PDA

Zobacz pełną wersję : poziomica laserowa



brachol
20-05-2006, 06:54
Witam
warto cos takieg kupic przydaje sie? Zaznaczam ze chcialbym wiekszosc prac podczas budowy wykonac we wlasnym zakresie
pozdrawiam

inwestor
20-05-2006, 07:16
Do budowy domu to raczej poziomica 0,8m oraz 2m do tego szlauchwaga. Być może laserówka w niektórych przypadkach się przyda. Natomiast do prac na zewnatrz czyli niwelacja terenu, chodniki to owszem laserówka jak najbardziej. Jak będziesz ewentualnie kupował laserówkę to sprawdź jej deklarowaną dokładność czy to 0,05mm/m czy też 1mm lub wiecej . Dobre poziomice tradycyjne maja dokładność na poziomie 0,5mm/m.
Pozdrawiam

tomek_2
20-05-2006, 07:45
Tez mialem o to zapytac. Kupilem sobie tania laserowke Topex (wiem, ze ta nazwa potrafi podniesc adrenaline:)) ale wszystko jest w niej tak poluzowane i jakby kiepsko dopasowane, ze moim skromnym zdaniem nie da sie takim 'przyrzadem' osiagnac dokladnych pomiarow. Ja w kazdym razie udaje sie ze swoja z powrotem do C-ramy (115 zl przyda sie na cos innego). Sensowne laserowki to rzad chyba kilkuset zl i wiecej.

KAS01
20-05-2006, 07:52
Ja swoja kupiłem na wyprzedaży w Tesco za 30zł (ze 120zł). Jak na razie do niczego się nie przydała. Tak jak pisał inwestor przyda się dopiero przy pracach wokół domu.
pozdrawiam
Konrad

KaiM
20-05-2006, 07:59
mam taką za 30zł i odradzam - może do położenia płytek w małej łazience by się nadała ale do żadnych prac przy domu. Przede wszystkim powinna mieć automatyczne poziomowanie bo 3 libelki się nie sprawdzają. Do tego porządny statyw w którym da się ją unieruchomić. Aktualnie rozważam model SKIL 515 za 300zł.

gibzwein
20-05-2006, 09:54
Dajcie sobie spokój z takimi wynalazkami, poziomica laserowa która jest cokolwiek warta kosztuje conajmniej tyle co niwelator a zabawki z hipermarketów to jednorazowy bubel. Najlepszym rozwiązaniem przy budowie domu jest rurka z wodą "szlauchwaga" chyba, że ktoś chce wydać 900 na niwelator.

boorg
21-05-2006, 11:03
Sam używam prostej poziomicy laserowej (owego Topexa) i uważam, że przydaje sie baaardzo. Oczywiście trochę czasu trwało nim nauczyłem się nią posługiwać - ale od tamtej pory nie korzystam z łat, sznurków i innych cudów. Z zamiłowania jestem parkieciarzem (zawodowo zresztą też :wink: ).
Reasumując: kupuj a jak będziesz miał problem z obsługą, to służę pomocą. 8)

22-05-2006, 10:34
Na zewnštrz poziomica laserowa się raczej nie przyda - chyba, że w nocy - za mała moc lasera w poziomicach amatorskich.
A w domu to za dużo zawracania gitary (jak się coœ samemu robi to trzeba cišgle szybko sprawdzać a do tego tylko zwykła 120).

Może się przydać na etapie wykończeniówki np. do równego powiedzenia obrazków;)

marcin_budowniczy
22-05-2006, 10:47
Kupiłem taką (chyba Topex) ze statywem w walizce + pryzmat za 120 zł.
Równałem działkę i przydała się bardzo.
W dzień promień widoczny na max. 20 m.
Robiłem późnym wieczorem promień szedł na 50 m. - super zabawa.
Właśnie jestem po tyczeniu domu, geodeta przy okazji sprawdził poziom terenu i mam nierówność ok. 2 cm. na odcinku 50 m. :-) czyli zupełnie do przyjęcia (oczywiście błąd po stronie spychowego).
W czerwcu robię ogrodzenie (siatka + słupki) i na 100% ją wykorzystam ponownie.
Według mnie zakup o.k.
Wiadomo to nie sprzęt do geodezji.

pchelek
22-05-2006, 12:28
mam taka poziomice - kosztowala ok 500 zeta - ale jest bezkonkurencyjna - produkt USA - zasieg lasera chyba z 1000 metrow [w nocy - moge sasiadki podgladac :))))) - w dzien na ok 50

KrzysiekS
22-05-2006, 12:32
Ja mam poziomnicę Stanleya. Pracownicy są zadowoleni i korzystają z niej. Szczególnie była przydatna przy układaniu klinkieru na ścianie o długości elewacji prawie 30 metrów.

Do niej zakupiłem również statyw taki jak do niwelatora.