PDA

Zobacz pełną wersję : czy takie rolety/zaluzje będą pasować?



grania
18-05-2006, 11:41
no to tak. wymyslilam sobie woale, ktore raczej beda udawac zaslony niz firany. kolorowe (zielone konkretnie). takie dosc eleganckie, ale ze sredniej polki, bo na drozsze mnie nie stac. ale! MUSZE miec cos do zaslonienia okna (pokoj jest od poludniowego zachodu, a bedzie tam stal TV i komp). najtansze rolety sa dla mnie za... drogie. bo ja bede za 3 lata wymieniac te okna, wiec nie chce ladowac sie w koszty. maz mowi, zeby kupic rolety w IKEI o tego typu: http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15594&catalogId=10103&storeId=19&productId=68647&langId=-27&parentCats=15594*15828*15847
ale ja sie obawaim, ze to sie bedzie "gryzlo" z firankami/zaslonami tego typu: http://www.allegro.pl/item103180019__woal_prostokaty_wys_180cm_.html lub http://www.allegro.pl/item104885506_woal_nablyszczany_z_niebieskim_wzore m_szer_dow_.html
(to tylko przyklady, bo nie moge na allegro znalezc tego co mam w sklepie)

pozdrawiam i czekam na opinie

(zmienilam linki)

Agnieszka1
18-05-2006, 12:04
no to tak. wymyslilam sobie woale, ktore raczej beda udawac zaslony niz firany. kolorowe (zielone konkretnie). takie dosc eleganckie, ale ze sredniej polki, bo na drozsze mnie nie stac. ale! MUSZE miec cos do zaslonienia okna (pokoj jest od poludniowego zachodu, a bedzie tam stal TV i komp). najtansze rolety sa dla mnie za... drogie. bo ja bede za 3 lata wymieniac te okna, wiec nie chce ladowac sie w koszty. maz mowi, zeby kupic rolety w IKEI o tego typu: [www.ikea.com]
ale ja sie obawaim, ze to sie bedzie "gryzlo" z firankami/zaslonami tego typu: [www.allegro.pl] lub [www.allegro.pl]
(to tylko przyklady, bo nie moge na allegro znalezc tego co mam w sklepie)

pozdrawiam i czekam na opinie

dalas zle linki :(

grania
18-05-2006, 12:11
juz zmienilam. dzieki Aga! ;))

Agnieszka1
18-05-2006, 12:14
Moim zdaniem bedzie pasowala.
Kurcze zaje...... fajne te rolety :P
tez je kupie :P

danap
18-05-2006, 13:22
mielismy takie "rolety", ladne ale jeżeli chodzi o stronę funkcjonalną to zupelne zero. słońce dawało po oczach jakby ich zupełnie nie było, szybko wymieniliśmy na materiałową, chyba mam je tzn sztuk jedną w piwnicy- mogę sprezentować

Agnieszka1
18-05-2006, 13:50
mielismy takie "rolety", ladne ale jeżeli chodzi o stronę funkcjonalną to zupelne zero. słońce dawało po oczach jakby ich zupełnie nie było, szybko wymieniliśmy na materiałową, chyba mam je tzn sztuk jedną w piwnicy- mogę sprezentować

o dobrze wiedziec, tak wiec nie kupie ich

grania
18-05-2006, 13:54
danap :( no to jestem w punkcie wyjscia...

Inezka
18-05-2006, 15:29
Te roletki bambusowe owszem sa ladne, ale maja podobno fatalny mechanizm "hamowania" - zeby zatrzymac w odpowiednim miejscu trzeba pociagnac sznurek do boku, zeby opadla wystarczy pociagnac do dolu. Chcialam takie zamontowac, ale jak sobie wyobrazilam, ze male dzieciece raczki ciagle beda je opuszczac to mi sie odechcialo. :-?

a.d
19-05-2006, 09:19
no i jedno do drugiego nie pasuje - firany są eleganckie a roeltki takie na luzie....
ania

Delaware
22-05-2006, 12:17
Tez mialam kiedys te bambusowe rolety i faktycznie nie bylam zadowolona z zaciemnienia jakie dawaly. Teraz do sypialni planuje rolete z ikei biala bawelniana pokryta akrylem, ktora ma podobno w 100% zatrzymywac swiatlo. Wydaje mi sie iz taka materialowa roleta bedzie tez bardziej pasowala do delikatnych firanek...

HVPS
22-05-2006, 16:08
nie pasuje