PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówki po mrozach



MartekP
30-05-2006, 10:37
Moi sąsiedzi panikuja, że mrozy zniszczyły im dachówkę. Mają angobowanego Robena - leży trzeci sezon. Obejrzałem ten dach no i ..... nie wiem. Chyba tak.
Na warstwie angoby pojawiły sie rozwarstwienia, takie jak na na cieście francuskim. Dach ok. 250 m, zjawisko dotyczy ok 30 % powierzchni. Ja mam surowego tondacha, jemu nic nie dolega, oprócz tego że zielenieje - mieszkam przy lesie.
Będzie u nich rzeczoznawca to napiszę co uradzili, ale pytam, czy ktos ma podobne przygody po ostatniej zimie.

Andrzej Leppiej
30-05-2006, 13:47
po 80ciu latach to bym jeszcze zrozumiał ale po trzech???? nie ukrywam, ze pierwsze słyszę o czymś takim na nowych dachówkach. o klinkierze było kiedyś w muratorze, wiec to by mnie juz tak bardzo nie zdziwiło. ale dachówka cienka jest i chyba latwiej ją wypalic niż klinkier - tak sobie myslę....

rafałek
30-05-2006, 13:56
Czyżby to pierwsze efekty pogoni za "niskimi" cenami dachówek ceramicznych? Z ciekawością czekam na werdykt.

Andrzej Wilhelmi
31-05-2006, 20:23
Nie wycišgałbym zbyt pochopnych wniosków bez obejrzenia dachu. Opisane zjawisko może być skutkiem złej wentylacji połaci dachowej. Pozdrawiam.