PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie Taśmy malarskiej



Lure
20-05-2006, 21:54
"Fachowcy" od prac wykończeniowych pozostawili na futrynach drzwiowych taśmę malarską. Trwa to już kilka miesięcy!!!. Czym można ją usunąć? Próbowałem, ale w wielu miescach taśma odeszłą ale pozostał klej. Proszę o poradę.

el-ka
06-09-2006, 01:06
Jak jeszcze nie usunąłeś, to mam poradę - dobrze takie rzeczy usuwa WD-40 i nie uszkadza powierzchni. Rozpuszczalniki to w zalezności od lakieru, ja kiedyś próbowałam denaturatem, ale trochę matowi lakier, jednak mniej niż coś na bazie acetonu.

piejar
06-09-2006, 05:34
Ktoś na forum ostatnio usunął kilkuletnią folię z okien (zewnętrzną) za pomocą myjki parowej (nie ciśnieniowej !). Moi fachmani chcieli specjalnie inną taśmę: nie tą papierową tylko białą PCV. Z tej papierowej ponoć odchodzi klej (na oknach ) i trudniej to później usunąć.

Teska
06-09-2006, 10:16
"Fachowcy" od prac wykończeniowych pozostawili na futrynach drzwiowych taśmę malarską. Trwa to już kilka miesięcy!!!. Czym można ją usunąć? Próbowałem, ale w wielu miescach taśma odeszłą ale pozostał klej. Proszę o poradę.

ja to zrobilam zwyklym maslem.posmarowalam a na drugio dzien umylam.

daswiderek
09-02-2008, 13:30
Witam patent z WD-40 pierwsza klasa na drewnianych oknach. Nawet mimo tego że taśma była tam ponad rok. Choć samą taśmę trzeba usunąć ręcznie dopiero klej schodzi smarem. Tak czy tak sposób warty polecenia a przy okazji okna wyglądają jak nawoskowane.wielkie dzięki to był dla mnie ratunek i wyjście z opresji.

piejar
09-02-2008, 14:14
Na moich wyłącznikach zostały mi bardzo przykre ślady kleju z taśmy papierowej. Usunąłem je środkiem do mycia silników (dla mechaników w w sprayu) - ma zapach zbliżony do nafty. Po minucie dwóch można zmyć do czysta. Zostaje lekko naftowy zapach i lekko zatłuszczona powierzchnia ale to już pryszcz.

martelia
09-02-2008, 19:42
na oknach plastikowych skuteczny okazał się rozpuszczalnik w sprayu z Castoramy : TREPPER

Drak
27-09-2009, 15:02
zakleiłem okna taśmą malarską ale po odklejeniu zostało klej. Powyżej przeczytałem kilka sposobów ale proszę o podpowiedź w sprawie tego najbezpieczniejszego dla plastikowego okna, tzn. bez większego ryzyka zniszczenia powierzchni.

paul997
27-09-2009, 20:07
zakleiłem okna taśmą malarską ale po odklejeniu zostało klej. Powyżej przeczytałem kilka sposobów ale proszę o podpowiedź w sprawie tego najbezpieczniejszego dla plastikowego okna, tzn. bez większego ryzyka zniszczenia powierzchni.

My dzisiaj czyściliśmy białe plastiki. Świetnie sprawdził się rozpuszczalnik uniwersalny. Tylko nie nitro, bo Ci okno spłynie ;).

Trociu
28-09-2009, 12:10
a benzyna ekstrakcyjna? U mnie sprawdza się praktycznie na każdej powierzchni.

jarte
28-09-2009, 13:03
w marketach budowlanych sa do kupienia specjalne preparaty do likwidowania kleju po taśmach, naklejakch itp. sama ostatnio z takiego korzystalam i zeszło idelanie, wystraczyło tylko przeterzeć. W sumuie to czego uzyjesz bardziej zalezy od tego na czym jest ten klej.

TIGER46
29-09-2009, 13:10
Ja taśmę podgrzewam opalarką elektryczną(można suszarką do włosów)jak do tej pory nigdy nie było problemów z oderwaniem taśmy po podgrzaniu.