PDA

Zobacz pełną wersję : Załatwianie papierologii



buki
23-05-2006, 13:44
Czy istnieją firmy, które zajmują się załatwieniem całej papierologii związanej z budową domu - począwszy od działki, aktów notarialnych, wypisów, wyrysów aż po pozwolenia na budowę? Czyli zlecam firmie załatwienie możliwości wybudowania domu na konkretnej działce, wszelkich wymaganych pozwoleń i zaświadczeń...
Ile takie coś kosztuje? Czy są tutaj takie firmy?

robert skitek
23-05-2006, 17:10
nie sądzę. zawsze moze sie okazac ze dzialka nie jest i nie bedzie przeznaczona pod zabudowę.
jesli masz już działkę z mozliwościa zabudowy to tak - wszystko może załatwić np architekt upowazniony do wystepownia w Twoim imieniu. Tzn wypisy, wyrysy, ew. WZ, uzgodnienia, projekt , pozwolenie na budowę.

pozdrawiam

danap
24-05-2006, 08:47
my mamy taka firmę, mamy dostać pełen projekt z wszystkimi potrzebnymi papierami za 6000 pln do tego jeszczei notariusz (ta sama firma) 2000 więc w sumie 8000 i musimy 2 razy pojawić się żeby podpisać akt notarialny kupna działki (działka jest jeszcze rolna). Daliśmy gościowi pełnomocnictwo do wszystkich czynności związanych z otrzymaniem pozwolenia na budowe. Z naszych wyliczeń wyszło, że z tej kwoty którą zapłaciliśmy za to chodzenie po urzędach gosc kasuje ok 500pln. Jak dla mnie jest ok.

ola78
21-06-2006, 09:29
my mamy taka firmę, mamy dostać pełen projekt z wszystkimi potrzebnymi papierami za 6000 pln do tego jeszczei notariusz (ta sama firma) 2000 więc w sumie 8000 i musimy 2 razy pojawić się żeby podpisać akt notarialny kupna działki (działka jest jeszcze rolna). Daliśmy gościowi pełnomocnictwo do wszystkich czynności związanych z otrzymaniem pozwolenia na budowe. Z naszych wyliczeń wyszło, że z tej kwoty którą zapłaciliśmy za to chodzenie po urzędach gosc kasuje ok 500pln. Jak dla mnie jest ok.
Witam mamprośbę czy moglabym prosić o namiary na tego architekta tez jestem z Krakowa i poszukuję architekta. Bardzo proszę :-)

Mathias1
23-06-2006, 08:54
Witam, od siedmiu lat zajmuję się (trochę samodzielnie, trochę będąc zatrudnionym) czymś o czym tutaj mowa. Tzn. uzyskuję kompletne pozwolenie na budowę (a w zasadzie również pozwolenie na użytkowanie) i to na inwestycje mogące pogorszyć stan środowiska, czyli stacje bazowe telefonii komórkowych. Począwszy od wyszukania miejsca we wskazanym przez inwestora obszarze, poprzez zawarcie stosownej umowy z właścicielem, uzyskanie wszystkich świętych papierków, aż po pozwolenie. Nie zawsze jest to proste, choćby ze względu na "profesjonalizm" urzędników, ale nie niemożliwe. Myślę, ze podobną obsługę można wykonać na rzecz inwestora prywatnego w zakresie zabudowy mieszkaniowej, ale nie sądzę, by wyniosło to tylko 500,- zł. W końcu za wygodę trzeba ciut zapłacić.
Zatrudnienie kogoś do całej papierologii ma znaczenie i wartość już na etapie początkowym, tzn. szukania działki. Ja wiem, jak oglądać okolicę i o co pytać sasiadów, czy urzędników (kwestia planu zagospodarowania, preferencji gminy, czy planów sąsiadów - np. chlewnia), co oszczędzi nerwów juz po kupnie działki. Również kwestia określenia możliwości zabudowy na danej działce (warunki gruntowe, uzbrojenie - wstępna weryfikacja już przed kupnem) itd. itp.
W razie zainteresowania - się polecam...

julia1210
19-07-2006, 14:17
Witam!
Też znam firmę, która zajmuje się całą "papierologią"
www.inwestpartner.pl.
Pozdrawiam serdecznie :D

premiumpremium
22-07-2006, 12:24
Nie wiem czy są takie firmy, ale moją papierkologią zajał sie architekt, który adaptował mi projekt i który jest jednocześnie inspektorem nadzoru. Od stycznia tego roku ani razu nie byłam w żadnym urzędzie, przyjeżdżał i dawał mi tylko kolejne wnioski i podania do napisania/podpisania.
Za wszystko wziął 1500zł :)

Może Twój architekt też sie tym zajmuje???

Zdzislaw
16-10-2006, 21:45
Wynajalem osobe w celu zalatwienia formalnosci zwiazanych z uzyskaniem pozwolenia na budowe. Architekt i geodeta oplacani sa niezaleznie. Ile powinienem zaplacic takiepu pelnomocnikowi za bieganie po urzedach?

marcin714
25-10-2006, 22:03
Witam.

Ile w końcu cię kosztuje taka usługa?

krzysztof_b
28-10-2006, 18:18
My płacimy 300,00 pln