PDA

Zobacz pełną wersję : Kratki wentylacyjne komina



fugo79
28-05-2006, 12:13
Czym mozna przykryc otwory wentylacyjne komina na zewnatrz. chcialbym te otwory czyms zasłonic aby ptaki nie robiły gniazd. czy macie oze jakies propozycje.

ania
28-05-2006, 12:45
My zamocowaliśmy zwykłe plastikowe kratki pokojowe. Jest git a to już 5 lat minęło. :D

anpi
28-05-2006, 12:45
U mnie też.

fugo79
28-05-2006, 13:02
Tez mysle o kratkach tylko zastanawia mnie montarz cy na klej czy jakies wkrety tylko czy klinkier sie nie uszkodzi. Ps. anpi czy odebrałes mojego e-meil.

angi
28-05-2006, 13:29
Też miałam ten mały problemik, jest plastik, wygląd ok.

anpi
28-05-2006, 13:32
Tez mysle o kratkach tylko zastanawia mnie montarz cy na klej czy jakies wkrety tylko czy klinkier sie nie uszkodzi. Ps. anpi czy odebrałes mojego e-meil.

Nie wiem, jak to fachury to przymocowały, bo mam lęk wysokości :lol:, jak kratki odpadną to będę ich ścigał. :lol:

Na maila już odpisałem.

ania
28-05-2006, 13:36
zastanawia mnie montarz cy na klej czy jakies wkrety.

U nas kołki i wkręty.
Tak woleliśmy, chociaż kominiarze mówili, że jeśli kratki przykleimy to sprawdzą drożność światłem a nie kulą.

anpi
28-05-2006, 13:48
Tak woleliśmy, chociaż kominiarze mówili, że jeśli kratki przykleimy to sprawdzą drożność światłem a nie kulą.

Jak oni to robią? I jak jest lepiej?

ania
28-05-2006, 14:52
Świecą latarkami.
Nie wiem jak jest lepiej ale wiem że co kula to kula :D

bezele
28-05-2006, 15:06
Tez mysle o kratkach tylko zastanawia mnie montarz cy na klej czy jakies wkrety tylko czy klinkier sie nie uszkodzi. Ps. anpi czy odebrałes mojego e-meil.
u mnie mocowali na klej do luster mozna tez na silikon trzyma dobrze

Wosto
28-05-2006, 16:23
Również mam plastikowe kratki, z tym że mocowane są na kołki. Nawet jeśli trzeba będzie zajrzeć do kanału wentylacyjnego zdejmę tylko osłonę, plastikowy stelaż mocowany na kołki pozostanie. Widziałem wiele wypadniętych kratek mocowanych na wcisk lub inne kleje, dlatego uważam że kołki są najlepszym rozwiązaniem.

wartownik
28-05-2006, 16:31
Świecą latarkami.
Nie wiem jak jest lepiej ale wiem że co kula to kula :D

Jeden z wielu "numerow" polega na wmurowaniu rozcietego na X czarnego kapelusza , kula go nie wykrywa ...

fugo79
28-05-2006, 16:56
o co chodzi z tym wymurowaniem na X

kpam
28-05-2006, 17:17
Kiedyś widziałem gdzieś na jakims forum takie zdjęcie - w wylot z komina wsunięty był zwinięty drut (może i z nierdzewki?), drut był elstyczny i po rozprężeniu trzymał się sam bez mocowania w kominie. Było to alternatywne rozwiazanie ochrony komina przed ptakami, i o wiele bardziej estetyczne niż kratka wentylacyjna bo niewidzoczne z zewnątrz.
Ja chyba tak zabezpieczę sobie komin, co wy o tym sądzicie?

wartownik
28-05-2006, 17:26
Wmurowanie kapelusza a nie wymurowanie na X. Czarny kapelusz wmurowany w np. polowie komina rozcina sie w ksztalcie litery X , po to zeby przepuszczal kule , a po jej przejsciu faktycznie przewod kominowy jest ciagle zatkany , tylko nikt nie wie dlaczego .

