PDA

Zobacz pełną wersję : zbyt zasadowa gleba?



ankalenka
27-05-2006, 11:44
posialiśmy trawnik sportowy (trawy z Iławy) w drugiej połowie kwietnia. Codziennie podlewaliśmy i podlewamy hektolitrami wody, - grunt jest przepuszczalny więc woda szybko niknie. Nasiona zaczęły nieśmiało kiełkować po 7-8 dniach. Teraz, po półtora już prawie miesiąca trawnik miejscami jest żółty i trawa gęsta ale bardzo krótka (max 4 cm) i tak jakby nie rosła juz od dłuższego czasu, ale też nie zasycha, a miejscami piękny, zielony, błyszczący i wyrośnięty. Dzisiaj mąż kosił pierwszy raz a ja badałam ph ziemi w tych żółtych miejscach. Ponieważ wraz z nawiezionym torfem pojawił się skrzyp w dużych ilościach (wcześniej go nie było) myślałam, że ziemia jest zbyt kwaśna. Niestety ku mojemu zaskoczeniu wyszło ph około 8. Na skrzyp już wyczytałam co zastosować, ale co może być przyczyną żółtych, niewyrośniętych placków?

goja
28-05-2006, 18:05
Ja mam przykre doświadczenie z trawnikiem wysianym z nasion Trawy z Iławy. W ubiegłym roku po każdym koszeniu musiałam go podlewać z konewki florowitem a oprócz tego regularnie podsypywać nawozem(granulki). Ciągle robiły się żółte placki albo jak u Ciebie trawa nie rosła. Niestety trawnik nie przetrwał zimy, mimo starannej pielęgnacji, musiałam zakładać go od nowa.
U sąsiadki, która nie ma Trawy z Ilawy, ale też sportową, trawa też "chce" stale jeść.
Teraz mam mieszankę, która ponoć da radę na mojej gliniastej glebie ale jak to będzie po sezonie i po zimie to zobaczymy.