PDA

Zobacz pełną wersję : Wanna zwykła czy z hydromasażem?????



MegDoe
25-05-2006, 09:28
Muszę wybrać. Wanna zwykła czy z hydromasażem ?? A jeżeli z hydromasażem to na co zwracać uwagę przy zakupie?? Doradźcie proszę. Najbardziej przerażają mnie ceny tych drugich !!! Czy można dostać wannę z hydromasażem w przyzwoitej cenie ale dobrej jakości???

izat
25-05-2006, 11:02
miałam podobne dylematy ale zrezygnowałam z hydro .....
wanna z "prawdziwym" hydromasażem a nie bajerami, który go zastępuje kosztuje sporo kasy
a na pseudo nie warto jej wydawać
możesz jeszcze się zastanowić nad bąbelkami napowietrzającymi wodę
taki bajer
poszukaj jeśli masz ochotę wśród wanien Pool- Spa
może znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie

wawa
25-05-2006, 11:42
Przed zakupem wanny z hydromasażem wyobraź sobie te godziny w łazience spędzone na polerowaniu dysz.... Może nie codzienne ale na przyjazdy rodziny i znajomych wszystko musi lśnić !!!
Osobiście zaoszczędzone w ten sposób pieniądze i czas przeznaczę na wizyty w miejscach uciech (np aquapark) :D

ESKIMOS
25-05-2006, 12:07
Przed zakupem wanny z hydromasażem wyobraź sobie te godziny w łazience spędzone na polerowaniu dysz.... Może nie codzienne ale na przyjazdy rodziny i znajomych wszystko musi lśnić !!!
Osobiście zaoszczędzone w ten sposób pieniądze i czas przeznaczę na wizyty w miejscach uciech (np aquapark) :D

Święte słowa.
Wiem,. bo mam taką wannę produkcji austriackiej.
Cieszyłem się tylko na nią - bo już z niej to jakby mniej (na cholerę mi była taka wanna, mogłem za te pienadze kupić np. plazmę albo polecieć na kanary !!!)
Prawie nie używam, wolę prysznic.

Osobiście odradzam i jestem takiego zdania jak wyżej izat .

pozdr.

Rezi
25-05-2006, 12:13
wg opini tych co spredają - niepotrzebne, kosztowane w utrzymaniu nawet jak się nie używa
Wanny tego typu służa do relaksacji a nie do kapieli i nie powinna to byc jedna wanna a druga np w dużym pokoju kapielowym w domowym SPA

lepiej zaistalowac panel prysznicowy

25-05-2006, 12:39
A jak się ma twardą wodę, trzeba dołożyć wydatek na stację uzdatniania (ok. 6000) - inaczej dysze i w wannie, i w panelu się w ciągu pół roku zapchają...
Naprawdę działający system czyszczenia też kosztuje
Reasumując - naprawdę droga zabawka

Kane66
25-05-2006, 12:42
U mnie bedzie stala zwykla wanna, moze ciut wieksza niz tradycyjnie ale napewno bez hydromasazu. Po prostu w tanim wykonaniu jest to liche - a na drogie wykonanie mnie nie stac. Za to duzą zwyklą wanne mozna uzyc na wiele milych sposobow ;)

Inka1
25-05-2006, 13:32
Sprostuję, jako użytkownik:
Mam wannę z hydro, użytkuję 3 lata, używam ja nie tylko do hydro, ale do zwykłych codziennych kąpieli ;) żadna dysza mi sie nie zapchała, niczym specjalnym dysz nie czyszczę (takim specjalnym płynem jedynie od czasu do czasu) i wanna ma się dobrze.

