PDA

Zobacz pełną wersję : Grzybnia mikoryzowa?



MoniaR
24-05-2006, 17:30
Czy ktoś szczepił tym cudem ?

Mirek_Lewandowski
24-05-2006, 21:00
Co i po co?

Arkadly
25-05-2006, 09:57
Chwalili toto w "Maja w ogrodzie" w TVN Meteo. Pewnie sponsorowany program, ale wynikało z niego, ze szczepiąc tymi grzybami zwiększamy zdolnośc systemu korzeniowego do przyswajania "pokarmu" a przez to wszystko lepiej rosnie i jest zdrowsze. Jako przykład podawali jakieś iglaki, które ledwie żywe odratowali tą metodą. Reklama na stronie producenta jest w miarę przekonująca, ale niestety nie znam nikogo, kto stosował na prawdę a nie tylko dla TV.

Arecki

marcioszek
25-05-2006, 10:53
jest prawdziwa nazwa tego specyfiku i gdzie go można kupić bo pytałem w kilku wyspecjalizowanych sklepach ale odyłali mnie z kwitkiem kwitując stwierdzeniem że to wynalazek telewizyjny. :oops:

acca5
25-05-2006, 11:12
Też oglądałam ten program i wcześniej też obiło mi się o uszy. Wiem ,że wrzosy trudno przeszczepić do naszych ogrodów- mówię o takich prosto z lasu własnie dlatego,że często nie mają własnie grzybni lub za mało kory leśnej. Program był ciekawy. Wrzuciłam w gooogle i znalazlam ofertę sklep-on-line. zakupiłam na próbę jedna butelkę. Może za rok będę wiedziała coś więcej.

Teska
25-05-2006, 11:19
w centrach ogrodniczych mozna toto kupic.( bynajmniej w Szczecinie)

Wciornastek
25-05-2006, 11:22
Pewnie chodzi o to cudo i pewnie do iglaków

http://www.centrumogrodnicze.pl/lista.php?n=Mikoryza&katID=1

Powiem tak że owszem daje to pewne efekty ale nie spodziewajmy się cudów. Do tego wielu szkółkarzy stosuje już do ukorzeniania szczepionki mikoryzowe.
Tu przykład

http://www.roslinyzmikoryza.pl/index.php

Mirek_Lewandowski
25-05-2006, 19:23
Taa... odpowiedni grzybek do odpowiedniej rośliny, szczepi się podłoże w odpowiednim terminie i płaci się odpowiednie pieniądze..
Jak narazie w szkółkach leśnych kontenerowych produkujących materiał na zalesianie gruntów porolnych.

ewa
26-05-2006, 07:54
Był kiedyś wątek na tym forum z namiarami na producenta. Tęz się zastanawiam i nie podjęłam decyzji.
A olbrzymiego wrzosa z lasu przyniosłam i przycięłam. Od kilku tak rośnie jak szalony. :)

MoniaR
26-05-2006, 12:14
Ja znalazłam namiary w necie na to podaję, można zakupić w takiej tubie jak silikon i chyba jest to najwygodniejsze www.centrumogrodnicze.pl.Mam zamiar zamówić ale jest to dość drogie biorąc pod uwagę ilość zaszczepionych drzewek jednym opakowaniem