PDA

Zobacz pełną wersję : 80-120zl, sama robocizna za kostke czy zwariowali????



patijot
18-05-2006, 21:50
jestem w szoku, chce polozyc kostke libetu, i szukam naprawde dobrej ekipy, pani w libecie polecila mi jedna ale za 120zl, bylam w lekkim szoku dodam ze jestem z katowic

rafslusarczyk
18-05-2006, 22:16
u mojego znajomego kładą ponoć za 100z materiałem ??

firma

androzd
19-05-2006, 12:02
A,czy zdaje sobie Pani ile to kosztuje pracy???Najlepiej gdyby wszyscy budowlancy pracowali za 2zl\godz.???Wszyscy inwestorzy chca aby robic im extra jakosc i za poldarmo.Jak nie kostke to ubic ziemie,za luksusy trzeba placic.

Andrzej Wilhelmi
19-05-2006, 22:29
Jakoœć kosztuje ale nikt nie mówi, że musisz korzystać z usług tej firmy! Pozdrawiam.

ex67
19-05-2006, 23:53
A,czy zdaje sobie Pani ile to kosztuje pracy???Najlepiej gdyby wszyscy budowlancy pracowali za 2zl\godz.???Wszyscy inwestorzy chca aby robic im extra jakosc i za poldarmo.Jak nie kostke to ubic ziemie,za luksusy trzeba placic.

Kolejny jełop co ma niewiadomo jakie mniemanie o własnej wielkości i umiejętności.

Zapamiętaj sobie cepie że budowlanka to jedna z najprostszych prac !!!.
Żeby ludziom się chciało i mieli czas to mogli by sobie sami kostkę ułożyć. To prosta czynność i nie wymaga żadnych nadzwyczajnych umiejętności tylko trochę elementarnej wiedzy.

Jak Ci mało pieniedzy to mogłeś zapłacić za "luksus" studiowania i uczenia się innego zawodu ... a jak jesteś tynkarzem to nie podskakuj tylko wykonuj swój zawód dobrze i za cenę jaką możesz uzyskać a nie jaką byś chciał uzyskać !. Ciekawe że gębujesz o brukarstwie ? Czyżbyś był fachman od wszystkiego ?

janrenovate
20-05-2006, 04:48
A,czy zdaje sobie Pani ile to kosztuje pracy???Najlepiej gdyby wszyscy budowlancy pracowali za 2zl\godz.???Wszyscy inwestorzy chca aby robic im extra jakosc i za poldarmo.Jak nie kostke to ubic ziemie,za luksusy trzeba placic.
Co sie martwisz Androzd,jeszcze troszke i beda płacić po 200:P
Niewielu fachowców zostało w kraju.
Albo każdy inwestor sam zakasze rekawy:P

pitbull
20-05-2006, 06:42
To jeszcze zalezy co jest w tej cenie, poniewaz nierzadko osobno licza palisade i obrzeza.
Ale mozna znalezc wykonawcow tanszych.

janrenovate
20-05-2006, 16:02
"Zapamiętaj sobie cepie że budowlanka to jedna z najprostszych prac !!!."
A to ciekawe:)
Ciekawe tez czy znasz budowe cepa??

androzd
20-05-2006, 17:06
Z ciebie to musi byc dobry palant.Myslisz ze skonczyles jakies studia to jestes madrzejszy?Ty to dopiero jestes jelop i zakala pewnie calej swojej rodziny.Takich madrali jak ty to ja juz widzialem , i wlasnie takich mozna dopiero robic w bambuko.Myslisz ze pozjadales wszystkie rozumy,bo przeczytales pare artykolow o budowaniu?Wlasnie takich pacanow jak ty jest coraz wiecej.Wzialbym cie na jeden dzien do tynkow to nawet 1 godz bys nie wytrzymal-PACANIE.Szkoda czasu na ciebie,mam tylko nadzieje ze spotkasz kogos ,kto wybije ci te twoje madrosci z tej pustej glowy.

20-05-2006, 18:47
no widze że rozmowa bardzo na poziomie
ale....

nikt cie nie zmusi płacic drożej jak możesz taniej

gdybysmy zarabiali 20 euro/h a nie 20zł to by mnie było stać zapłacic 200zł za m2,
osobiscie uwazam ze nigdy nie bedzie ceny 200zł/m bo w Polsce ludzie biedni są a bogoli dla których cena nie ma znaczenia kazdy zna osobiscie 2-3 a reszte z gazet.

Obecnie na rynku wszelkich usług i dóbr istnieje DUŻA konkurencja która walczy o klienta przedewszystkim cenami - co dla mnie osobiscie jest głupie ale co równierz dodam - kożystne.

podobają mi sie natomiast wykonawcy którzy uważają ze jak sie ktoś już buduje to znaczy że kase ma.... takich bardzo lubie... :)
albo opodatkują cie za CO na podstawie Twojego samochodu. Znajomy który na A4 i Szarana kopał takich w dupe jak przychodzili ogrod robic.


ale odbiegłem...

u mnie kostke tej firmy z materiałem, utwardzeniem, korytowaniem 80zł m2

ex67
20-05-2006, 19:45
Czego się można spodziewać po budowlańcu w sferze kultury osobistej ?
Odpowiedź można znaleźć powyżej. Temat zamknięty, przynajmniej z tym młotem.

janrenovate
21-05-2006, 04:09
Moja babcia śwp. mawiała ze najgorzej jak sie z dziada robi pan.
Mądra kobiecina była,świeć Panie nad jej duszą:)

ex67
21-05-2006, 11:17
Uważaj bo pewne radio jest na tropie Waszego spisku i niedługo cała ta organizacja zostanie rozbita. :wink:

janrenovate
21-05-2006, 13:49
Mojej babci było Maryja;-)

arek_s
21-05-2006, 14:51
po co te nerwy..... :evil: :evil:
choć wg. mnie 120 zl. za samp ułożenie kostki to b.dużo
Znajomy płacił ostatnio ok 80 zl za kostkę z robocizną - niestety nie pamiętam co to była za kostka ale raczej sądząc po cenie wykonania musiała być w miare tania.

Robota robocie nierówna zarówno pod względem jakości wykonania jak również pod względem skomlikowania np. w tym przypadku wzoru.

Nie ma co się tu denerwować - każdy chciałby aby jego praca była godnie nagradzana ale niestety w kraju jest ciężko i to że się ktoś buduje nie oznacza cze ma kupe kasy, dlatego szuka się tańszych wykonawców.

Ja osobiście czasem wolałbym zapłacić drożej ale żeby robota była wykonana solidnie - niestety drożej nie zawsze oznacza lepiej :(