Grzegorz63
25-05-2006, 13:47
Nikt nie wspomniał, że wanna z hydromasażem wydziela dźwięki jak stary odkurzacz Zelmer. Ja dziękuję za taki relaks. Mam zwykłą wannę a i to głównie po to, żeby mieć gdzie wykąpać psa. Mnie osobiście kąpiel w wannie brzydzi. Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :roll:
P.S. Rodzina czteroosobowa + pies. Mieszkamy już pół roku i jeszcze nikt z kąpieli w wannie (poza psem :wink: ) nie korzystał...

burgundczyk
25-05-2006, 14:15
Sprostuję, jako użytkownik:
Mam wannę z hydro, użytkuję 3 lata, używam ja nie tylko do hydro, ale do zwykłych codziennych kąpieli ;) żadna dysza mi sie nie zapchała, niczym specjalnym dysz nie czyszczę (takim specjalnym płynem jedynie od czasu do czasu) i wanna ma się dobrze.
...a badz uprzejma sie podzielic informacja o producencie i modelu :)

Yanek
25-05-2006, 14:21
Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :roll:


Dobre :D
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem - a rzeczywiœcie tak jest :D

chokie
25-05-2006, 15:00
Nikt nie wspomniał, że wanna z hydromasażem wydziela dźwięki jak stary odkurzacz Zelmer. Ja dziękuję za taki relaks. Mam zwykłą wannę a i to głównie po to, żeby mieć gdzie wykąpać psa. Mnie osobiście kąpiel w wannie brzydzi. Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :roll:
P.S. Rodzina czteroosobowa + pies. Mieszkamy już pół roku i jeszcze nikt z kąpieli w wannie (poza psem :wink: ) nie korzystał...

Z tym hałasem to święta racja. Jeszcze jak łazienka jest przestronna to i echo niesie. :( Wypoczynek raczej średni.
Już chyba prędzej zdecydowałabym się na dysze pod prysznicem. Bardziej higieniczne i mniej ceregieli z czyszczeniem. Przecież w wannie woda krąży w zamkniętym obiegu. Jeśli już miałabym się zdecydować na hydromasaże w wannie to tylko dla najbliższej rodziny napewno znajomym bym nie proponowała kąpieli. Ale ja jestem z tych bardziej "obrzydliwych" :wink:

andrzej100
25-05-2006, 15:07
Nie mam jeszcze hydromasazu (aczkolwiek jaccuzi publiczne nie przekonalo mnie) ale wyzszosc kapieli w wannie nie podlega dla mnie dyskusji.

Inka1
25-05-2006, 15:22
Sprostuję, jako użytkownik:
Mam wannę z hydro, użytkuję 3 lata, używam ja nie tylko do hydro, ale do zwykłych codziennych kąpieli ;) żadna dysza mi sie nie zapchała, niczym specjalnym dysz nie czyszczę (takim specjalnym płynem jedynie od czasu do czasu) i wanna ma się dobrze.
...a badz uprzejma sie podzielic informacja o producencie i modelu :)


Sanplast, ale modelu nie pamiętam :oops:

askala
25-05-2006, 15:40
tez słyszałem nad wyższości "lepszego" prysznica nad hydromasażem. Ktoś ma i używa jakiś panel prysznicowy i poda model i opinie ?

Nefer
25-05-2006, 15:43
Używałam hydro- mieć nie będę :)
Doskonała jedynie jak się zepsuje pralka - bo wtedy mamy pralkę bąbelkową najwyższej klasy :)

dominikams
25-05-2006, 15:54
Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :roll:


Dobre :D
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem - a rzeczywi�cie tak jest :D

Zawsze można sobie umyć tyłek przed kąpielą, albo zrezygnować z mycia głowy :wink:

izat
25-05-2006, 16:01
Sprostuję, jako użytkownik:
Mam wannę z hydro, użytkuję 3 lata, używam ja nie tylko do hydro, ale do zwykłych codziennych kąpieli ;) żadna dysza mi sie nie zapchała, niczym specjalnym dysz nie czyszczę (takim specjalnym płynem jedynie od czasu do czasu) i wanna ma się dobrze.
...a badz uprzejma sie podzielic informacja o producencie i modelu :)


Sanplast, ale modelu nie pamiętam :oops:

Inka,
jak siedzisz w tej wannie to nie piłują Cie w pupę i nie tylko te dysze do hydro??
ile masz dysz w swojej wannie?

