PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet z jesionu lub dębu



Leśna
24-05-2006, 23:28
Poradźcie, proszę, gdzie kupić jasną klepkę z jesionu lub dębu:
- dobrej jakości, czyli bez sęków, suchą i trzymającą wymiar
- niedrogą (nie musi być selekt ani nawet natur, mogę sobie posortować)
- polską (ze względów patriotyczno-zdrowotnych).

Interesują mnie średnie (np. 22x60x300) i małe (np. 22x45x250) rozmiary: średnie do salonu i hallu, małe do sypialni.

Budujemy pod Warszawą, ale może warto będzie nawet sprowadzić z dalszych okolic?

W Warszawie znalazłam jak dotąd same dość drogie parkiety, ok. 100zł/m. Nawet ładne, ale skąd ja mogę wiedzieć, czy dobrej jakośći? Sęki zobaczę, a jak poznać, czy się nie wypaczy? Może macie jakieś doświadczenia, może są jakieś sprawdzone firmy czy sprzedawcy?

Boję się tej decyzji jak mało której (z wykończeniowych, nie ogólnożyciowych)... Klozet w razie czego wymienię, podłogi pewnie nie. Spory zakup. :-?

motyczka
25-05-2006, 07:43
witam, wątków z parkietami jest już troszkę..musisz poczytać uwagi i spostrzerzenia innych, ja osobiscie kupiłam Jesion i chwalę go siebie bardzo z firmy Dąbex..moge polecić i jakoś i cene.... :)

boorg
25-05-2006, 08:00
Jako parkieciarz mogę z czystym sumieniem polecić dwóch producentów:
Zakłady Drzewne w Zadobrzu k/ Pionek
www.sg.com.pl
Pod względem technicznym i selekcji niedościgniony ideał. A ceny wcale nie są "z sufitu" tylko adekwatne do wysokiej jakości (o fantastycznej obsłudzę nie wspomnę).
Producent parkietu Papis
www.papis.pl
Pod wzgledem technicznym OK a selekcje do przyjęcia. Ceny warszawskie ale często ma promocje i np. za 100 zł można kupić już jego deski a nie tylko parkiet.

i to tyle. 8)

P.S.
Firma Dąbex też ma dobre parkiety. Jak chcesz zaoszczędziś to u nich w ofercie jest parkiet gr. 16 mm - Warstwa użytkowa jest prawie taka sama jak w wersji 22 mm a cena jest o kilka złotówek niższa.
http://www.dabex.ig.pl/

motyczka
25-05-2006, 08:59
boorg :) już się bałam, że przeczytam iż ta moja firma jest do bani :lol: :lol: ..uff kamień z serca :wink:

ps. mnie skusiła cena i wielkośc klepki ...

Leśna
25-05-2006, 21:38
Motyczko, nie myśl, że nie przestudiowałam najpierw wszystkich wątków parkietowych, zanim zaczęłam nowy :D Po prostu niewiele w nich dla siebie znalazłam, głównie to, co się komu podoba - dąb czy akacja, i ile kto zapłacił, a niezupełnie o to mi chodziło.

Bardzo Wam dziękuję, wreszcie jakieś konkretne namiary - zaraz tam lecę!