PDA

Zobacz pełną wersję : parkiet tradycyjny czy deska podłogowa (np. Barlinek)?



przemu
28-05-2006, 20:01
zamierzam w niedługim czasie położyć podłoge w mieszkaniu i zastanawiam sie co bedzie lepsze jakościowo parkiet, czy deska podłogowa. Interesują mnie rownież ceny za "robocizne" w jednym i drugim przypadku. Pozdrawiam. Przem

motyczka
29-05-2006, 09:38
z własnego doświadczenia i gustu wybrałabym parkiet :) robocizna 25 zł/mkw (połozenie, cyklinowanie + 1 Capon i 3 razy lakier)

kofi
30-05-2006, 09:09
z własnego doświadczenia i gustu wybrałabym parkiet :) robocizna 25 zł/mkw (połozenie, cyklinowanie + 1 Capon i 3 razy lakier)
Też tak, ale wybrałabym olejowanie. Mam deskę barlinecką akacja, bo nie było mnie stać na parkiet z tego drewna, a na górze olejowany parkiet. I widzę, że ta deska się rysuje, niestety. A w dodatku leży w salonie, z którego jest wyjście na taras, więc piachu będzie pełno (już jest, bo pies wnosi).

motyczka
30-05-2006, 09:14
dlatego ja wybrałam lakierowanie...mam pieska i uznałam, z doświadczenia domu rodziów i psa 100 kg Kaukaza, ze lakier jest trwalszy - mniej zarysowań a i ten efekt połysku nadal mnie bardziej przekonuje do siebie... :D

kofi
30-05-2006, 12:17
Sorry :oops: źle to sformułowałam: mnie się rysuje deska barlinecka, niestety położona w miejscu mocno uczęszczanym. Niby 7 warstw lakieru, utwardzane promieniami UV
Marzyłam parkiecie z akacji, olejowanym, ale nie stać mnie było, bo u nas akacja nie rośnie w ilościach przemysłowych, to kupiłam tę deskę akację, ale to niestety nie to samo...

motyczka
30-05-2006, 12:40
ach widzisz :) czyli tez polecasz przemu parkiecik?? olejowany czy też lakierowany (bez róznicy) ale jednak parkiet :D

Marek_B
09-06-2006, 16:26
zamierzam w niedługim czasie położyć podłoge w mieszkaniu i zastanawiam sie co bedzie lepsze jakościowo parkiet, czy deska podłogowa. Interesują mnie rownież ceny za "robocizne" w jednym i drugim przypadku. Pozdrawiam. Przem

Kwestia gustu i co najważniejsze kasy... O ile sama robocizna będzie taka sama o tyle cena materiału znacznie większa. Generalnie im większy "kawałek drewna" tym droższy. Wraz z wielkością rosną także tendencje do pracy drewna a zatem trzeba bardziej uważać na różnice wilgotności powietrza.

Marek_B
09-06-2006, 16:31
[quote=przemu]zamierzam w niedługim czasie położyć podłoge w mieszkaniu i zastanawiam sie co bedzie lepsze jakościowo parkiet, czy deska podłogowa. Interesują mnie rownież ceny za "robocizne" w jednym i drugim przypadku. Pozdrawiam. Przem

teraz doczytałem że pytasz o Barlinek - to znacznie zmienia postać rzeczy... Parkiet na pewno będzie trwalszy!!! Robocizna przy barlinku sporo niższa - nie ma cyklinowania, szpachlowania, polerowania, malowania...

fasola25
09-06-2006, 19:27
zamierzam w niedługim czasie położyć podłoge w mieszkaniu i zastanawiam sie co bedzie lepsze jakościowo parkiet, czy deska podłogowa. Interesują mnie rownież ceny za "robocizne" w jednym i drugim przypadku. Pozdrawiam. Przem

Generalnie jestem za parkietem - jest bardziej wytrzymaly i kilka razy mozna go cyklinowac (deske Barlinecko max 2 razy)
ale za deska przemawia fakt, ze polozenie jej jest tansze i nadaje sie ona na ogrzewanie podlogowe, a parkiet nie (poza przemyslowym)
pozdrawiam

boorg
09-06-2006, 19:50
...1. Generalnie jestem za parkietem - jest bardziej wytrzymaly i kilka razy mozna go cyklinowac (deske Barlinecko max 2 razy)...
...2. ale za deska przemawia fakt, ze... ... nadaje sie ona na ogrzewanie podlogowe, a parkiet nie (poza przemyslowym)...
Jestem przeciw.
Ad. 1. Dlaczego 2 razy??? :o Jeżeli deska barlinecka leży jako "podłoga pływająca", to tradycyjna cykliniarka tego nie zrobi - sposób skrawania drewna wyklucza jej zastosowanie.
Dlatego musimy zastosować uniwersalną szlifierkę TRIO, którą potrafi szlifować drewno z wielka precyzją i niezwykle delikatnie. Przy umiejętnej obsłudze jesteśmy w stanie operować na granicy grubości lakieru. Więc ilość cyklinowań zależy od umiejętności rzemieślnika. :wink:

Ad. 2. Z tym ogrzewaniem i drewnem to zupełnie inna zależność.
:o Najmniejszy opór cieplny stwarza bruk drewniany;
:o Najmniejsze kłopoty na ogrzewaniu podłogowym stwarzają małe elementy drewniane (tradycyjna mozaika) lub parkiety z bardzo stabilnych gatunków drewna (doussie, merbau, teak).

:o Deska barlinecka pozwala nam zastosować kłopotliwe gatunki drewna na ogrzewaniu podłogowym (buk, grab), bez większych konsekwencji dla podłogi.

fracek
10-06-2006, 19:55
Pamietaj ze Barlinek daje gwarancje na uzytkowanie zgodnie z ich wymogami czytaj nia dla normalanego czlowieka . Ja osoboscie sprawdzilem na desce trwalosc tych 7 watstw i bylem w szoku jakie to g...... Parkieciarz pokazal i ze wystarczy jeden ruch olowkim aby pozbyc sie tych 7 niezniszczalnych warstw.