PDA

Zobacz pełną wersję : Piaszczysty grunt



kompan_tom
30-05-2006, 10:48
Witam,
Posiadamy z żoną działkę i wybudowaliśmy dom. Obecnie zamierzam zagospodarować teren na działce 1000m2. Niestety warunki na działce są bardzo niekorzystne. Jest to działka blisko lasu, która wygląda jak wielka piaskownica. :-? Nie chcemy tworzyć wymyślnego ogrodu, jednak zależy nam na tym aby pokryć teren zielonym trawnikiem i chcielibyśmy zasadzić wzdłuż ogrodzenia iglaki. Szukam obecnie ziemi na działkę i stąd moje pytanie. W jaki sposób najlepiej nawieź ziemię przy takich warunkach. Czy powinniśmy użyć jakąś mieszankę gliny, czarnej ziemi i torfu ? Jaki proporcje tych składników zastosować ? Spodziewam się że będę musiał przywieź kilkanaście dużych wywrotek ziemi. Jak grubość powinna mieć nawieziona warstwa gruntu aby móc myśleć o zasianiu trawy czy też posadzeniu iglaków ? Czy dobrym pomysłem jest usunięcie części rodzimego gruntu w miejscu planowanych iglaków ?

--------------------------------------

Tomek

rafaloku
30-05-2006, 13:15
Witam serdecznie

nigdy takiej operacji (zagospodarowania piaszczystej działki) nie przeprowadzałem, ale widziałem w internecie stronę poświęconą temu problemowi, mi osobiście się ta strona podoba, więc polecam również i Tobie:

http://www.piaseczki.webpark.pl/