chokie
25-05-2006, 16:45
Używałam hydro- mieć nie będę :)
Doskonała jedynie jak się zepsuje pralka - bo wtedy mamy pralkę bąbelkową najwyższej klasy :)
:lol:

pokar
25-05-2006, 18:53
Sprzedawałem Hydro w specjalistycznym salonie przez ponad 1,5 roku.
Od najwyższych modeli, po wanienki do pokazania sąsiadom, że "się ma"
Tyle gwoli wstępu, do rzeczy:
1. Najlepsi polscy producenci:
- Pool Spa ( bezdyskusyjnie - największe doświadczenie, świetny osprzęt, wysokiej klasy akryl, ciekawa stylistyka )
- Victory Spa - największy konkurent Pool Spy, zaraz za liderem, te same atuty
- Koło ( grupa Sanitec - dobry sprzęt, solidne wykonanie. Minus - mało modeli i bvrak wąskiej specjalizacji produkcji, powyższe firmy są producentami tylko systemów hydromasażu )
- Sanplast ( równo z Kołem )
- długo długo nic ... i reszta
2. Na co zwrócić uwagę? Na jakość systemu ( producent pomp, sterowania), na średnicę orurowania żeby moc pompy nie szła w przepychanie wody/powietrza przez zbyt cienkie rurki. Standart: fi 50 mm rury wodne ), na wyposażenie dodatkowe: ozonowanie, chromoterapię, podgrzewacz powietrza - niski koszt, a zimne powietrze szybko wystudza wodę.
3. Wanny regularnie czyszczone za pomocą odpowiednich środków nie zarastają i nie wymagają stacji uzdatniania wody. To jest mit, albo opowieści tych, którzy nie umieją, albo nie chcą czyścić właściwie wanny.
4. Do wanny z hydro wchodzi się po właściwej kąpieli pod prysznicem. To może być natrysk zamontowany nad tą wanną + parawan. Chodzi o to, żeby się nie pławić we własnym brudzie.
5. Wanna powinna posiadać odpowiednią pojemność i wysokość, dostosowaną do gabarytów użytkowników. Nie jest sztuką kupić np. Ovala za 2,5 kPLN w której wymasujesz sobie łokcie i pięty, z prostego powodu - jest o 1 cm. niższy niż najgłębszy brodzik Sanpalstu :lol:
6. Wanny z hydro są głośne. Niestety. Jest to natężenie dźwięku podobne właśnie do okurzacza. I tak samo jak z odkurzaczami - im wyższej klasy, tym cichsze. Najgłośniejsza jest pompa powietrza, wodna jest wytłumiona przez strumień wody przez nią płynący. Najlepiej podjechać do dobrego salonu z Hydro ( w każdym większym mieście po kilka ) i poprosić o włączenie kilku wanien. Niektóre firmy mają do dyspozycji dyskretną łazienkę do testowania hydromasażu.
7. Dysze nie piłują w siedzenie, o ile są odpowiednio rozmieszczone. Wiadomym jest powszechnie, że ciało zanużone (... ) traci na wadze ...itd.
Ponadto ciśnienie powietrza, czy wody ( zależy co jest włączone ) nieco wypycha ciało, dzięki czemu nie jest to mocno uciążliwe. Ponadto jeszcze można zamówić wannę z kanałami powietrznymi ukrytymi w podwójnym dnie. dzięki temu w dnie wanny są tylko 3 lub 4 rzędy dziurek nawet nie miałoby co gnieść:)
8. Wyższość wanny nad panelem - mniejsze zużycie wody, brak konieczności posiadania wysokiego ciśnienia w sieci. O wyższości kąpieli nad natryskiem nie ma co... To dyskusja równa tej o wyższości świąt...
9. Sanplast ma model warty polecenia: to WP-CL z serii classic. Nawet przy wymiarze 90x140 jest już wygodna i spełnia podstawowe założenia hydro. Klasyczny kształt, niska cena. Minus - drugoligowe wyposażenie, niewielki wybór opcji dodatkowych. Ja polecałbym wannę z Victory Spa ( w wersji ekonomicznej: Vivera ). Zawsze ich produkty najbardziej trafiły do mnie.
10. Cen nie potrafię podać, bo już parę lat nie zajmuję się tym tematem.

