PDA

Zobacz pełną wersję : jakiej firmy wybrać wkład kominkowy z podnoszoną szybą?



Renata55
24-05-2006, 07:19
kfd czy spartherm a może dovre? pilnie potrzebuję rady

klips
27-05-2006, 20:56
witam,
mam dokładnie taki sam dylemat. Ostatnio oglądałem kominki Dovre, przyznaję bardzo ładne, ale te z podnoszoną szybą które mi się podobały kosztowały odpowiednio 5650 zł (model 2900 RDG) i ok. 6500 zł (2900 GD). W tej sytuacji intensywnie szukam jednak czegoś tańszego. Może ktoś z Was już znalazł?

Rezi
27-05-2006, 21:36
mam kfd linea 1050
bez zastrzeżen a cena był lepsza od spartherma
dodatkowo tylna ściana wkładu wyłożona wermikulitem

zakup bez większych negatywnych emocji

klips
27-05-2006, 21:39
mam kfd linea 1050
bez zastrzeżen a cena był lepsza od spartherma
dodatkowo tylna ściana wkładu wyłożona wermikulitem

zakup bez większych negatywnych emocji

Rezi, kiedy kupowałeś ten wkład i jeśli nie jest to tajemnicą ile za niego zapłaciłeś?

Rezi
27-05-2006, 21:58
mam kfd linea 1050
bez zastrzeżen a cena był lepsza od spartherma
dodatkowo tylna ściana wkładu wyłożona wermikulitem

zakup bez większych negatywnych emocji

Rezi, kiedy kupowałeś ten wkład i jeśli nie jest to tajemnicą ile za niego zapłaciłeś?
przed premiera na targach w Poznaniu - zapłaciłem coś około 7300 brutto

neuron
28-05-2006, 09:56
Mam, dovre 2900 rgd. Bardzo miły wkład, a i cena była sensowna choć już dziś nie pamiętam ile dokładnie kosztował bo płaciłem za całość z obudową.
Konstrukcja żeliwno stalowa, tj komora z żeliwa zaś front i mechanizm stalowy. Bardzo duży popielnik (jak dla mnie wystarcza na kilka miesięcy). Poza tym stosunkowo płytki jak na wielkość frontu, co roszerza możliwości aranżacji obudowy.
W ogóle podnoszona szyba (właściwie to opuszczana) to bardzo dobry wybór. Palę wyłącznie przy otwartym kominku. Zamykam gdy zostawiam bez dozoru i gdy nie używam. No i szyby nie trzeba czyścić - CLEAR VIEW.

daxima
28-05-2006, 10:15
oglądałam ostatnio takie kominki firmy Hark
aż szkoda że nie robią takich z płaszczem podnoszona szybka wygląd jest super
ma podwójne zabezpieczenia technologcznie i cenowo też mi podchodziły ale co ja się tam znam
ale może warto się zainteresować

daxima
28-05-2006, 10:16
oglądałam ostatnio takie kominki firmy Hark
aż szkoda że nie robią takich z płaszczem podnoszona szybka wygląd jest super
ma podwójne zabezpieczenia technologcznie i cenowo też mi podchodziły ale co ja się tam znam
ale może warto się zainteresować

robud
19-07-2006, 09:33
oglądałam ostatnio takie kominki firmy Hark
aż szkoda że nie robią takich z płaszczem podnoszona szybka wygląd jest super
ma podwójne zabezpieczenia technologcznie i cenowo też mi podchodziły ale co ja się tam znam
ale może warto się zainteresować

Uwazaj na oferte i kontakty z firma Hark - nie jest to firma z "powaznym" podejsciem do klientow.
W chwili obecnej juz prawie 10 miesiecy trwa walka z nimi o wykonanie reklamacji ktora sama firma uznala i ktorej rozwiazanie sama firma zaproponowala, ale do tej pory (od pazdziernika 2005) nic nie zrobili (nie odpowiadaja na pisma, nie oddzwaniaja, podaja bledne i mylne informacje). Juz nawet sprawe oddalem do powiatowego rzecznika konsumentow i to spowodowalo tylko tyle ze Hark wyslal do mnie pismo ze uznaja reklamacje ale juz nic wiecej sie nie dzieje. Jak dla mnie NIGDY wiecej firmy Hark.
Swoja droga maja mgliste pojecie o samym procesie spalania w swoich wlasnych kominkach, i mi na zglaszane problemy zza duzym ciagiem w kominie powiedzieli ze mam komin: za krotki, zatkany, niewydajny, i na swoj koszt przyslali kominiarza, ktory nie wiedzial co ma zrobic z kominem w ktorym jest za duzy ciag. Firma niegodna polecenia.

Renata55
24-07-2006, 09:09
No i zrobiłam kominek! jest cudowny. wybrałam wkład spartherma z podnoszoną szybą i poki co jestem bardzo, bardzo zadowolona.

bwojtek
24-07-2006, 09:39
Jak ktoś szuka nadal wkładu z podnoszoną szybą za rozsądną kasę to niech zobaczy ofertę arysto. Jakoś przyzwoita a cena znacznie niższa niż spartherm.

magos
03-10-2011, 11:38
Jakie macie kominki z gilotyną?
Muszę niedługo kupić no i mam dylemat.
Najtańszy chyba jest Antek z kratki.Ale i opinie też nie są najlepsze....

eniu
03-10-2011, 16:29
Może przenieś się z tym pytaniem do działu kominkowego ?


http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?72-Kominki