PDA

Zobacz pełną wersję : kupowanie domu od dewelopera



aga25
30-05-2006, 10:34
Co o tym myślicie ?
Szukamy dom u stanie deweloperskim, mamy taki na oku.
Przeraża nas cała papierologia, i brak czasu na doglądanie całej inwestycji i stąd pomysł na kupno takiego.
Tyle się naczytałam o budowaniu pod sprzedaż i niedoróbkach, jakiego fachowca zabrać ze sobą na taką inwestycję żeby sprawdził jak jest wybudowany ?
I czy to naprawdę taki zły pomysł - kupno gotowego ?

Heimnar
30-05-2006, 10:52
Co kto lubi. Ja bym nie kupił, bo chcę dom budować sam. Dla mnie to wielka frajda - nawet to cholerne załatwianie różnych rzeczy. Poniekąd oczywiście - bo cegły to mi ekipa będzie kłaść =).
Myślę, że często stąd może wynikać niechęć do kupowania.
Doradzić nie potrafię - być może domy są robione dobrze i solidnie i żadnych niespodzianek nie będzie. Wiem, że wielu deweloperów (nawet takich "niskobudżetowych") tym się zajmuje i domY im schodzą jak ciepłe bułeczki.

MartekP
30-05-2006, 11:23
Jest trzecie wyjście, ani developer, ani samemu budować - kupić dom na wolnym rynku, wybudowany przez właścicieli.

Andrzej Leppiej
30-05-2006, 12:27
To prawda. Ludzie czasem budują "dla siebie" ale życie zmusza ich do odsprzedaży wymarzonego domku. Ale są i tacy, którzy budują na sprzedaż i tego bałbym się chyba bardziej, niż domu od developera (który zwykle zaczyna budowę kolejnyvch kilkunastu/kilkuset i na opinii mu zalezy).