Nigdy nie przemawiały do mnie argumenty pt.:
- zapychają się dysze i popmy - bzdura, trzeba czyścić i wszystko jest ok.
- panel jest lepszy - zależy co, kto chce mieć i co lubi. Oczywiście szczytem marzeń byłoby mieć wannę z pełnym wyposażeniem i kabinę z biczami i sauną parową, ale cóż szara rzeczywistość...
- żre prąd - przy najwyższym systemami z dwoma grzałkami, dwoma pompami, światłem i przysłowiowym "wodotryskiem" wanna na pobór rzędu 3,5 kW-4 kW. Nieco więcej niż porządne żelazko. Z wyliczeń kolegi z pracy, sprzed około 4 lat wynikało, że na cztery osoby w domu, przy używaniu wanny co trzy dni przez każdego domownika przez około 20 min. ( zalecany maksymalny czas hydromasażu ) - czyli realnie - koszt energii wyniósł około 40 zł. ( podaję z pamięci, ale chyba rząd cenowy trafiłem ).
- nie da się kąpać psa, robić prania, wylewać wody po myciu podłogi i takie tam. I racja!!! Żadna wanna akrylowa nie wytrzyma takiego traktowania przez dłuższy czas.

Marcin_Łódź
25-05-2006, 19:28
Wyższość wanny nad panelem - mniejsze zużycie wody, brak konieczności posiadania wysokiego ciśnienia w sieci:

Niekoniecznie. można kupić np taki prysznic: http://pamos.com/pl/index.pl?nav_id=4&s_nav=5

W kabinach tej firmy pobierane jest 45 litrów i jest zaykany obieg
Jak sami piszą:
"Wielofunkcyjne kabiny natryskowe Pamos z pompą funkcjonują w zamkniętym obiegu wody. Dzięki tej rewolucyjnej zasadzie hydromasaż jest całkowicie niezależny od ciśnienia w instalacji wodnej i do minimum redukuje zużycie kosztownego surowca, jakim jest woda. Dzięki stałemu ciśnieniu wytwarzanemu przez dysze i natężeniu przepływu wody do 300 litrów na minutę można dowolnie długo cieszyć się prysznicem i poddawać przyjemnemu masażowi."

Swoją drogą hydromasaż też mają wypasiony:
http://pamos.com/pl/index.pl?nav_id=4&s_nav=1&s_nav2=10

Jeżeli chodzi o wanny z hydromasażem to podoba mi się też:
http://duscholux-profi.de/dlxInt/intprodukte.nsf/wwwproductsneu/4E6E72D39F86EDD9C1256CE600301D6F?OpenDocument&Land=pl

Szkoda że to tylko w sferze marzeń topowe wanny i kabiny prysznicowo-parowe duscholuxa i pamosa kosztują około 50 kz.
ale pomarzyć fajnie :D

25-05-2006, 20:52
Z firmą Pamos miałam brzydką przygodę :evil:
Mianowicie umówiłam się na zakup jednej z ich wanien dwuosobowych i na konkretną cenę. Ponieważ dosyć ciężko kupić ich produkty u dystrybutorów rozmawiałam bezpośrednio z centralą. Umawiałam się na zakup wanny BEZ hydromasażu. Ustaliliśmy cenę, sprzedawca namawiał mnie na hydromasaż po cenie bardzo korzystnej, ale w końcu ustaliliśmy, że zamawiam wersję "bez". Wysłałam zamówienie, mielismy "gwoli formalności" potwierdzić jeszcze cenę telefonicznie.
I co się okazało: cena wyszła o 2000 wyższa :o . Okazało się, że na wannę bez hydromasażu mogą dać mi tylko 20% rabatu, a na wannę z hydromasażem - 40%. Do wersji z prostym hydromasażem dopłaciłabym tylko 500 PLN (uwzględniając różnicę cen między wanną zwykłą z 20% rabatem a wanną z masażem z 40% rabatem). Nic tylko brać :evil:
Pogoniłam pana na tzw drzewo... Na szczęście znalazłam bardzo podobną wannę - nie musiałam przerabiać projektu łazienki - a mam wrażenie, że pan liczył na to, że nie chcąc ponosić dodatkowych kosztów zgodzę się na drobną korektę wydatków :evil: :evil:
Ponieważ bardzo nie lubię takich metod, nie chciałabym z nimi rozmwaiać, nawet gdyby zaproponowali jednak cenę, o której rozmawialiśmy na początku... Metody ulicznych akwizytorów :evil: :evil:
Sam sprzęt owszem fajny (chociaż na kabinę za 50K nie mogę sobie pozwolić ;)), ale się zraziłam...
Pierwsze wrażenie bardzo OK, drugie - tragedia :(

