PDA

Zobacz pełną wersję : media 50 m od drogi



buki
23-05-2006, 13:23
Zastanawiam się czy ciągnięcie mediów 50 m (gaz, prąd, woda) to kosztowna opcja? W ogóle nie potrafie sobie wyobrazić i nie wiem czy w ogóle patrzeć na takie oferty działek, czy sobie dać spokój i oglądać tylko takie, gdzie media są przy działce lub na działce...
Ktoś wie - mniej więcej, rząd wielkości kosztów? Czy to 5.000 czy 10.000 czy 20.000?

AldonkaS
23-05-2006, 14:18
To o co pytasz w znacznym stopniu zależy od lokalnych władz :wink: . Ja na przyłącza wydałam:
1) prąd (był w granicy działki) - ryczałt około 1500,00PLN,
2) woda (była w granicy działki) - 9000,00PLN :evil: :evil: :evil: ,
3) szambo (bo brak kanalizacji) - 4000,00PLN (gotowe betonowe, 3-komorowe, 10m3, z dostosowaniem do włożenia bioreaktora - na razie brak kasy: koszt min. 6000,00PLN),
4) gaz (80m od działki) - po rozmowie z gazownią, zrezygnowałam z przyłącza - propozycja Pani za przyłącz 10000,00PLN z zastrzeżeniem, że gazociąg będzie mój i zgodnie z jakimis tam przepisami, będę płaciła za co miesięczne przeglądy zaworu około 120,00PLN brutto dodatkowych kosztów - sama mi odradziła ten pomysł,
5) telefon z TP S.A. - przeniesienie starego telefonu - bez kosztów.

To tyle.

Moje doświadczenia mówią mi, że dziś z ta wiedzą nie szukałabym działki nie uzbrojonej. Nie wspomniałam tu jeszcze o czasie załatwiania formalności i straconych nerwach moich i męża :evil: :evil: :evil:

buki
23-05-2006, 15:01
Nie tyle chodzi mi o koszt przyłączy (choć dziękuje za podanie tych cen - KOSZMARNIE wysokie!!!), ale o fizyczny koszt kopania rowu 50 m i kładzenia rur itd... Czyli samo ciągnięcie mediów.

Ale jeśli inni podadzą też ceny przyłączy w swoich regionach, to będziemy mieli pogląd na cała Polskę, ajk to wygląda w różnych częściach kraju.

ania
23-05-2006, 16:07
Kopanie rowów akurat jest najtańsze. U mnie wykonawca od wody liczył sobie po 13o zł za metr rury w przecisku bez naruszania nawierzchni i po 30 zł za metr rury w otwartym wykopie. Była to cena robocizny z materiałem.
Poza tym moim zdaniem 50 m to żadna odległość. 250 m to byłoby coś. :wink:

buki
24-05-2006, 00:38
A ciągnięcie mediów (np. gazu) pod drogą (tzn żeby po drugiej stronie drogi wyszła rurka z gazem)? Jak to się robi? to jest kosztowne - miał ktoś taką sytuację?

DarePL
24-05-2006, 08:25
Ja w poznaniu też mam podobne ceny, ale najlepsze, że przy mojej działce - nieuzbrojonej, wszystkie media idą w odległości 2m od granicy, a droga jest nie utwardzana (bez niszczenia asfaltu i chodników) :(

Jeżeli chodzi o gaz... Chyba będzie trzeba się zadowolic piecykiem elektrycznym ;)

stuk
24-05-2006, 12:02
A ciągnięcie mediów (np. gazu) pod drogą (tzn żeby po drugiej stronie drogi wyszła rurka z gazem)? Jak to się robi? to jest kosztowne - miał ktoś taką sytuację?
Ja teraz ciągnąłem wodę, była po drugiej stronie drogi, więc konieczny był przewiert sterowany (pod drogą, bez naruszania nawierzchni).
20 metrów przewiertu - niecałe 2 godziny roboty (w tym rozkładanie i składanie sprzętu), 1000zł robocizna. Rura fi 63 o dużej wytrzymałości - 22zł/metr (dla porównania zwykła 63 - 7.50zl/metr).