PDA

Zobacz pełną wersję : Czy podoba Wam się projekt? Jakie są realne koszty?



kasia22
17-05-2006, 16:02
Od kilku miesięcy poszukuję projektu, który spełniłby choć w przeważającej części moje wymagania. Poszukuję domu taniego, prostego w budowie i utrzymaniu.
Oto projekt, który zamierzam kupić:

http://www.e-projektydomow.pl/index.php?s=projekt&id=111&id=111

Planuję dobudowę garażu jednak nie zamierzam go pokryć dachem, będzie spełniał fukcję tarasu w przyszlosci.

Musze zmieścić się w granicach 150-170tys!!
Blacha na dachu, dom ogrzewany jedynie kominkiem, wykończenie w średnim standardzie, wykończenie jednej łazienki mniejszej na dole ( wielka dostanie zaadaptowana w przyszlosci), wykonczenie wszystkich pozostalych pomieszczen w srednim a nawet jednym z tanszych standardow, brak obudowy schódów, brak jakichkolwiek mebli, moge zrezygnowac rowniez z drzwi (jedynie dodalabym drzwi w łazience)
Czy uda zmieścić się w tej kwocie?

Funia
18-05-2006, 11:05
pokazuje mi, ze nie mozna wyswietlić tego projektu :(
ale po naszych budowlanych doswiadczeniach wiem, ze 150-170 to mało, chyba, ze domek malutki i budowa wyłącznie sposobem gospodarczym

kasia22
18-05-2006, 13:30
Pzepraszam, faktycznie umieściłam błędny link . Szkoda naprawiona, juz wszystko działa wiec mozna ogladac:):):)

Funia
19-05-2006, 07:10
Kasiu
domek ładny i funkcjonalny (ale mogę nie być obiektywna bo sama buduję podobny). :wink:

Niestety muszę potwierdzić, że 150-170 to stanowczo za mało.
Za to co my mamy wybudowane to wydaliśmy do tej pory 220 tys. a jeszcze dużo brakuje.
Wprawdzie dom nieco większy, ale porównywalny. Więc możesz sama ocenić.

JoShi
19-05-2006, 12:00
Mi sie nie podobaja dwie rzeczy, ktore sa ze soba scisle zwiazane:
1. Elewacja frontowa. Na gorze balkon a pod balkonem nic, a okno z boku.
2. Balkon wlasciwie na klatce schodowej z wejsciem z cholu. Czemu to ma sluzyc ?

kasia22
19-05-2006, 13:04
Myślę, że okno to tylko sprawa estetyki, w każdym bądź razie można je bez problemu dorobić, choć jest ono zbędne.
Balkon jest miejscem, które zawsze chciałam posiadać. Cieszę się, że jest dostępny z hollu gdyż osoba, która będzie chciała się na niego dostać nie będzie musiała przaechodzić przez inny pokój. A poza tym jest on raczej elementem dekoracyjnym, będzie przeważnie służył do suszenia odziezy. A co do okien na schodach to są piękne.. Widziałam już takowe w innych realizacjach i prezentują się naprawdę ładnie. Doświetlają klatkę schodową, dają wrażenie przestrzeni, urozmaicają wnętrze domku, pozdrawiam:)

JoShi
19-05-2006, 13:32
Myślę, że okno to tylko sprawa estetyki...

Tylko ?! Ja wychodze z zalozenia, ze jak sie cos buduje, na lata a moze juz na cale zycie, to powinno byc ladne.


A poza tym jest on raczej elementem dekoracyjnym, będzie przeważnie służył do suszenia odziezy.

No to ladna dekoracja...



A co do okien na schodach to są piękne.. Widziałam już takowe w innych realizacjach i prezentują się naprawdę ładnie. Doświetlają klatkę schodową, dają wrażenie przestrzeni, urozmaicają wnętrze domku, pozdrawiam:)
Zgadza ei, ale dla mnie liczy sie harmonia i dotyczy to rowniez elewacji a ta jes w tym projekciet skomponowana beznadziejnie. A okna pod balkonem nie dorobisz, bo tam jest zabieg od schodow, wiec okno nie wchodzi w gre. Widzialam wiele projektow o identycznej jak ten funkcjonalnosci i zblizonej kubaturze ale lepiej skonstruowanych i ladniejszych z zewnatrz.

kasia22
19-05-2006, 15:37
Myślę, że okno to tylko sprawa estetyki...