pokar
25-05-2006, 22:23
Uderz w stół...
Wiedziałem, że prędzej, czy później będzie o Pamosie.
Mieli świetne austryjackie produkty na początku, kiedy z wanien na wystawach ludzie wodę chcieli pić... Tylko dla wybranych za niesamowitą kasę. Potem weszły na rynek polskie firmy, które powaznie podeszły do tematu i przestało się opłacać. A następnie Pamos się zawinął ( przynajmniej z Wrocławia). Próbowali zrobić salon welness, ale nie dał rady. I teraz użytkownicy Pamosa zostali z wypaśnymi wannami, które mają po parę lat i żadnych części zamiennych i opieki serwisowej...
Wysokie serie polskich firm w niczym nie ustępują zachodnim produktom.
Jest jeszcze jedna kwestia. Niestety nadal przez wiele firm zagranicznych ( czytaj: niemieckich zwłaszcza ) jesteśmy traktowani jak kraj Trzeciego Świata. Co tam sprzedadz, to i tak pójdzie i jeszcze będziemy się cieszyć, że wogóle jest. Jak za głębokiej komuny....
Przykład z ostatnich kilku tygodni: dach za niemal 80 kPLN ( za materiał ) robiony w "faszystanie", zostaje przysłany w trzech-czterech odcieniach. I producent upiera się że tak ma być. Polskie przedstawicielstwo tańczy, jak zagrają niemcy. A Klient dostaje białych oczu.
Przykład sprzed trzech lat: brodzik huppe do kabiny za 13 kPLN - za kabinę. Za brodzik: 2 100 brutto ( 2002/2003 ). TRZYKROTNIE przybywa prosto z niemiec uszkodzony, w tym dwukrotnie ewidentnie jeszcze przed pakowaniem. Raz być może w transporcie. Komentarze producenta ( przedstawiciel odesłał do niego): dajcie 5% rabatu i będzie git. Taki rabat przy takich kosztach?????? Wywalasz 15 kPLN i dostajesz utrącony chamsko brodzik??? W głowie się nie mieści.
Aha! To może drobiażdżek dla chłopaków z huppe, ale dla Inwestora ( a co za tym idzie dla sprzedawcy) niekoniecznie: na każdą dostawę czekamy 2 do 3 tygodni... Poza komentarzem...
Takich historii znam kilka z autopsji i wiele z opowieści. UWAGA na zachodnie produkty.
PS. Przeprazam za literówki - jest późno. Ale używanie wilekich/małych liter w opowiednich miejscach jest zamierzone.

MegDoe
26-05-2006, 06:59
:D .Rozważam jeszcze jedną opcję. Kupno zwykłej wanny i maty do hydro....dobrze że mam jeszcze troche czasu na zastanowienie. :D

Jarzeb
26-05-2006, 08:12
Sprzedawałem Hydro w specjalistycznym salonie przez ponad 1,5 roku.
Od najwyższych modeli, po wanienki do pokazania sąsiadom, że "się ma"
Tyle gwoli wstępu, do rzeczy:
..........

wreszcie cos konkretnego

pzdr

Marcin_Łódź
26-05-2006, 08:26
Pokar,

A słyszałeś może czy jeszcze jakś firma oprócz Pamosu stosuje w kabinach prysznicowo parowych zamknięty obieg wody?

Do tej pory prysznice Pamosu traktowałem jako ciekawostkę - CENA

No ale gdyby było coś w ciekawej cenie... (kto wie)

Wanny z hydro z różnych względów mieć nie będę, kiedyś myślałem nad prysznicem z hydro, no ale jak sie dowiedziałem, że to to potrzebuje w zależności od ilości dysz od 60 - 300 litrów wody na minutę. (czyli jeden prysznic 10 minutowy 600 - 3000 :o litrów) to zrezygnowałem (jaki do tego trzeba by mieć zasobnik cwu???).

