PDA

Zobacz pełną wersję : Pękające na podlodze plytki



malgosimi
28-05-2006, 10:56
moja lepsza połowa uparła się na znajomego wykończeniowca... wszystko niby OK, tylko wszystkie łazienki, które widziałam w jego wykonaniu po pewnym czasie mają popękane płytki na podłodze w niektórych miejscach

jak bardzo trzeba się starać, zeby spartaczyć położenie płytek na podłodze? Czy to jest wystarczający argument przeciwko temu panu?

MonsterHouse
28-05-2006, 11:26
Za bardzo starać się nie trzeba, nie układam płytek, ale pracuję w firmie produkującej płytki ( Opoczno S.A - mała reklama ) i mam doświadczenie z reklamacjami. Powód najbardziej czywisty to albo nierówne rozłożenie kleju pod ceramiką. W miejscu gdzie zostaje powietrze pod płytką bo nie została ona dobrze dociśnięta - jest ona podatna na pęknięcie... poprostu wisi w powietrzu. Drugim powodem może być używanie niskogatunkowego kleju, lub wypełnianie nierówności w podłodze klejem do płytek. Wydaje mi się to dostatecznym powodem do rezygnacji z usług.
Dobrym rozwiazaniem jest uzycie do wyklejenia płytek kleju Atlasa "cel" - można nim niewelować do 3 cm nierówności i ma dobre własciwości - nie pamiętam jeak się to technicznie nazywa - ale świetnie rozprowadza się pod płytką i nie pozostawia wolnych miejsc z powietrzem. Wystarczy mniejsza siła nacisku na płytkę przy układaniu....
... hi hi ... wczoraj byłem na szkoleniu w Atlasie i myślałem że już nic nie pamiętam :)

malgosimi
28-05-2006, 11:40
Bardzo serdeczne dzięki za odpowiedź!!

Tak właśnie sadzilam, ze to typowy błąd w sztuce :( U mnie w mieszkaniu nic nei pęka, a tam , gdzie robił ten facet, wszytskie podłogi sa popękane i to wcale nie subtelnie :(

MonsterHouse
28-05-2006, 11:46
...przyjemność po mojej stronie ;)

... a wracając do płytek, to lepiej poszukaj fachowca którego płytki nie wyglądają jak mozaika po paru miesiącach od ułożenia :) ... Ja miałem układane płytki 4 lata temu i nic się nie dzieje.
W atlasie nam wczoraj opowiadali jakie sposoby mają rzemieślnicy na układanie plytek... żeby było taniej i szybciej ( oczywiście taniej dla nich ). Po tym to sobie chyba sam ułożę następne... :)... można się przerazić, zwłaszacza że efekty widać dopiero po kilkunastu tygodniach ... najczęstym motywem jest wyrównywanie nierówności zwykłym klejem, nawet 4-5 cm ... i to o czym pisałem, nie dokładne wyciskanie powietrza z pod płytek. Jeśli się na taką plytkę wejdzie szpileczką, która ma największy nacisk na cm.kw. to nie ma siły ... musi pęknąć, to jest tylko ceramika. Dla zobrazowania zobacz jak się tnie płytki ceramiczne... tak jak szkło i tylko naciska żeby przełamać...

Rezi
28-05-2006, 20:25
Dobrym rozwiazaniem jest uzycie do wyklejenia płytek kleju Atlasa "cel" - można nim niewelować do 3 cm nierówności i ma dobre własciwości - nie pamiętam jeak się to technicznie nazywa - ale świetnie rozprowadza się pod płytką i nie pozostawia wolnych miejsc z powietrzem.
powodów moze byc duzo - a te ww nie sa jedynymi
podstawowe pytania to :
czy pod płytkami jest ogrzewanie podłogowe,
powierzchni wyłożona płytakmi
jaki jest format płytek,
jak szerokie są spoiny ,
czy na obrzeżu pomiędzy płytką a ścianą sa szczeliny dylatacyjne,
grubośc kleju i rodzaj podłoża nośnego (czy odkształcalne czy nie )
w końcu jaki klej został zastosowany i jaki producent płytek

bez odpowiedzi na ww pytania nie odważyłbym się na radykalne wypowiedzi , to o czym Pan pisze jest wazne ale wydaje mi sie ze jako fachowiec z branży powinien pan wiedziec że powodem pękania płytek moze być kazdy z ww punktów.

jestem daleki od proponowania jakich kolwiek produktów firmy Atlas - sa to produkty które zaliczają się do poprawnych lecz niestety dużo im brakuje do profesjonalnych. ( np PCI Nano- jeden klej który ma wszystkie parametry klejów profesjonalnych bez rozróżniania czy wew zew elatyczny etc


Prawda jest, ze jezli płytki pękaja to płytkarz nie zna się na swojej pracy - nie podlego to dyskusji

MonsterHouse
29-05-2006, 08:57
...wszystko niby OK, tylko wszystkie łazienki, które widziałam w jego wykonaniu po pewnym czasie mają popękane płytki na podłodze w niektórych miejscach

jak bardzo trzeba się starać, zeby spartaczyć położenie płytek na podłodze? Czy to jest wystarczający argument przeciwko temu panu?

... dokładnie, ale odpowiadając na pytanie oparłem się na spostrzeżeniach że przypadek pękania płytek występuje we wszystkich łazienkach wykonywanych przez fachowca. Więc wziołem tylko pod uwagę staranność wykonywania pracy...
... co do właściwości i jakości klejów do glazury, niestety znam Ją tylko czysto teoretycznie :) i w tym kierunku mogę doradzać....
Pozdrawiam!