PDA

Zobacz pełną wersję : Schody betonowe lane na podłodze na gruncie



Framer
25-05-2006, 08:19
W pierwszym etapie została wylana podbetonka (chudziak) na 2 poziomach - obecnie zamierzam wylać pełne betonowe schody (4 stopnie) pomiędzy poziomami
Schody usytuawane są w narożniku , beda więc wycinkiem koła (ćwiartka). Szalunek bedzie więc wymagał tylko zabudowy cząsci łukowej.
Boki przyprostokątne będą ograniczone przez ścianki fundamentu wyższego poziomu.

Moje pytanie dotyczy sposobu "posadowienia" betonu. Czy beton wylewa się bezpośrednio na podbetonkę czy wymaga wykonania uprzednio izolacji
np. poprzez podłożenie papy.

Drugie pytanie - czy takie stopnie powinny być związane z bodbetonką zbrojeniem - czy może wykonane jako pływające.

Trzecie pytanie - czy takie schody powinny byc wylane z wymiarem "na gotowo" uwzględniającym poziom górny po dodaniu warstwy ocieplenia i wylewki własciwej , czy może powinny póżniej zostać ocieplone styropianem i "nadlane" wylewką.

doli
25-05-2006, 09:28
Mnie też ten temat BARDZO ineteresuje - POMYCY !!!

aru
25-05-2006, 11:12
lepiej dać i to tak, żeby była ciaglość z izolacją posadzki + styropian (pod)
bez związania zbrojeniem z bodbetonką :D
górny poziom schodów: docelowy-okładzina podłóg

Framer
25-05-2006, 11:19
Podciągam temat,

Nikt nie robił wewnętrznych schodów pomiedzy dwoma niezależnymi płytami na gruncie ?

Specjaliści od betonu - hop hop ?

Na razie skłaniem się do położenia izolacji poziomej(styropian lub pianka poliuretanowa z Eco-thermu - jeżeli kasa pozwoli) na pierwszym poziomie, następnie wylanie pełnych schodów z wymiarem "na gotowo" uwzgledniając poziom wylewki i parkietu na pierwszym poziomie dla pierwszego stopnia. W takim układzie ostatni stopień w takim układzie "zbudowany byłby z warstw: steropian 10cm-wylewka-6,5cm-gres-1,5cm. Stopnie pośrednie bez izolacji górnej - wymiar bezpośrednio pod gres lub trepy. Nie wiem czy taki sposub izolacji jest poprawny - jeżeli nie prosze o rady.

dalej jednak pozostaje problem czy wiązać poprzez zbrojenie z przyległym fundamentem "wyższego poziomu" czy może wręcz przeciwnie , oddzielić papą lub styropianem i wykonać w ten sposób dylatację - co o tym sądzicie? jak to powinno być wykonane zgodnie ze sztuką?