PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór drzwi do podłogi merbau



molus
28-05-2006, 07:41
Proszę osoby które mają merbau na podłodze o radę w doborze drzwi wewnętrznych. Czym się kierować przy wyborze? Okna mam w kolorze złoty dąb i drzwi wejściowe także.
Z góry wielkie dzięki.

Ulik
28-05-2006, 19:49
ja dobralam do podlogi
mam sapelli- kolor mahon, natomiast drzwi zewn i okna palisander

moim zdaniem wyszlo dobrze :)

molus
30-05-2006, 07:48
Sapelli byłoby najlepszym wyborem, ale cena trochę mnie przeraża zwłaszcza że pieniążków zaczęło tak jakoś szybko ubywać.

kofi
30-05-2006, 08:29
A ja nie starałam się dobierać koloru drzwi do podłogi, ani do okien (mam białe), bo podłogi mam bardzo różne (akacja, jesion, brzoza, merbau, gres), a drzwi wewnętrzne wszędzie takie same - olcha bejcowana na teak. Brzmi to pewnie okropnie, ale wydaje mi się, że wygląda nieźle.

molus
30-05-2006, 09:26
Ja już sama nie wiem jak to dobrać. Merbau będziemy mieli na całym parterze.
Jeszcze jedno pytanie. Czy drzwi na parterze i poddaszu powinny mieć taki sam kolor? Na górze planujemy wykładzinę dywanową, ale znowu schody będą w kolorze merbau. Głupieje już. Pomóżcie !!!

kofi
30-05-2006, 11:16
Daliśmy wszędzie takie same, bo to najprostsze. Jeżeli te górne widać z dołu, albo odwrotnie, to może dobrze żeby były w tym samym stylu. Mam na prawdę dużo kolorów drewna, zapomniałam dodać, że schody z buku i uważam, że fajnie to wygląda na dużej powierzchni oczywiście. Merbau jest dosyć ciemne, więc może te drzwi troszkę jaśniejsze?