PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenie



żubek
23-05-2006, 21:20
Szanowni forumowicze :roll:

Jaki max długi czas powinien upłynąć od uzyskania gotowego projektu bez zmian do uzyskania pozwolenia na budowę?

Jakoś mnie mój wykonawca zwodzi już 8 m????????????? :evil: :evil:

Krisker
24-05-2006, 07:03
Szanowni forumowicze :roll:

Jaki max długi czas powinien upłynąć od uzyskania gotowego projektu bez zmian do uzyskania pozwolenia na budowę?

Jakoś mnie mój wykonawca zwodzi już 8 m????????????? :evil: :evil:

Urząd na same wydanie pozwolenia po złożeniu kompletnej i prawidłowej dokumentacji ma 1 miesiąc. Ja zleciłem załatwianie formalności (projektów branżowych, uzgodnień itd.) projektantowi i trwa to już 5 miesięcy, ale dokumenty są już w starostwie.

ania
24-05-2006, 07:46
Nieprawda. Urząd ma na to 65 dni. Tak stoi w Ustawie. :P

Krisker
24-05-2006, 07:55
Nieprawda. Urząd ma na to 65 dni. Tak stoi w Ustawie. :P

To mnie mój projektant zwodzi :oops: :wink:

żubek
24-05-2006, 17:15
U mnie nowy klimat:
miejscowość w której mam zamiar się budować dostała pozwolenie na budowę kanalizacji i w związku z tym wszystkie pozwolenia uwarunkowała od tego faktu. Teraz cofnięto pozwolenie na kanalizę i nie mogą wydać nikomu pozwolenia na budowę domu. :evil: :evil: :evil: :evil:

robert skitek
24-05-2006, 20:19
a moze czeka na Warunki Zabudowy? to czasem trwa długie miesiące...
jesli nie WZ to przyczyn wciaz może byc wiele, np:
- uzgodnienie wjazdu (czasem miesiac na warunki, miesiac na uzgodnienie)
- skomplikowane warunki terenowe takie jak np rów melioracyjny na działce (warunki odprowadzenia ścieków i wody opadowej, warunki przekrycia rowu, uzgodnienie, uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego)

to są rzadkie przypadki ale się zdarzają.

Od momentu złożenia dokumentacji w urzedzie, tak jak pisze Ania, 2 miesiace. Ale jesli sa jakies braki to zwykle urzednicy znajdują je w ostatnich dniach, wtedy poprawki i czas często liczą od nowa...

żubek
25-05-2006, 20:28
Coś się ruszyło jest pozwoleniena kanalizę .
:D :D :D :D :D