PDA

Zobacz pełną wersję : po tynkowaniu wystaja gniazdka ssące od odkurzacza



Kulin
22-05-2006, 12:48
Właśnie teraz patrzyłem i odstaja gniazdka od odkurzacza centralnego, to znaczy nie wiem jak się to nazywa, nie są to gniazdka takie do których wtyka się juz rurę, tylko sa to takie gniazdka montazowe, do nich przychodzi dopiero gniazdko koncowe. Czy można przyciąć zewnętrzny falc tego gniazdka, czy założe później to końcowe gniazdko ?

Dzięki za pomoc.

:(

wbrat
22-05-2006, 13:37
Właśnie teraz patrzyłem i odstaja gniazdka od odkurzacza centralnego, to znaczy nie wiem jak się to nazywa, nie są to gniazdka takie do których wtyka się juz rurę, tylko sa to takie gniazdka montazowe, do nich przychodzi dopiero gniazdko koncowe. Czy można przyciąć zewnętrzny falc tego gniazdka, czy założe później to końcowe gniazdko ?

Dzięki za pomoc.

:(

U mnie też narazie stan podobny, ale firma co montowała te gniazdka uczulała, żeby przypadkiem nie wystawały po tynkach - mówili, że jak będą 1-2 cm głębiej niż tynk, to nic nie szkodzi, ale jak będą wystawać to kicha. Koniecznie podpytaj w firmach instalujących OC.

ls75
22-05-2006, 13:43
No wlasnie, u mnie tez wystaja. Musze sie spytac instalatora jak to ladnie wykonczyc gniazdkiem.

wbrat
22-05-2006, 14:57
No wlasnie, u mnie tez wystaja. Musze sie spytac instalatora jak to ladnie wykonczyc gniazdkiem.

Tzn. u mnie stan podobny w sensie, że nie ma jeszcze ostatecznych gniazdek, tylko te "montażowe". Gniazdka nie wystają - są wgłębione w tynk na jakiś 1 cm. Jak to zobaczyłem, to się przestraszyłem, że tak być nie może - jednak w rozmowie gość od OC powiedział mi, że wgłębione mogą być, natomiast nie mogą wystawać.
Tak jak pisałem, skontaktuj się z fachowcami od OC. Może się zdarzyć tak, ze będzie trzeba skuć tynk i zagłębić gniazdka tak, żeby nie wystawały. :-?

robert!!!
22-05-2006, 15:16
To zalezy ile wystają jak tylko odrobine to gnizdko własciwe to przykryje,ale ta odrobina to max 2-3mm

robert!!!
22-05-2006, 15:25
że jak będą 1-2 cm głębiej niż tynk, to nic nie szkodzi.
Otóż szkodzi przy 2 cm właściwe gniadzo już nie dojdzie do gumki uszczelniającej. Bezpieczną odległością jest 0,5-1cm.

Kulin
22-05-2006, 16:32
u mnie wystają po tynkach tak od 2 do 4 mm. :(

robert!!!
22-05-2006, 16:51
Naprościej bedzie jak kupisz jedno gniazdko i sprawdzisz. Nie musisz go przykrecać tylko poprostu wsuniesz i jak dojdzie to ściany to jest dobrze. nie pamietam jakiej marki mam u siebie rury i ten cały osprzęt ale u mnie prawdopodobnie by doszło. Pisze prawdobodobnie ponieważ ja wsunełem je lekko w tynk (ok. 0,2-0,5cm) i specjalnie dziś jedno rozmontowałem żeby zobaczyć czy lekko wystające nie będzie przeszkadzać.
Pozdrwiam

Kulin
22-05-2006, 19:51
super, dzięki za fatygę, masz rację, kupię jedno gniazdko i sprawdze.

Krzysiek_3miasto
24-05-2006, 07:25
u mnie wystawaly okolo 5mm...ale flex je wyrownal ze sciana i jest ok...popatrz na sucho jak to sie sklada ze soba...u mnie trzeba bylo przyszlifowac szlifierka w koncowym gniazdku trzy poprzeczki plastikowe wokol wylotu od wewnetrznej strony...wszystko sie zlozylo...i jeszcze jedno....lepiej jest jak gniazdko podtynkowe jest schowane...nic nie trzeba pozniej robic i mozna wykorzystac dostarczone z gniazdem natynkowym wkrety do montazu do gniazda podtynkowego...inaczej, po zeszlifowaniu tego co wystaje skraca sie laczna odleglosc gniazda natynkowego do rury ktora jest za gniazdem w scianie i mozna wkrecajac wkret ja uszkodzic....znowu trzeba skorzystac ze szlifierki i bedzie ok...albo kupic krotsze wkrety....uffffff....wszystko da sie zrobic tylko trzeba uwazac na palce i opilki w oczach....

Kulin
25-05-2006, 19:52
Dzięki za odpwiedź, czyli moge spac spokojnie, potem tylko szlifnąć.

JANK
25-05-2006, 21:03
Dzięki za odpwiedź, czyli moge spac spokojnie, potem tylko szlifnąć.
Z tym szlifowaniem tak do końca to ja nie jestem pewny..... Może na ten temat napisze ktoś z instalujących odkurzacze :-?