PDA

Zobacz pełną wersję : Za ile można sprzedać ogrzewanie mieszkania?



bounty
18-05-2006, 11:04
Witam,

Jestem tu nowy i od razu zwracam sie z problemem :) Znajoma mi osoba przeprowadza się z mieszkania w starym budownictwie do nowszego mieszkania z pełną infrastrukturą. Obecne mieszkanie było ogrzewane piecem kaflowym, a od 3 lat także instalacją wodną z piecem gazowym (wybaczcie jeśli pomyliłem jakies terminy). Instalacja ta składa się z kotła CO (który także podgrzewa wode - brak ciepłej wody w lokalu) i kilku grzejników. Stara instalacja nie będzie przydatna w nowym lokalu, a stary lokal przejmuje ADM i budynek będzie do remontu, więc szkoda robić im taki prezent.

Kocioł (dwufunkcyjny) jest firmy HydroTherm, ma zbiornik 8 albo 9 litrów, moc 24,4 - 26,8 kW, zasilany gazem. Do tego jest 6 grzejników Purmo - 2x 40 cm podwójne, 2x 60 cm podwójne, 1x 60 cm potrójny, 1x niewielki rurkowy grzejnik łazienkowy. Do całości dochodzi jeszcze kilkadziesiąt metrów rur miedzianych w większości w prostych odcinkach. Cała instalacja jest nie starsza niż 3 lata.

Problem jest następujący - ile wziąć za całość od ewentualnego kupca?

Z góry dzięki za pomoc.

bounty
18-05-2006, 22:18
Hej, 100 osób widziało ten temat i nikt nic nie wie? Prosze o pomoc! Napewno ktoś coś wie. Ja sie nie orientuje w temacie ogrzewania - same kotły o podobnej mocy kosztują 3 albo 13 tysięcy :(

bounty
20-05-2006, 00:29
160 osób widziało temat i zero odpowiedzi. W innych tematach o ogrzewaniu - teoretycznych - zawsze ktos sie wypowiada, tutaj nikt nie chce. Mialem nadzieje uzyskac tutaj pomoc, ale sie zawiodlem :(

No nic, dzieki mimo wszystko.

qdlaty
20-05-2006, 13:48
Jak chcesz to masz :)

O rurkach zapomnij.
W googlach znajdź ceny kotła i grzejników.
Podziel to na 3.

Wystaw na allegro z cena 1/3 nowej. Puść linka w dziale ogłoszenia.

Zobaczysz, czy ktoś będzie zainteresowany. Ja w życiu nie szukałbym używanych grzejników.

Ale może amator się znajdzie....

Rezi
20-05-2006, 13:55
Jak chcesz to masz :)

Ale może amator się znajdzie....

jaki piec ?
moc typ nazwa

nie mozesz pisać
mam do sprzedania samochód ( piec) ile za niego dostanę?
dodatkowo sprzedam radio ( grzejniki)

ile mam wołac za to w komplecie ??

qdlaty
20-05-2006, 15:59
nie mozesz pisać
mam do sprzedania samochód ( piec) ile za niego dostanę?
dodatkowo spedam radio ( grzejniki)


I kable do głośników (rurki)

bounty
20-05-2006, 18:57
Dzięki za odzew :) To zawsze coś.

Czemu nie kupiłbyś używanych grzejników? Mają 3 lata, zewnętrznie są w stanie idealnym, w środku chyba też nic sie nie popsuło... Cała instalacja miała robione regularne przeglądy przed i po każdym sezonie. To jakaś ogólna tendencja, że nie warto kupować używanych? Przepraszam za trywialne pytanie, ale mam o tym nikłe pojęcie. Z tego co wiem jednak, Purmo daje 5-letnią gwarancje na swoje produkty, więc przez 2 lata grzejniki będą jeszcze na gwarancji.

Ceny grzejników (nowych) - wiem tylko że wszystkie są firmy Purmo, znam ich wymiary. Niestety, nie wiem jaki to model - jak rozumiem, bez tego nie można nic powiedzieć... Spróbuję się dowiedzieć wszystkiego i wtedy zapytam.

Piec - napisałem o nim co nieco :) Jest to kocioł dwufunkcyjny firmy Stiebel Eltron / HydroTherm, gazowy, moc 24,4 - 26,8 kW, w środku jest zbiornik o pojemności 8 litrów. Grzeje do maximum 90 st. C. Oznaczenie modelu - "GBC 24 KE Si", niestety google nie daje żadnych rezultatów. Przeglądy dokonywane 2 razy w roku (przed i po sezonie), piec jest w stanie idealnym.

Niestety, rozpiętość cenowa kotłów gazowych jest ogromna i głównie dlatego założyłem ten wątek. Nie potrafie sie w tym zorientować, jestem laikiem. Kotły o podobnej mocy kosztują zarówno 3 jak i 5 czy 8 tysięcy, a widziałem nawet za 10 tysięcy. Nie potrafie czytać tych wszystkich parametrów, nie potrafie ich porównać - gdybym umiał to zrobić, to nie byłoby problemu :) Pomijając już to, że ten sam model może kosztować 500 czy 1000 zł więcej/mniej w różnych firmach.

P.S. Rurki zawsze można oddać na złom, jeśli nikt ich nie będzie chciał :)

22-05-2006, 11:16
O cenie decyduje RYNEK.

Zrób zdjęcia i wystaw razem ze szczegółowymi opisami na allegro.
Zrób też ogłoszenia w prasie lokalnej i w anonsach.
Nie demontuj wczeœniej instalacji żeby:
1) nie pordzewiały grzejniki
2) klient mógł zobaczyć, że to wszystko działa


Powodzenia!