googleusercontent.com/-23iNBpkG1ac/TJYIUhG0W5I/AAAAAAAAEe4/ucTkFYQlT7o/s720/IMGP3864.JPG

Essentia sa bardziej jednolite, Areny nie mająmaziajów, tylko łagodne cieniowanie, łagodniejsze niż Arkesia (ponoć bardzo niepraktyczne).

Anulek2005
26-05-2011, 07:47
Jeszcze raz dzięki mazo - ja już się o tej praktyczności nasłuchałam, ale mnie się te maziaje na Arkesi zwyczajnie nie podobają. A mam sporo podłogi do wyłożenia płytkami. Jakbym musiała wiecznie na te maziaje patrzeć - odpada. Zaczynam się zastanawiać nad jakimiś włoskimi płytkami - tylko te ceny!!!

mazo
26-05-2011, 10:38
Mnie też arkesia się nie podoba. Miałam na myśli to, że właśnie te płytki są niepraktyczne, jak z tymi Rako to nie wiem.

mefiko
26-05-2011, 13:05
Jeszcze raz dzięki mazo - ja już się o tej praktyczności nasłuchałam, ale mnie się te maziaje na Arkesi zwyczajnie nie podobają. A mam sporo podłogi do wyłożenia płytkami. Jakbym musiała wiecznie na te maziaje patrzeć - odpada. Zaczynam się zastanawiać nad jakimiś włoskimi płytkami - tylko te ceny!!!

A Rako Sandstone?
One nie są maziowate.
W/g mnie najładniejsza kolekcja szarych i grafitowych z Rako.
Ja kupuję do toalety.

mazo
26-05-2011, 13:26
No właśnie, one są chyba najbardziej jednolite.

monika80a
31-05-2011, 11:32
Witam. Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji na temat płytek RAKO to bardzo chetnie pomoge:-). Może moje doświadczenie w sprzedazy tych i inych płytek przyda sie Państwu. Pozdrawiam.

mazo
31-05-2011, 14:23
A - to chyba u Pani kupowałam ostatnio mozaikę i Areny :)

mefiko
20-06-2011, 08:24
Witam. Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji na temat płytek RAKO to bardzo chetnie pomoge:-). Może moje doświadczenie w sprzedazy tych i inych płytek przyda sie Państwu. Pozdrawiam.

Witam, a gdzie w Radomiu można namacalnie obejrzeć płytki Rako?

yominout
02-11-2011, 21:52
Mam pytanie planuje kupić płytki Rako GEO dokłądnie ten model:
http://www.wnetrze-design.com/geoczarnydarse314plytka-podlogowa30x60x10gat1-p-1034.html

Czy ktoś może powiedzieć jak te płytki sprawują się użytkowaniu??
Ogólnie przeczytałem ten temat i piszecie że to dobra firma czy są łatwe w utrzymaniu czystości??

prorok44
19-01-2015, 22:51
RAKO OBJECT. Dałem sie naciąć na to g... Potrzebowałem zwykłych płytek 20x20. Nie sądziłem że można coś takiego co otrzymałem wyprodukować w 2014 roku... Płytki są strasznie krzywe a dokładniej wypukłe. Dwie równoległe krawędzie płytki stanowią łuk zwrócony w stronę jej szkliwionej powierzchni. Do tego stopnia, że garby na płytkach widać gołym okiem po ułożeniu na podłodze. W 1985r. rodzice robiąc łazienkę mieli lepsze płytki (polskie) niż s... rako. Wiem, bo sam je zbijałem. Rako to totalna porażka. Najtańsze płytki z marketu za 15 zł. to mega extra super jakość w porównaniu do Rako po 70 zł... Musiałem jednak to coś położyć bo termin gonił i boję się teraz jak się szkliwo w tym czymś będzie trzymać. Nikomu nie polecam tej firmy, wystrzegajcie się czeskiego RAKO JAK OGNIA PIEKIELNEGO!!!!!!

juka11
13-07-2015, 20:14
Mam pytanie odnośnie gresu Rako - jak obecnie wygląda sytuacja z jakością? znalazłam wreszcie płytki, które pasują mi praktycznie idealnie kolorem i strukturą - niestety okazało się, że producentem jest firma Rako ("niestety" w kontekście powyższych mało pochlebnych opinii). Czy sytuacja na przestrzeni lat się zmieniła? Wprawdzie ostatni wpis jest z 2015r, ale mało ufam nowym użytkownikom z 1 postem, którzy nie odezwali się na forum więcej. Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

juka11
18-07-2015, 20:04
Hej, pomoże ktoś?