PDA

Zobacz pełną wersję : Lusiowo



Lusia200
29-05-2006, 07:35
Do domku jeszcze daleka droga... Więc po co ten dziennik?
Mam marzenie o domku, a marzenia trzeba spełniać - nawet własne ;) Zaczynam już teraz - żeby o nim nie zapomnieć...

Lusia200
29-05-2006, 08:11
Jak pisałam daleka droga przede mną, bo... jeszcze nie zaczęłam, ale nie od razu Lusiowo zbudowali :)

Stan na dziś:
piękne gospodarstwo rolne ze starą (cudną!) drewnianą chałupą zamieszkaną przez byłych właścicieli onego ;)
Twarde postanowienie zbudowania domku z bali,
prawie upatrzony projekt (http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_skrzat.html)
las sadzony jeszcze przez dziadka,
zero gotówki + niechęć do kredytów,
pomocowo nastawiona rodzina, przy pozytywnej obojętności małżonka.
Czy coś przeoczyłam? Chyba nie...

Cel?
Domek na długie wakacje i wychowywanie dzieci z opcją taniego lokum na emeryturze;)
Ponieważ kasy brak, więc ta budowa trochę potrwa
:lol: zakładam że ok. 4 lat - optymistka ;)
W tym roku papierologia stosowana - czyli doktorat z prawa budowlanego
i kupno projektu...
O postępach poinformuję w kolejnych postach
8)

Lusia200
26-06-2006, 09:25
Trochę czasu minęło... i dalej nic :)
Pierwsze starcie z biurokracją za mną :D

Oczywiście planu zagospodarowania przestrzennego w gminie niet... więc pierwszy schodek - konieczne WZ. No ale oczywiście nie wystarczy sam wniosek o wz. Potrzeba do tego kilka załączników - czyli wizyta w satrostwie u geodetów.
Haha a ja naiwna myślałam że w tydzień załatwię pierwszy papierek 8) :lol: :lol: :lol:

Tak więc byłam w najsłynniejszym starostwie w Polsce ;)
odstałam swoje przy kasie żeby nabyć znaczek skarbowy - bez którego nic sie nie da w Polsce załatwić... złożyłam wniosek o wypis i wyrys itp... i teraz czekam....................

Aby umilić sobie to czekanie odwiedziłam swoją działeczkę. Było cudnie! Rośnie na niej mnóstwo ziół i kwiatów polnych! Wyobraźcie sobie zapach macierzanki i świeżego siana suszącego się na polach :D Coś wspaniałego!
I już niedlugo :lol: :lol: :lol: :lol: 8) (hehehe za jakieś 4 lata jak dobrze pójdzie) będę tam pomieszkiwać!!!!

A teraz kiedy nacieszyliśmy zmysł powonienia coś dla oka

To widok z samej góry mojej działeczki :)

http://img134.imageshack.us/img134/378/dscn15480wg.jpg
Na samym dole tam gdzie ta smukła brzoza zaczyna się sad a niżej jest droga asfaltowa (niestety...) między tą brzózką a drogą postawie swój pałac 8) - no może nieco bardziej w prawo - z uwagi na sąsiedztwo.

A tak wygląda od strony wjazdu:
http://img152.imageshack.us/img152/5311/dscn15682ju.jpg
Na prawo rozciąga się sad a na wprost dróżka prowadzi na łąkę i dalej w pola


I jak geodeta i wz pozwolą to na prawo zamiast tych uroczych starych śliwek węgierek stanie mój "Skrzat"
Acha i zapomniałam dodać, że jak złożę wniosek o WZ to dostanę je najwcześniej po 2 miesiącach. Czyli w wakacje nic więcej nie uda mi się zrobić :)
No to cya!

Lusia200
30-06-2006, 10:49
No! Mam mapki :) w przyszłym tyg. jadę do gminy złożyć wniosek o WZ Mam nadzieję że nie zaczną się schody, bo - mapka nie taka, a w 53 egzemplarzach trzeba było... a... a.. po setne to jest urząd i dzisiaj nie mamy ochoty Pani obsługiwać ;) - tym optymistycznym akcentem
cya!

Lusia200
23-07-2006, 15:28
Złożyłam o WZ... i teraz tylko czekać... czekać... oby mi cierpliwości nie zabrakło

Lusia200
02-05-2007, 13:49
No tak... przy takim zapale budowa potrwa jakieś 10 lat..

W między tak zwanym czasie dostałam WZ - nie było tak źle
Poszukałam ciekawszego projektu - a co za tym idzie droższego w wykonaniu
a na ten rok mam ambitny plan ;) zdecydować sie na projekt i GO KUPIĆ, postarać się o pozwolenie na budowę i wyciąć las (jednocześnie zalesiając inny kawałek pola - żeby nie było że taka bezwzględna ze mnie egoistka, coś dla swoich wnuków muszę zostawić ;) )

Fundamenty i stan"0" rok 2008 + znalezienie wykonawcy i tu apel:
"Zdolni cieśle z woj. świętokrzyskiego odezwijcie się!!"
A jak dobrze pójdzie w 2009 postawimy stan surowy zamknięty i spędzimy pierwszy urlop z zapachem macierzanki w tle :)
Ech marzenia są piękne- dobrze że są...