PDA

Zobacz pełną wersję : Konstrukcja dachu na pomieszczeniu gospodarczym



marjucha
21-05-2006, 10:17
Potrzebuję porady kogoś,kto potrafi mi doradzić.
Muszę postawić budynek gospodarczy i na potrzeby zgłoszenia robót budowlanych muszę zrobić projekt takowego.
Mam problem z dachem,a dokładniej z rozstawem i grubością krokwi.
Pomieszczenie po obrysie zewnętrznym będzie miało 4x6m. Krokwie chcę dawać wzdłuż krótszej ściany.
Możecie coś podpowiedzieć?

anpi
21-05-2006, 11:50
I co, sam chcesz to projektować? Jeśli nie masz uprawnień, to nie przyjmą Ci takiego projektu w starostwie.

marjucha
21-05-2006, 12:03
Już byłem i rozmawiałem.
Twierdzą, że na budowę pomieszczenia gospodarczego poniżej 25m2 taki szkic z opisem wykonane przeze mnie wystarczy.
Mam nadzieję, że im się nieodwidzi.
A jak z tymi krokwiami?

anpi
21-05-2006, 12:15
Hmm, w takim razie najlepiej jakby się wypowiedział jakiś konstruktor. Mimo, że budynek jest niewielki, to strop i dach jest zbyt ważną konstrukcją, żeby ryzykować, że się zawali.

A co do kwestii zgłoszenia - wydaje mi się, że dotyczy to tylko budynków nie związanych trwale z podłożem, czyli np. garażu-blaszaka. A jak ma fundamenty, to chyba powinno być jednak pozwolenie na budowę.

marjucha
21-05-2006, 12:23
Dokładnie opowiedziałem paniom w Starostwie jaki budynek chcę postawić i jakim celom ma służyć.
Odpowiedź,którą otrzymałem to zgłoszenie robót budowlanych wraz ze szkicem planowanego budynku(nie musi robić tego architekt) i zaznaczyć obrys budynku na mapce do celów informacyjnych(też mogę zrobić sam) wraz z odległościmi od granicy działki.

Geno
21-05-2006, 13:55
Dokładnie opowiedziałem paniom w Starostwie jaki budynek chcę postawić i jakim celom ma służyć.
Odpowiedź,którą otrzymałem to zgłoszenie robót budowlanych wraz ze szkicem planowanego budynku(nie musi robić tego architekt) i zaznaczyć obrys budynku na mapce do celów informacyjnych(też mogę zrobić sam) wraz z odległościmi od granicy działki.
Jaki kąt nachylenia połaci?Z czego pokrycie?

jajmar
21-05-2006, 15:18
Jaki kąt nachylenia połaci?Z czego pokrycie?

A co za róznica?

Wiem wiem ze to ważne dane do projektowania, ale brakuje tu dośc istatnych informacji strefy śniegowej, strefy wiatrowej, sposobu ocieplenia , wiedzy na temat stropu czy bedzie i jaki. Wg mnie to czy nam poda ktos kat i pokrycie na niewiee sie zda.

Ja stawiam na 7x14 cm :)
Jak dachówka to 8x16cm i sprawa załatwiona.

Geno
21-05-2006, 15:25
Jaki kąt nachylenia połaci?Z czego pokrycie?

A co za róznica?

Wiem wiem ze to ważne dane do projektowania, ale brakuje tu dośc istatnych informacji strefy śniegowej, strefy wiatrowej, sposobu ocieplenia , wiedzy na temat stropu czy bedzie i jaki. Wg mnie to czy nam poda ktos kat i pokrycie na niewiee sie zda.

Ja stawiam na 7x14 cm :)
Jak dachówka to 8x16cm i sprawa załatwiona.

45' a 5' to troszkę jednak różnicy jest :D problemu ze strefą nie ma bo potrafię w normie odnaleźć pruszcz gdański :wink:

Równie dobrze mógłbym się przyczepić czy stawiasz na te 7x14 co 4m np. :wink:

jajmar
21-05-2006, 15:34
45' a 5' to troszkę jednak różnicy jest :D problemu ze strefą nie ma bo potrafię w normie odnaleźć pruszcz gdański :wink:

Troszke :) tylko przy rozpietości 4 metry to mało prawdopodobne zeby 7x14 nawet przy 5 stopniach nie wyszło:)
A co do odczytania z normy to można, można tylko ze nie koniecznie autor buduje w tej miesjcowosci :) co ma przy nicku wpisana.

wartownik
21-05-2006, 15:37
marjucha opisz dokladniej , jak ma wygladac ten budynek gospodarczy

Geno
21-05-2006, 15:38
45' a 5' to troszkę jednak różnicy jest :D problemu ze strefą nie ma bo potrafię w normie odnaleźć pruszcz gdański :wink:

Troszke :) tylko przy rozpietości 4 metry to mało prawdopodobne zeby 7x14 nawet przy 5 stopniach nie wyszło:)
A co do odczytania z normy to można, można tylko ze nie koniecznie autor buduje w tej miesjcowosci :) co ma przy nicku wpisana.
Wiem,że niekoniecznie :) prawdopodobnie też ten budynek gospodarczy ma być jak najtańszy ,więc albo gont bitum. albo papa i nieogrzewany co też ma pewien wpływ na obciążenia chociażby :wink: Z przekrojem ppewnie trafiłeł, hangar lotniczy to w końcu nie jest ale poczekam na więcej szczegółów wkońcu rachunków jest na 5 minut może przy tym :wink:

marjucha
22-05-2006, 06:36
jajmar napisał:
Geno napisał:


45' a 5' to troszkę jednak różnicy jest problemu ze strefą nie ma bo potrafię w normie odnaleźć pruszcz gdański

Troszke tylko przy rozpietości 4 metry to mało prawdopodobne zeby 7x14 nawet przy 5 stopniach nie wyszło
A co do odczytania z normy to można, można tylko ze nie koniecznie autor buduje w tej miesjcowosci co ma przy nicku wpisana.

Wiem,że niekoniecznie prawdopodobnie też ten budynek gospodarczy ma być jak najtańszy ,więc albo gont bitum. albo papa i nieogrzewany co też ma pewien wpływ na obciążenia chociażby Z przekrojem ppewnie trafiłeł, hangar lotniczy to w końcu nie jest ale poczekam na więcej szczegółów wkońcu rachunków jest na 5 minut może przy tym
Oczywiście , Geno ma rację i budynek ma być tani.
Założenia miałem takie:
Dach ze spadkiem około 15', pokryty papą.
Budynek oczywiście nieogrzewany, a będzie stał 5 kilometrów od Pruszcza Gdańskiego,więc strefa chyba ta sama.

marjucha
23-05-2006, 06:34
Podpowie mi ktoś coś?
:cry:

radlid
23-05-2006, 16:09
Ja bym zrobił 7 krokwi 7*12 na to łaty i blacha , krokwie sparte na ścianie przywiązane np.drutem , lub sparte na płatwiach .

wartownik
28-05-2006, 16:19
Ja bym zrobił 7 krokwi 7*12 na to łaty i blacha , krokwie sparte na ścianie przywiązane np.drutem , lub sparte na płatwiach .

A jak wystawisz konce drutow ponad dach , to bedzie przy okazji instalacja odgromowa