PDA

Zobacz pełną wersję : Dobudówka



06-03-2003, 20:57
Mam zamiar dobudować do istniejącego domu, tzw. tymczasową zabudowę o konstrukcji szkieletu drewnianego na ramie metalowej na stałe nie związane z ziemią, wykonane z płyty gipsowej, waty szklanej i styropianu. Jest to obudowa wejścia do mieszkania o powierzchni około 12m w której znajdował by się korytarz, wc i aneks kuchenny. Jakie potrzebne są na to dokumenty? Czy potrzebne jest zezwolenie itd.? Bardzo bym prosił o odpowiedż na mój prywatny adres e-mail: [email protected]

marek200
09-03-2003, 23:07
To co chcesz zrobić to ewidentna próba obejścia przepisów prawa budowlanego.Ja pracuję w urzędzie przy wydawaniu pozwoleń na budowę i nie dałbym się na to nabrać. Po pierwsze dobudówka taka nie może zostać uznana za budynek tymczasowy - art. 3 pkt. 5 Prawa budowlanego. Po drugie nie będzie on spełniał wymogów dla budynków mieszkalnych. A ostatecznie i tak wymagałby pozwolenia na budowę, warunków zabudowy, projektu i map itd. ponieważ miałby on (tak podejrzewam) stać dłużej niż 120 dni. Najlepiej będzie jak najzwyczajniej w świecie, uzyskasz warunku zabudowy, zlecisz wykonanie mapy do celów projekt., opracujesz projekt rozbudowy, uzyskasz pozwolenie na budowę i rozbudujesz w sposób trwały.
Pozdrawiam Marek

13-03-2003, 10:09
A ile te papierkowe sprawy kosztują? Proszę podać kwotę orientacyjną.
Pozdrawiam
Marek