PDA

Zobacz pełną wersję : kocio? Broetje



IKA
07-03-2003, 06:57
Czyżby nikt nie użytkował Broetje??. Spotkałam się ze "specjalną ofertą" na ten kocioł.Jest on stalowy w obudowie dżwiękochłonnej z regulatorem pogodowym dla jednego obiegu grzewczego, czujnikiem c.w.u. i zbiornikiem oleju o poj.1000 L w cenie 10000-11000 zł w zależności od kursu EUR. Myślę ,że cena podobna do innych pieców olejowych o podobnych parametrach ale nic nie wiem jak sprawdzają się w praktyce. Pomóżcie!!!! Pozdrawiam, IKA

Joy1
09-03-2003, 00:33
Też,miałem taki dylemat. Zdecydowałem się jednak na Buderusa z zasobnikiem wody POMEXA z Wąbrzeźna. Nie spotkałem zasobnika o lepszych parametrach. 1'C podgrzewa w 1min. Przeraził mnie fakt, że BROTJE to marka mało znana. Serwis znikomy. Poza tym piec stalowy mnie przeraża. Lepiej dopłacić i mieć święty spokój.
Buderus jest cały żeliwny. Nie potrzeba mu zatem jakichś pomp do podwyższania temp.wody powrotu tak jak to jest np.w niektórych modelach Vismana. Druga sprawa. Kocioł,który ja oglądałem był zintegrowany razem z zasobnikiem wody. Pojawił się problem z ewentualną naprawą. Fachowcy doradzili mi, aby lepiej te urządzenia były osobno. Tak też zdecydowałem. Ja uważam, że na sobie raczej bym nie eksperymentował. Pozdrawiam.

zp
10-03-2003, 21:52
Też jestem ciekawy czy znajdzie się jakiś użytkownik kotłów tej f-my. W swoim czasie interesowałem się Brotje. Z tego co wiem marka ta w Europie sprzedaje tyle samo, a może i więcej od Buderusa. Niestety polski przedstawiciel sprawia wrażenie jakby mu nie zależało na sprzedaży. Chciałem kupić taki kocioł (zintegrowany z cwu), bardzo mi się spodobał, ale usłyszłem od przedstawiciela, że upust może dostać tylko instalator przez nich przeszkolony. Niestety mój stwierdził że nie znajdzie czasu na kolejne szkolenia i kupiłem inny. Co do przerażenia jakie wywołuje w Joy1 konstrukcja kotła ze stali nierdzewnej, dla mnie to kotły żeliwne są przeżytkiem. Z patelni żeliwnych chyba już wszyscy wyrośli.

zedgrajewo
11-03-2003, 06:46
Ja kupiłem piec Broetie,używany przywieziony z Niemiec.Piec stalowy,z pompą obiegową, zaworem mieszającym i sterowaniem pogodowym.Piec z roku 97, pracuje ciszej niż Buderus nie mam zastrzeżeń. Dałem za niego 2tys.pln. Kiedyś czytałem w Instalatorze, że Broetie to Mercedesy wśród kotłów.

IKA
11-03-2003, 11:39
Dziękuje za informacje.Dla mnie plusem dla Broetje jest to, że ciszej pracuje (wiem z autopsji,ze Buderusa dobrze słychać)a minus to serwis,chociaż sprzedawca ma twierdzi,ze ma uprawnienia do instalacji i serisu.Zachwala też że w Niemczech jest to bardzo popularny kocioł.

Sergio
21-04-2004, 13:26
IKO,
jeśli jeszcze zaglądasz na forum powiedz czy zdecydowałeś się na jego zakupu i jeśli tak to jak Ci się sprawuje ten kocioł ?