PDA

Zobacz pełną wersję : ile kasy ?



stalowa
25-05-2006, 14:45
jestem na etapie wykańczania mojego domku 150m. Nie mam jeszcze c.o. wylewek.schodów,i oczywiście łazienki. mam za to instalację elektr. i tynki. Błagam powiedzcie mi ile będzie mnie kosztowało doprowadzenie wszystkiego do końca.(czytaj: żebym mogła się wprowadzić) Dodam że nie mam wysokich wymagań

pokerzysta
26-05-2006, 06:42
ekipa fachowców gospodarczych
wylewka 8zł/m2
schody betonowe 2 biegi z materiałem do. 2,000zł
hydraulika 20zł/punkt
płytki 20zł/m2
panele 8zł/m2
szpachlowanie 4-8zł/m2
malarz 4-10zł/m2
no i zaczyna sie wykonczenie i urządzanie
na moje, dopiero co postawiłem chatke tego samego metrazu, od twojego punktu do zamieszkania brakuje ci jakies 50-70.000
wszystko zalezy od standardu i czy chcesz wejsc na gotowo do wszystkich pomieszczeń czy jak najszybciej zamieszkać
a myslałas o otoczeniu taras weranda loggia trawnik chodni ogrodzenie wszystko do 15.000

stalowa
26-05-2006, 13:27
...wiele rzeczy zrobią fachowcy "rodzinni"-darmowa robocizna :P
a wykończyć mogę na razie dwa pokoje kuchnię i łazienkę.
myślisz że 30 000 zł. wystarczy? :roll: [/b]

pokerzysta
29-05-2006, 08:23
spoko

AldonkaS
30-05-2006, 09:08
Stalowa - to zależy o jakim standardzie myślisz. Ceny pokerzysty (jak pisałam o tym w innym temacie) w mojej okolicy to bajka z innego swiata - większość jak się przemnoży przez 2 lub 2,5 to są bliższe prawdy (np. położenie m2 płytek ze szlifowaniem kantów to wydatek juz pomiedzy 40-50PLN). Ja np. za sam sprzęt do łazienki (bez szczególnych bajerów - wanna i kabina: KOŁO, kibel, bidet, umywalka: ROCA, 2 GEBERITY, baterie KLUDIego) wydałam ponad (i to grubo) 10kPLN (bliżej 20kPLN). Niemniej jak sporo oszczędzisz (na materiałach <czyt. jakości> i robociźnie) to dasz radę. Inna sprawa, że ja też wprowadziłą się do nie wpełni wykończonego domu (no może wg tego co piszesz - to do prawie wykończonego) i musze przyznać że nie chciałabym robic tego po raz drugi - rozważ tę opcje jeszcze raz (chyba że nia masz innego wyjścia - a to zupełnie zmienia obraz).

Wwiola
30-05-2006, 12:03
Nie masz c.o. a to spory wydatek, więc te 30 tys nie wystarczy nawet na te "niewysokie wymagania". Ja licze tak :
- podłogi 140m2 - 10 000PLN (salon deska berliniecka lub inny finish parkiet, gabinet i sypialnie tanie panele, kuchnia, hol, korytarz i łazienki gres lub terakota)
- biały montaż 10 tys (dwie łazienki)
- drzwi wewn - 5 tys
- kafeki ścienne plus malowanie 5 tys (założenie : malujemy sami , farby zwykłe decorale lub inne cieszynki)
To juz daje 30 tys, a gdzie parapety, schody, jakes duperele, które nie wchodzą w żadną z tych pozycji ??? Tak więc 50 tys to minimum na stan u ciebie.

Klimas_gdynia
30-05-2006, 12:58
zgadzam sie z przed-mowcami. ja wprowadzilem sie do domu prawie calkowicie wykonczonego. no z malymi drobiazgami nie dokonczonymi np. czysta kuchnia ( bruda w kotlowni ), kominek. A ta sa dopiero koszty i 70.000 PLN moze byc zbyt malo :x
Nie zapominaj jednak o jednej rzeczy, ze wysokie lub niewysokie wymagania to nie kwestia kosztow na dzisiaj, ale na jutro. Czyli kupisz cos tanszego, beda cie kosztowaly remonty , naprawy w przyszlosci. Dla instalacji co, piec jest sercem systemu i jak tu oszczedzisz - to przez lata twoje rachunki, konserwacje beda kosztowaly sporo... :cry:
Na robociznie mozesz oszczedzac, ale nie na materialach i urzadzeniach.

stalowa
30-05-2006, 15:47
:cry: to mnie zmartwiliście, niestety chyba nie mam innego wyjścia jak tylko zmieścic sie w tej kwocie.


może jest ktoś kto zbudował i wykończył dom tanio i dobrze?

Klimas_gdynia
31-05-2006, 17:21
:cry: to mnie zmartwiliście, niestety chyba nie mam innego wyjścia jak tylko zmieścic sie w tej kwocie.


może jest ktoś kto zbudował i wykończył dom tanio i dobrze?

Niestety - cos jest zawsze kosztem czegos :roll: