PDA

Zobacz pełną wersję : TERMET - piec dwufunkcyjny.



Tomy_K
25-05-2006, 12:54
Witam!
Mam pytanie dotyczące piecyków dwufunkcyjnych MiniMax TERMET z otwartą komorą spalania.
Czy ktoś z Was mam może taki piecyk i czy się sprawdza? Mam mieszkanie około 50 m2 i zastanawiam się czy będzie to odpowiedni piec czy może wybrać piece droższej konkurencji (Beretta, Junkers itd.)
Pozdrawiam .Tomek :)

Andrzej Leppiej
25-05-2006, 13:27
To beretta jest droższa?

Tomy_K
26-05-2006, 06:37
A co widziałeś gdzięś tańszą berette od termetu? :o

stuk
26-05-2006, 14:27
Mam pytanie dotyczące piecyków dwufunkcyjnych MiniMax TERMET z otwartą komorą spalania.
Czy ktoś z Was mam może taki piecyk i czy się sprawdza?
Złom, złom i jeszcze raz złom! Nigdy więcej termetu! Mam w obecnym mieszkaniu MiniTerm i przeklinam go codziennie. Pomijam detale t akie jak byle jak zaprojektowana obudowa, wpadająca w wibracje. Piec ma dwie zasadnicze wady:
1. w funkcji grzania wody uzytkowej, elektronika jest tak genialnie zrobiona, że po odkręceniu kranu piec sie zapala płomieniem minimum i tak trwa przez około 20 sekund!!! Idzie woda, idzie trochę gazu, nic nie grzeje. Dopiero potem zaczyna rosnąc temperatura. NIe da się tego wyregulować, nie jest to wada egzemplarza, tylko tak zrobiono ten piec! Efekt? Nawet jak na sekundę zakręcisz kran i odkręcisz go ponownie, masz 20 sekund zimnej wody.
2. Pompa obiegowa c.o. włącza się ZAWSZE po zakręceniu kranu, nawet w trybie letnim, robiąc hałas i biorąc prąd, a dodatkowo rozgrzewając z lekka pierwszy kaloryfer na trasie. Wystarczy odkręcić kran na sekundę, a po zakręceniu włącza się pompa i pracuje 20 czy 30 sekund.

Podsumowując - ten piec to przykład skrajnego debilizmu konstruktora. Szkoda kasy i nerwów.

Tadeusz M
26-05-2006, 18:21
Mam od 7 miesięcy. Aktualnie chodzi jak powinien. Nie ma takich pomysłów (20 s opoxnia) ale mam zasobnik więc nie ma dla mnie znaczenia. Dom 200m więc i centralne inaczej. Problemem dla mnie jest to że przy niskim grzaniu CO 40 stopni ma kilkunastominutowe przerwy po nagrzaniu Co. Przy uruchamianiu okazało się że w 15 miejscach był nie poskręcany i sikała woda. Chyba mieli skręcanie palcami. Na razie nie narzekam.

1950
26-05-2006, 20:12
Mam od 7 miesięcy. Aktualnie chodzi jak powinien. Nie ma takich pomysłów (20 s opoxnia) ale mam zasobnik więc nie ma dla mnie znaczenia. Dom 200m więc i centralne inaczej. Problemem dla mnie jest to że przy niskim grzaniu CO 40 stopni ma kilkunastominutowe przerwy po nagrzaniu Co. Przy uruchamianiu okazało się że w 15 miejscach był nie poskręcany i sikała woda. Chyba mieli skręcanie palcami. Na razie nie narzekam. :lol: :lol: :lol:

26-05-2006, 21:25
ja mam Miniterm Termeta to chyba brat minimaxa tylko z innym wymiennikiem

Jestem bardzo zadowolony,
tylko nie wiem o czym pisze uzytkownik stuk nie znam takich dolegliwosci a chalasu tym bardziej.
Jezeli odkrece wode słabo kosioł zapala sie i nie czekam na podgrzanie wody on robi to momentalnie do zadanej a potem moduluje płomien zmniejszając go

polecam

Tomy_K
27-05-2006, 06:55
Dzięki wszystkim za odpowiedzi ale mam chyba większy zamęt niż na początku :D
Pozdrawiam.

elteka
09-02-2016, 20:53
Jest to chyba najgorsza marka pieców jaka może być. Nigdy nie kupujcie Termeta! Ciągłe naprawy, ciągle coś mu dolega. Woda zimna, odłącza gaz, cały czas błędy!