PDA

Zobacz pełną wersję : Fronty kuchenne - foliowane - pytanko



Lawy
17-05-2006, 11:29
Spodobał mi się nowy front BRW - bordo wysoki połysk. Dowiedziałem się że jest to mdf foliowany. Poprzednio celowałem w mdf lakierowany (kolor też bordo) z różnych firm, ale ten z BRW przebija tamte właśnie dużym połyskiem (fajna sprawa ;) )
W związku z tym mam pytanie, bo nie wiem co to jest to foliowanie i jak trwałe to jest, może ktoś to ma albo się z tym spotkał? Czy to jest laminat? Jak się to ma w porównaniu z lakierowanym frontem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

malgosimi
17-05-2006, 12:33
w obecnej kuchni mam foliowane (IKEA) i przy piekarniuku, plycie i zmywarce sie odlepia niemilosiernie

Lawy
17-05-2006, 13:40
hmmm, to niedobrze ... pomimo że to Ikea, a jakość BRW też wysoka nie jest chyba...a tak mi się ten połysk podoba ( lubię się przeglądać w meblach znaczy się ;) )
może ktoś jeszcze?

xdotka
22-05-2006, 10:47
też jestem zainteresowana
jaka jest różnica w trwałości między laminatem a frontem foliowanym?

2112wojtek
22-05-2006, 11:15
też jestem zainteresowana
jaka jest różnica w trwałości między laminatem a frontem foliowanym?

Przy wspolczesnych foliach trwalosc uzytkowa na frontach szafek jest podobna do laminatu. Mysle , ze na frontach bardziej zasadne bedzie szukanie efektu estetycznego. Nowoczesne folie znakomicie nasladuja drewno, nie kazdy laminat robi to rownie dobrze.Diabel tkwi w szczegolach a wiec troszke inaczej mozna wykonczyc front foliowany, troche inaczej laminowany.
Jesli natomiast fronty nie maja byc "drewniane" ale "aluminiowe", "stalowe" to lepiej zastosowac laminat , ktory jest nie tylko fizycznie duzo mocniejszy od folii ale lepiej udaje materialy inne niz drewno, bo moze miec znacznie wieksze mozliwosci od folii w wykonczeniu faktury.

xdotka
23-05-2006, 09:37
dzięki 2112wojtek teraz wszystko jasne :D