inwestor
26-05-2006, 09:43
Mam od 2 lat wannę z hydro. f-my Koło. Bąbelki hydromasaż + system automatycznej dezynfekcji tzw system C+ (o ile pamietam) wanna prostokątna nie narożna 170cm. Pierwsze słyszę że zapychają się jakieś dysze i inne awarie występują. Owszem jest hałas ale to nie jest problem. Nie na tym to polega. Nawet jak będzie system z najwyzszej półki to nawet jak nie będzie słychać szumu pomp to zawsze bedzie słychać głosny szum bąbelków i szum wody wydostajacej się z dysz. Szum wody nieźle słychać szczególnie jak doda się do wody z dysz powietrza jest specjalne pokrętło do regulacji ( to powietrze w dyszach to jeszcze dodatkowa sprawa poza babelkami wydostającymi się z dysz w dnie wanny). Tzw masaż wodno powietrzny. W praktyce hydromasaż wyglada następująco. Najpierw należy się umyć pod prysznicem ( w tym celu mam prysznic w tej samej łazience co wannę). Jak ktoś nie chce to może się nie myć ale wtedy na powierzchni wody będzie pływał spieniony syf z naszego brudu. Później wchodzimy do wanny i włączamy hydromasaż. Na kilka minut max 15min. Po tym czasie sam się zresztą wyłączy. Możemy dodać olejki relaksujace odrobinę płynu do kąpieli itp. Przez te kilka minut jest szum, ale relaks następuje właśnie po hydromasażu a nie w trakcie. Dokładnie tak jak przy masażu ręcznym. W czasie hydromasażu jest odczucie takie jak byśmy siedzieli w kotle z gotujacą się zupą. Po hydromasażu następuje własnie relaksacja jesteśmy wymasowani rozluźnieni olejki są rozpylone w powietrzu, zaczynają nas odprężać, może być kieliszek winka, lub zimne piwko. Zwykła wanna nie da takiego efektu nie ma nawet co marzyć. Jak się nieco przerobię :wink: np. fizycznie w ogrodzie to wanna potrafi rozmasować zakwasy. Babelki są doskonałe do rozpylenia olejków w powietrzu a hydromasaż do rozmasowania zbolałych mieśni. Polecam aby był system automatycznej dezynfekcji bo każdej kapieli samo sie zdezynfekuje i wypłucze nie obchodzi nas to i nie musimy tego pilnować i się martwić. Kabina z hydro to jakieś nieporozumienie - :wink: niby jak mozna się po masażu w takiej kabinie położyć i wymoczyć z kieliszkiem winka lub zimnym piwkiem 8) .
Pozdrawiam

Inka1
26-05-2006, 10:08
Sprostuję, jako użytkownik:
Mam wannę z hydro, użytkuję 3 lata, używam ja nie tylko do hydro, ale do zwykłych codziennych kąpieli ;) żadna dysza mi sie nie zapchała, niczym specjalnym dysz nie czyszczę (takim specjalnym płynem jedynie od czasu do czasu) i wanna ma się dobrze.
...a badz uprzejma sie podzielic informacja o producencie i modelu :)


Sanplast, ale modelu nie pamiętam :oops:

Inka,
jak siedzisz w tej wannie to nie piłują Cie w pupę i nie tylko te dysze do hydro??
ile masz dysz w swojej wannie?

ojej, nie liczyłam, dysz mam ze 20, hydromasaż wodny i powietrzny z ustawianiem natężenia i miejsc, w których chcę natężenie mocniej.

owszem, dysze są też z dołu i jak normalnie siedzę w wannie to potem mam kułeczka na zadeczku ;)

wari
26-05-2006, 12:54
Mnie osobiście kąpiel w wannie brzydzi. Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :...

Jak ktos chodzi z brudna dupą zamiast uzyć bidetu to rzeczywiście ma problem :).

pokar
26-05-2006, 13:49
Jak pisałem wcześniej - kilka lat temu zmieniłem firmę i przestałem zajmować się profesjonalnie Hydro. Teraz mam na głowie całą budowlankę, więc nawet nie bardzo mam czas się rozejrzeć za nowinkami. Kabina z zamkniętm obiegiem pojawiła się w momencie, gdy odchodziłem, więc nie zdążyłem dobrze poznać tematu. NIe potrafię rzetelnie wypowiedzieć się w tym temacie. Wydaje mi się, że powinieneś szukać w Albatrosie ( włoski ), Koralle ( niemiecki ), bądź w Artweger ( www.artweger.pl Austria ). To największe firmy europejskie, które specjalizują się w hydro i kabinach, więc tem chyba najszybciej znajdziesz. Koralle znajdziesz na stronie Koła( ww.kolo.com.pl), bo należą do jednego koncernu: Sanitec. Sprawdź też Pool Spę ( www.poolspa.pl ) i Victory Spa ( www.techinc.pl ). Mają super kabiny i rewelacyjne wanny.

