PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja CO-czym wypełnić ?



Bimber
07-03-2003, 19:02
Mój instalator CO namawia mnie na wypełnienie miedzianych rur centralnego ogrzewania glikolem ( lub raczej mieszanką glikolu i wody). Zalety tej substancji mają być takie: nie zamarźnie nawet jeśli dom będzie nieogrzewany, mniejsze zanieczyszczenie filtrów. Boję się jednak o stan mojej instalacji w kontakcie z glikolem. Czy warto się na to skusić ?

Bimber
07-03-2003, 20:27
Bardzo zależy mi na odpowiedzi !!
Mam szczerą nadzieję, że któryś z dosiadczonych muratorowych ekspertow da sobie rade z tym problemem. Mam rację ? :smile:)

dobrzykowice
10-03-2003, 14:11
hmm ciekawe, nigdy nie slyszalem o takim rozwiązaniu. Wrzuć swoje pytanie do "Wymiana Doświadczeń" tam na pewno ktos się na ten temat wypowie

tczarek
10-03-2003, 14:21
Jeśli "Instalator" ma dostarczać ten płyn to bym się zastanawaił czy nie ma troszkę dużo tej substacji i nie wie co z nią zrobić. I tak nie ma to większego sensu bo ubytki w instalacji są automatycznie uzupełniane z sieci wodociągowej. Po co pakować się w koszty. Po uzupełnieniu ubytków w sezonie grzewczym, już nie masz pewności, że substancja pływająca w twoim CO nie zamarznie itd.
Odradzam.
Pozdrawiam,

am
10-03-2003, 18:26
Rozmawiałem na podobny temat z moim instalatorem. Rozmowa dotyczyła pomysłu wymieszania w wodzie z instalacji płynu do chłodnic samochodowych - podobno dosyc częsta praktyka.
Jest małe ale ... producenci kotłów daja gwarancję na swoje wyroby przy określonych parametrach wody w instalacji. Jak coś się stanie a znajdą jakieś dziwne domieszki - po gwarancji.
Są wprawdzie specjalistyczne, dedykowane i akceptowane przez producentów kotłów domieszki ale są bardzo drogie.
Ja się z tego pomysłu wyleczyłem