Tylko ?! Ja wychodze z zalozenia, ze jak sie cos buduje, na lata a moze juz na cale zycie, to powinno byc ladne.


A poza tym jest on raczej elementem dekoracyjnym, będzie przeważnie służył do suszenia odziezy.

No to ladna dekoracja...



A co do okien na schodach to są piękne.. Widziałam już takowe w innych realizacjach i prezentują się naprawdę ładnie. Doświetlają klatkę schodową, dają wrażenie przestrzeni, urozmaicają wnętrze domku, pozdrawiam:)
Zgadza ei, ale dla mnie liczy sie harmonia i dotyczy to rowniez elewacji a ta jes w tym projekciet skomponowana beznadziejnie. A okna pod balkonem nie dorobisz, bo tam jest zabieg od schodow, wiec okno nie wchodzi w gre. Widzialam wiele projektow o identycznej jak ten funkcjonalnosci i zblizonej kubaturze ale lepiej skonstruowanych i ladniejszych z zewnatrz.


Powiem jedno, zajmuję się wazniejszymi sprawami a mianowicie korzystnym polozeniem dzialki, technologia budowy, sposobem ogrzewania, prostymi i funkcjonalnymi zaznaczam dla mnie i mojej rodziny rozwiązaniami.
Okno bardzo mi się podoba, to jedynie rzecz gustu, nie wspominajac o balkonie, ktory jest chluba tego domu. A pranie jedynie w letnie dni nawet sporadycznie gdyz przeznaczona jest na ten cel rowniez pralnia. Zaznaczam nie kazdy ma tyle pieniedzy by mogl zrobic wszystko tak jak sobie wymarzyl,moze jedynie rozsadnie zagospodarowac swoimi finansami, jeszcze raz serdecznie pozdrsawiam

JoShi
22-05-2006, 10:51
Zaznaczam nie kazdy ma tyle pieniedzy by mogl zrobic wszystko tak jak sobie wymarzyl,moze jedynie rozsadnie zagospodarowac swoimi finansami, jeszcze raz serdecznie pozdrsawiam

Totez powtorze co juz raz powiedzialam. Widzialam wiele projektow domu o podobnym metrarzu, podobnej ilosci i funkcjonalnosci pomieszczen a jednoczescnie o wiele ladniejszych i lepiej rozplanowanych. Takie jest moje zdanie i nie muszisz sie oburzac.

kasia22
22-05-2006, 13:57
Joshi bardzo dziekuje za spostrzezenia, znam juz twoje zdanie, jeszcze raz dzieki:)

Robert i Aga
16-06-2006, 13:06
Domek jest w bardzo ładny. Jeśli dla Ciebie Kasiu i dla Twojej rodzinki jest on funkcjonalny i odpowiada waszym wymaganiom to nie musisz liczyć się z czyimś zdaniem. Każdy ma przecież swój gust.
Pozdrawiamy

AAgnieszk@
16-06-2006, 15:55
Potwierdzam opinieJoShi dom nie najładniej wygląda z zewnątrz, są duzo fajniejsze i też dobrze rozplanowane, zajrzyj do archon.pl

kasia22
16-06-2006, 18:25
Domek jest w bardzo ładny. Jeśli dla Ciebie Kasiu i dla Twojej rodzinki jest on funkcjonalny i odpowiada waszym wymaganiom to nie musisz liczyć się z czyimś zdaniem. Każdy ma przecież swój gust.
Pozdrawiamy

Robercie i Agnieszko dziekuję za miłe słowa. Może i to lepiej, że każdy z nas ma inny gust, świat jest nieco ciekawszy. Muszę przyznać, że Wasz domek także prezentuję się bardzo ładnie, jest co podziwiać;), pozdrawiam

kasia22
16-06-2006, 18:26
Potwierdzam opinieJoShi dom nie najładniej wygląda z zewnątrz, są duzo fajniejsze i też dobrze rozplanowane, zajrzyj do archon.pl

Witaj, tak zaglądałam tam wiele razy.. Ale musze stwierdzić, że nie przypadł mi do gustu żaden z projektów, pozdrawiam