PDA

Zobacz pełną wersję : Cz można jeszcz posadzić drzewka ?



słaby
24-05-2006, 13:15
Pytanie jak w temacie. Na wiosnę rozpocząłem budowę domu i mam na działce miesca na których chciałbym posadzić drzewka . Jestem laikiem w tym zakresie . Odpiszcie czy można to jeszcze zrobić , bo z tego co wiem , drzewka sadzi się wiosną .Dziękuję za odpowiedzi .

hanka55
24-05-2006, 13:43
Wiosną sadzi się na ogół drzewa nagokorzeniowe. Te kupione w donicach, możesz sadzić w dowolnej porze , prócz zimy :D
Jeśli jesteś w wielkiej potrzebie sadzenia ( tak jak ja, zakładając ogródek), to można się pokusić o sadzenie nagokorzeniowych ale pod pewnymi warunkami:
- staranne przygotowanie podłoża, dołka z dobrą ziemią no. 50x 50 x 60cm
- ułożenie pod drzewem min. 10 cm kory jako ściółki zapobiegającej wysychaniu podłoża
- codzienne, staranne podlewanie - min. 20l wody pod drzewko, bez względu na pogodę
- jeśli mają liście, to przykrycie koron cieniówką ogrodniczą i zraszanie korony
- nie podawanie nawozów przez conajmniej 6 mcy, by system korzeniowy miał szansę dobrze " zakotwiczyć" w gruncie na zimę
I powodzenia w uprawie ! :D

słaby
24-05-2006, 13:51
Dziękuję Hanuś za odpowiedz , kupię drzewka w doniczkach

hanka55
24-05-2006, 13:55
Kochanie, nie przejmuj się tak bardzo mymi dygresjami.
Wczoraj sadziałam nagokorzeniowe bzy, a dziś jak na zawołanie leje jak z cebra. Ty mieszkasz niedaleko, więc sądzę, że także w strafie " wielkiego deszczu". Mamy o tyle dobrze, że niebo często wyręcza nas w laniu hektolitrów wody, pod nowe nasadzenia :D
A w szkółkach jest jeszcze dużo nagokorzeniowych, kopcowanych róż i drzew owocowych - często za grosze. Więc warto się pokusić o eksperyment i jednak je jeszcze posadzić :lol:
Pozdrawiam ciepło-h.