Ale przepływ rzędu 300 l./min. jest chyba grubo przesadzony.
Bateria wannowa dobrej kalsy ma max. przepływ rzędu 40 l./ min.

Aż zadzwoniłem do serwisu Pool Spy i dowiedziałem się, że max. pobór to 18 l. / min - przy pracy słuchawki i prysznica centralnego. Przy włączonym hydromasażu pobór jest mniejszy - około 11 l. / min.
Minimalne ciśnienie wymagane do prawidłowego działania: 2,5 bara.
Pytałem o kabinę Dafne Duo - jedną z największych na rynku.

moba
26-05-2006, 16:10
Kiedys bardzo chciałam mieć wanne z hydro, bo relaks i tak dalej, wyleczyła mnie koleżanka, nie dość, że chuczy to jeszcze co najmniej raz w tygodniu musi ją porządnie zalać woda, żeby oczyścić dysze, zgdnijcie zatem ile płaci za wywóz szamba?

inwestor
26-05-2006, 18:31
Kiedys bardzo chciałam mieć wanne z hydro, bo relaks i tak dalej, wyleczyła mnie koleżanka, nie dość, że chuczy to jeszcze co najmniej raz w tygodniu musi ją porządnie zalać woda, żeby oczyścić dysze, zgdnijcie zatem ile płaci za wywóz szamba?
To jakaś pedantka :o Wystarczy dezynfekcja po każdej kąpieli. Jak kupiła byle co to niestety po każdej kapieli (własni9e ten raz w tygodniu) musi spuścić brudną wodę zalać czystą wodą i dodać do tego srodek dezynfekcyjny. Jak zainwestuje się w automatyczny system to po kazdej kapieli z hydro wananna sama wypłucze dysze wodą ze srodkiem do dezynfekcji który sobie sama pobierze z zasobnika. Dla tego wcześniej pisałem o automatycznej dezynfekcji. Płukanie dysz przez system dezynfekcji to może 10...20 litrów wody jak tego nie ma to musisz władowac w wanne wody tyle aby przykryło dysze i do tego butlę srodka dezynfekujacego. Nie oszczędzjcie na automatycznej dezynfekcji bo wyjdzie drożej i wanna bedzie zasyfiona
Pozdrawiam

geguś
26-05-2006, 19:20
Witam :)

Muszę wybrać. Wanna zwykła czy z hydromasażem ?? A jeżeli z hydromasażem to na co zwracać uwagę przy zakupie?? Doradźcie proszę.
Myslę, że najlepiej doradzi poseł W. On jest właścicielem najsłynniejszej wanny w Polsce i zna temat od podszewki :lol: :lol: :lol: .

Grzegorz63
26-05-2006, 21:41
Mnie osobiście kąpiel w wannie brzydzi. Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :...

Jak ktos chodzi z brudna dupą zamiast uzyć bidetu to rzeczywiście ma problem :).
:D Spotkajmy się, wymyję dupę w bidecie a Ty mnie potem w nią pocałuj, OK?

andrzej100
27-05-2006, 06:25
Mnie osobiście kąpiel w wannie brzydzi. Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :...

Jak ktos chodzi z brudna dupą zamiast uzyć bidetu to rzeczywiście ma problem :).
:D Spotkajmy się, wymyję dupę w bidecie a Ty mnie potem w nią pocałuj, OK?