fugo79
28-05-2006, 17:33
jesli taki kapelusz zostanie wmurowant to jak to sie ma do wentylacji przeciez wtedy zamykamy dotep powietrza czy moze sie myle.

kpam
28-05-2006, 17:41
Jeśli ktoś byłby zainteresowany takimi zabezpieczeniami komina przed ptakami o jakich pisałem wyżej to słyżę linkiem
http://www.sprawna-wentylacja.com.pl/

pismag
28-05-2006, 17:48
jesli taki kapelusz zostanie wmurowant to jak to sie ma do wentylacji przeciez wtedy zamykamy dotep powietrza czy moze sie myle.

To taki super kawał budowlańców, chcących się odegrać na inwestorze np. za mała zapłatę.

wartownik
28-05-2006, 18:00
jesli taki kapelusz zostanie wmurowant to jak to sie ma do wentylacji przeciez wtedy zamykamy dotep powietrza czy moze sie myle.

To taki super kawał budowlańców, chcących się odegrać na inwestorze np. za mała zapłatę.

... nie zawsze chodzi o kase i bardziej chodzi o kanal dymny , zreszta sa tez inne sposoby ...

fugo79
28-05-2006, 20:14
Jesli chodzi o kawał to nie był bym zadowolony.Obejzałem obie te sprezyny j jest to super sprawa napewno sobie takie sprawie i i je zaraz zamawiam. w kazdej chwili mozna je wyjac i nie ma problemu jak by kominiaz pzyszedł i doczepił sie do kratek.

ewadora
15-04-2009, 16:12
Witam.
A czy do zabezpieczenia wylotów kanałów wentylacyjnych można zastosowac siatkę jak do elewacji?
Mam taki pomysł:
kominy obrobione naokoło siatką , klejem i tynkiem mozaikowym, siatki nie wycinam. Mam zabezpieczenie przed ptakami ,ale równiez przed owadami - w moim starym domu ciągle mamy kłopot z szerszeniami :(.
Czy ktoś tak robił?
Czy ciąg powietrza nie zmniejszy się za bardzo ?
Wiem ,że jest to rozwiązanie "nie zdejmowalne" - ale mam kominy schiedla a do tego nie za bardzo kratki pasuja. Jedynie 11 cm na 14 cm. W okolicy w żadnym sklepie tego nie znalazłam.
proszeo szybkie komentarze bo jutro tynkowanie kominów - plizzzzzz

ewadora
15-04-2009, 22:33
Naprawde nikt nic nie pomoze?

mattdl
15-04-2009, 22:49
Moim zdaniem z czasem pod wplywem czynnikow zewnetrznych siatka z włókna szklanego może popękać. Jeśli już to oprócz tego coś bym na tą siatkę zamontował

ewadora
16-04-2009, 16:15
No cóż- pożywiom , uwidim. Obecnie siatka juz na kominach - nie było wyjścia , trzeba było podjąć jakąś decyzję. Mam nadzieje ,że wytrzyma jak najdłużej.
Jesli ktoś ma podobnie i "podzieli " się wrażeniam z dłuższego użytkowania będe wdzięczna. Nie bardzo wiem co by można jeszcze na to zamontować.Najgorzej,ze kominy są wysokie. Jak będzie dachówka to naprawa będzie bardzo trudna :(

wartownik
19-04-2009, 07:10
w miejscu gdzie wychodzi siatka z kleju nie bedzie dostawala sie wilgoc ?

ewadora
19-04-2009, 17:07
Pozostaje mi mieć nadzieję ,że nie ;). Kominy już obrobione .Odwrotu nie ma. Siatka wygląda na bardzo mocną. Gdy próbowaliśmy spalic jej resztki - nie spłonęła pomimo bardzo wysokiej temperatury i długiego okresu palenia :). Myślę ,że wilgoci chłonąc też nie będzie -ona jest chyba z włókna szklanego -i pewnie dlatego nie spłonęła - ja myślałam , że plastikowa.