PDA

Zobacz pełną wersję : Chotomów czy Serock ?



Ryszard_O
29-05-2006, 14:06
Szukam swojego kawałka ziemi i zastanawiam się czy lepszy Chotomów czy Serock? Jeśli możecie podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

grazia111
31-05-2006, 15:54
Chotomów, bo Serocka nie braliśmy w ogóle pod uwagę. Nie szukaliśmy aż tak daleko.

Braliśmy pod uwagę jeszcze Radzymin i gminę Wiązowna.
Radzymin wydał nam się zbyt "przemysłowy", a o Wiązownej słyszeliśmy, że przez zaniedbania komunikacyjne gm. Wawer, trudno tam dojechać.

Ale....

Z roku na rok coraz ciaśniej robi się na Modlińskiej. Tu zaniedbuje sprawę gm. Białołęka. Wydaje wciąż nowe pozwolenia na budowę dużych osiedli, a komunikacji nie rozwija. :-?

Dobrze, że z Chotomowa można dojechać do miasta pociągiem.... :wink:

Olena
31-05-2006, 16:06
Chotomów :) Serock był dla nas już za daleko - dużo dłuższy korek do pokonania :wink: . Ogólnie Serock kojarzy mi się z korkami... :roll: Nasz domek to będzie nasze miejsce odpoczynku, spokoju, taka enklawa. ale trzeba też myslec o tym, ze cała reszta to niestety "stolyca" - praca, szkoła, rodzina. Dla niektorych Chotomów to już "koniec swiata". Dzialki były w normalnych cenach (w porównaniu do anormalnych cen ziemi w Warszawie), komunikacja miejska prawie uz tam dojeżdza - a ja taka optymistka jestem, że wierze że "czerwoniak" dojedzie w końcu i do Chotomowa :wink: Mimo cen, infarastruktury - chyba nie wybrałabym Serocka... Chociaz to śliczne miasteczko :)

aha26
31-05-2006, 19:45
Ja swoje zdanie wyraziłam już na Grupie Chotomowskiej,ale jeszcze raz tutaj powiem.POLECAM Chotomow ewentualnie Jabłonnę,ale nigdy Serock.

Rocky
01-06-2006, 07:46
Ceny działek mówią same za siebie, co oczywiście nie znaczy, że z pewnych wzgledów Serock moze być dla kogoś bardziej atrakcyjny.
To zależy na czym Ci zależy :wink: Na pewno z Serocka jest dalej do Warszawy, dalej do Legionowa... chociaż może trasa przez Nieporęt do Warszawy i z powrotem nie jest jeszcze tak zakorkowana jak Modlińska i cała Jabłonna, dogodny dojazd jest w stronę Rembertowa, wkrótce dalsza przebudowa trasy 61 i budowa obwodnicy Serocka wg juz zatwierdzonego planu jeszcze usprawnią komunikację, duża ilość połączeń autobusowych PKS i linii prywatnych. Dużo pewnie zależeć też będzie od położenia samej działki, jaką znajdziesz, urokliwe otoczenie, droga asfaltowa, wodociąg, gazociąg, kanalizacja... Chotomów jak sam piszesz "drogo niemiłosiernie" i to często jest czynnik decydujący.

HomeLess
01-06-2006, 07:58
Wszystko ma swoje wady i zalety.
Dla osób, które codziennie, całą rodziną, dojeżdżać będą do stolicy (praca, przedszkole i szkoły dla pociech), Chotomów jest lepszym wyborem, bo jednak dojazdy krócej trwać będą (nawet po całkowitej modernizacji drogi krajowej nr 61 i wybudowaniu obwodnicy Serocka). Po prostu do Serocka trzeba jednak jeszcze prawie 20 km jechać, a i tak wąskim gardłem Legionowo lub Nieporęcka droga pozostanie. Chotomów też dynamiczniej się rozwija i już chyba większość zabudowy stanowią nowe domki, a spora część ich mieszkańców to ludzie młodzi.
Serock z racji swego oddalenia nie jest jeszcze tak mocno eksplorowany, to ciągle jeszcze "podwarszawska pipidówa", a większość mieszkańców mieszka tu "od przedwojny". Nowe osadnictwo też raczej z okolicznych miejscowości pochodzi i zawodowo bywa z nimi związana. Inni mieszkańcy, inna mentalność, na pewno mniej zamożnie. Wadą może być też bliskość zalewu. Serock jest jednak miejscowością turystyczną i w sezonie, w tzw mieście, pełno "warszawiaków", a jak się "warszawiacy" potrafią zachowywać, to ostatnio w telewizorni pokazywali i nawet Ziobro nie pomogło. Działek co prawda jest tu jeszcze sporo, ale ich atrakcyjność geograficzna i cenowa wyklaruje się moim zdaniem dopiero po wybudowaniu obwodnicy.
Reasumując, jedyne co mogę ci powiedzieć to to, że to twoje życie i twoje pieniądze więc wybrać musisz sam, a i tak czego nie zrobisz będzie... dobrze :wink:

Ryszard_O
01-06-2006, 11:41
Dziękuję za wypowiedzi i proszę o więcej. Wszystkim, którzy tak jak ja jeszcze poszukują ku przestrodze polecam lekturę (śmietnisko jako działki budowlane :evil: ):
http://www.chotomow.nazwa.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=28

HomeLess
01-06-2006, 11:55
Pouczająca wielce lektura, ale takie kwiatki rosną wszędzie :( . Dlatego trza sobie panie szpadel kupić i z owym narzędziem działki oglądać, stosownych odkrywek dokonując. Istotną informacją jest też to, czy dla działki jest plan zagospodarowania. Tak w ogóle, to wszystko trzeba co najmniej trzy razy sprawdzać :-?
A właśnie mi się przypomniało, że gmina Serock aktualny plan zagospodarowania posiada, a gmina Jabłonna zdaje się nie do końca :-? , ale tak jak pisałem wcześniej to jest jedna z rzeczy, które zawsze trzeba sprawdzić. I w moim przypadku od złożenia kwitów do uzyskania PnB minęło chyba tak ze dwa tygodnie, czyli niezbyt długo :D .