Ojojoj, nieladnie, nieladnie

Inka1
27-05-2006, 12:13
Kiedys bardzo chciałam mieć wanne z hydro, bo relaks i tak dalej, wyleczyła mnie koleżanka, nie dość, że chuczy to jeszcze co najmniej raz w tygodniu musi ją porządnie zalać woda, żeby oczyścić dysze, zgdnijcie zatem ile płaci za wywóz szamba?


e, tam, chyba ma kiepską wanne ;)
ja czyszczę 1x w m-cu specjalnym płynem i starcza, NIGDY nic się nie zapchało

ja budowniczy
27-05-2006, 16:58
a ja na dole bede miec zwykła na górze z hydromasażem, więc jets to jakiś kompromis 8)

brams
28-05-2006, 09:43
Mnie osobiście kąpiel w wannie brzydzi. Najpierw zamaczamy tyłek a potem głowę... :...

Jak ktos chodzi z brudna dupą zamiast uzyć bidetu to rzeczywiście ma problem :).
:D Spotkajmy się, wymyję dupę w bidecie a Ty mnie potem w nią pocałuj, OK?
Hola, Panowie!
Temat jest o wannach z masażem, ale hydro, a nie pieszczotach cielesnych! :evil:

neuron
28-05-2006, 10:25
Potrzebowałem czegoś do relaksu i rozgrzewania.
Miałem przez 5 lat wannę z hydro. Teraz nie mam wanny z hydro ale mam najzwyklejszą, acz nie małą saunę za 8k i jestem w innym świecie.

Nie szumi, nie muszę siedzieć/leżeć w niej sam, mam sympatyczny nastrój wewnątrz, nie zwiększa zużycia wody, moge ją włączać z wyprzedzeniem wielu godzin, pomaga mi w walce z chorymi zatokami, nie muszę jej dezynfekować i szorować, w trakcie można zmieniać tempereaturę poprzez zajęcie wyższej/niższej ławki lub wyjście pod zminy prysznic (za 1,5k).

Oczywiście nie jest to alternatywa do wanny z h. mającej być suplementem w standardowej łazience. Ale w trakcie budowy warto uwzględnić takie rozwiązanie, wtedy koszt wychodzi porównywalny z droższymi modelami wanien.

SZEFLERA
28-12-2007, 17:14
Chcę tylko dodać wątek do obserwowanych ;)

mayland
28-12-2007, 17:29
Na początku nie brałam na powaznie wanny z hydro pod uwagę. Siostra ma i średnio mi się podoba. Szukałam bez. W końcu kupiłam z hydro i dezynfekcją ozonową. Podoba mi się narazie bo jej nie użytkuję :lol: Jak zaczne to napisze co i jak :lol: Mam POŚ więc ściekami się nie martwię. W wannie lubie poleżeć dla relaksu czasami. Hydro nie ma za wiele dziurek więc moze czyszczenie nie bediz etakim wielkim problemem

Xia
09-06-2012, 10:31
A co myslicie o systemie hydromasazu zainstalowanym do zwykle lazienki? Czy ma ktos z tym doswiadczenie? Chodzi mi o to, ze teraz mam do wykonczenia mieszkanie w stanie deweloperskim 70m i za duzy byl by wydatek by tak od razu kupic porzadna wanne z hydro, natomiast za kilka miesiecy bylo by latwiej...

PiotrGD
26-06-2012, 22:39
Dobry system hydro do montowania pod prysznicem kosztuje sporo, chińskie produkty od razu sobie daruj a unikniesz problemów.

Ja długo szukałem wanny z hydromasażem, naczytałem się sporo opinii ale w końcu wybrałem produkt, z którego jestem zadowolony. Wszystkie negatywne opinie, a tych jest najwięcej, to opinie ludzi, który kupili wanny w hipermarketach za 2000 zł. Później się dziwią, że coś nie działa, coś śmierdzi.

Dbanie o wannę to kwestia jej dezynfekcji - raz na miesiąc, specjalnym płynem. Wanna ma ozonowanie więc jest w miarę sterylna. Nic nie śmierdzi, a dysz się nie poleruje - jak to ktoś napisał na początku wątku :)

Jedno co zauważyłem: wanna z masażem wodnym, ale bez powietrznego - to już nie to samo. Gdybym zrezygnował z powietrznego (to takie dziurki w spodzie wanny) to pewnie nie byłbym do końca zadowolony. Po włączeniu tego powietrza wanna dopiero zaczyna silnie "masować".