PDA

Zobacz pełną wersję : ile kosztuje wykonczenie mieszkania ??



Martynaa
25-05-2006, 17:23
kupuję mieszkanie... tylko się zastanawiam czy wystarczy mi pieniędzy na wykończenie ... dlatego chcę zapytać ile płaciliście za doprowadzenie mieszkania od stanu deweloperskiego do takiego do zamieszkania ... powiedzmy bez obrazów ;) ... jeśli dojdę do wniosku że mnie nie stać, kupię po prostu mniejsze ... :) ... aha ... zastanawiam się nad 63metrowym i 45 metrowym...
z gory dziekuje :)

Mufka
25-05-2006, 18:41
Kupuj wieksze najwyzej wykonczysz tylko 2 pokoje a reszte powoli :). :D

Sergey
25-05-2006, 18:54
Lazienka 10000+pralka
Kuchnia 10000(minimalnie porzadna) + sprzet.
Podlogi min 70zl/m2 max 200zl/m2
Drzwi 2000
Rezerwujemy 5000 na rozne dziwne rzeczy...

Rezi
25-05-2006, 19:00
suma następujących pozycji
środki własne
kredyt bankowy
pozyczka od rodziców

sume pomnóż 1,5

tyle powinno wystarczyć .... zawsze więcej niż sie spodziweasz

2112wojtek
25-05-2006, 19:02
Lazienka 10000+pralka
Kuchnia 10000(minimalnie porzadna) + sprzet.
Podlogi min 70zl/m2 max 200zl/m2
Drzwi 2000
Rezerwujemy 5000 na rozne dziwne rzeczy...

Mowisz to z autopsji, czy tak sobie ino gdybasz?
Funta kłaków niewarte te rachunki , nawet jesli są tylko szacunkowe.

zielonooka
25-05-2006, 19:26
do Martyny
mysle ze naprawde najlatwiej (i najbezpieczniej) policzyc jednak samemu
podloge mozesz miec przeciez w w panelach za 20 zl/m2 albo parkiet z egzotyka za 2000/m2 :wink: kuchnie - za 1000 zl albo i za 100 000 :wink: (widzialam i takie)
tak wiem ze chodzi o "srednie" ceny ale to oznacza cos innego dla kazdego ;)

Uwazam ze naprawde nie jest to zbytnio skomplikowane - policzyc ile m2 pokrycia podlogowego w cenie x , a ile w cenie y (ceny mozna wziasc nawet z internetu lub z folderow reklamowych firm) zwlaszcza ze mowimy o mieszkaniu max 65 metrowym ;) a nie o 200m2 domu
cena farby tez sie da okreslic, mniej wiecej cene kuchni , kafelkow takze....

ok - troche pracy jest z tym - ale jesli zadajesz tak "kluczowe" i wazne dla swojego wyboru pytanie to nie bazowalabym i nie uzalezniala swoich wyborów (byc moze zyciowych) na radosnym "strzeleniu" kwoty przez pewnego forumowicza powyzej :lol:
bo nikt ci gwarancji nie da ze zmiescisz sie w dajmy na to 50 tysiacach (dla mnie to pewne minimum dla mieszkania ok 50 metrowego ale znam i takich co uzadzili by takie wnetrze fajnie i za 20 tysiecy i takich dla ktorych to minimum ksztaltuje sie w okolicy 100 tys)

moja rada jedna - olowek , kartka i kalkulator ( oraz zbieranie cen )

no chyba ze lubisz ryzykowac ;) (moim zdaniem nie warto)

2112wojtek
25-05-2006, 20:20
suma następujących pozycji
środki własne
kredyt bankowy
pozyczka od rodziców

sume pomnóż 1,5

tyle powinno wystarczyć .... zawsze więcej niż sie spodziweasz

he,he -slyszalem o tej antycznej metodzie, ale ona sie sprawdza tylko w Poznaniu :P Podobno w Waszej okolicy ludzie sie rodza z taka przypadloscia , ze w mozgu zamiast osrodka litosci maja ...kalkulator :P :P .
Pozdrawiam Cie Rezi serdecznie a powaznie juz, faktycznie cos jest z tym wspolczynnikiem "1,5" , ilekroc pobieznie robie szacunkowy kosztorys, to w szczegolowej koncowce zycie weryfikuje go do "poltora" :wink:
Ludzie sluchajcie Pyrlandii , tam sie wiedza miesza z pradawną tradycją !