PDA

Zobacz pełną wersję : drewno na wiezbe :) jakie sosna czy swierk



Danielek
30-05-2006, 20:49
witam
jakie drewno na wiezbe sosna czy swierk ?

rammzes1
30-05-2006, 20:53
sosna

Jeremiasz
30-05-2006, 20:59
Dziś odwiedziłem kilka tartaków, sosna. Jak się robi takie ankiety? :)

Danielek
30-05-2006, 21:04
na dole strony masz czy chcesz ankiete dodac ;)

zielonooka
30-05-2006, 21:04
sosna


a ankiety robi sie - piszac 1 post i dodajac opcje "dodaj ankiete" :wink: (na dole jak piszesz to masz :wink: )

Danielek
30-05-2006, 21:09
moj ciesla mowi SOSNA :)

Danielek
30-05-2006, 21:10
Dziś odwiedziłem kilka tartaków, sosna. Jak się robi takie ankiety? :)
jesli mozna wiedziec, jakie ceny podali?

Jeremiasz
30-05-2006, 21:20
1. Dzięki za instruktaż.
2. Tartaki (zach. i wsch. Wielkopolska) - od 650 do 680 zł za m3 netto.

Danielek
30-05-2006, 21:34
to ja dzisiaj bylem w jednym kolo kalisz-a i cena 640zl netto bez impregnacji

Agduś
04-06-2006, 15:40
580 zł za m3 impregnowanej więźby ze świerka albo jodły (my mamy jodłę).

akwarysta
04-06-2006, 16:35
Sosna.640 zł za kubik z impregnacją.Drzewo zimowe.Leży i czeka...... na lato..... i słońce.jak dalej będzie tak padać, to nie wyjdziemy z ziemii....
Ceny u nas nawet do 780 zł z impregnacją.

fugo79
04-06-2006, 16:44
Sosna 660 zł impregowana okolice konina wielkoposka

lazik
04-06-2006, 18:10
mazowieckie: całą więźba zaimpregnowana i dodatkowo deski na pełne odeskowanie. dach 250m2 i więźba liczona na 14m3 bez odeskowania. Cena za wszystko 12000 a drzewo - sosna z zimowego wyrębu.

bul
04-06-2006, 18:25
Świerk "zimowy", impregnowany, 600 zł netto za m3, południe Dolnego Śląska

fugo79
04-06-2006, 18:31
czy jest jakas roznica w tym ze drzewo pochodzi ze scinki zimowej ,letniej czy jesiannej albo wiosennej bo moje wlasnie teraz sie robi i we wtorek jak przywioza idzie na dach.

lazik
04-06-2006, 18:36
A zapomniałem dodać, iż moja cena to brutto a za samą więźbę liczone 550 m3 i dodatkowo 50 od metra sześciennego impregnacji.

akwarysta
04-06-2006, 20:30
czy jest jakas roznica w tym ze drzewo pochodzi ze scinki zimowej ,letniej czy jesiannej albo wiosennej bo moje wlasnie teraz sie robi i we wtorek jak przywioza idzie na dach.

Ja się na tym nie znam, ale mówiono mi, że te z zimy jest bardziej suche.Na wiosnę, jak zaczynają przyrastać są bardziej wilgotne.

Gurthg
04-06-2006, 22:09
modrzew, 850 za kubik, mazury, czerwiec 2005

Krzysiek_3miasto
05-06-2006, 13:07
zima drzewo jest w hibernacji...nie produkuje tyle sokow co na wiosne czy latem...nie ma tez zywicy...szybciej przez to schnie i jest o wiele lzejsze od letniego...dodatkowo sosna nie peka wzdluznie co potrafi robic swierk i mniej sie "kręci" tzn krokwie prawidlowo ulozone do schniecia nie wypaczaja sie w swider....a poza tym seki....seki swierkowe po wyschnieciu zdecydowanie czesciej wypadaja niz w sosnie oslabajac wytrzymalosc belki...tyle wiem z doswiadczenia swojego a przede wszystkim z doswiadzenia mojego dziadka prawie 80-cio letniego ciesli z kurpiowszczyzny... regionu ludzi puszczy :)

himlaje
12-05-2009, 19:09
Odświerzam temat drewna na więźbe, choc moje pytanie jest inne niz postawione w tym wątku.
Jaki kolor lub jak powinno wyglądac dobrze zaimpregnowane drewno na więźbe?
Mój ciesla, jeszcze zanim zapadła klamka, że to on bedzie robił mi więźbe powiedzial bym nie wierzył w te zieloniutkie krokwie, że są tak dobrze zaimpregnowane bo wlasciwa impregacja (właściwym preparatem) ma kolor bardziej brazowy niz zielony.
Dzisiaj przyjechało drzewo na więźbe. No i kolor tego drzewa jest praktycznie taki sam jak zwykłych desek "calówek", które sobie leżą na mojej budowie. Ciesla mówi, że sa to deski zaimpregnowani bezbarnym lub lekko brązowym impregnatem i powtórzył, że kolor zielony nie jest gwarantem dobrej impregnacji. Nie wiem jak mam do tego, czyli do tej dobrej impregnacji, podejść. W zasadzie jedynym gwarantem, że jest wszytsko ok jest to że ten cieśla został mi polecony przez szefa moich murarzy (wielokrotnie polecanego na tym forum) do którego mam duże zaufanie.

docent56
12-05-2009, 20:44
Po pierwsze sosna i świerk to drzewa a więźbę wykonuje się z drewna sosnowego lub świerkowego.Po drugie w tartaku kupuje się bale , krawędziaki,belki,deski i łaty a nie więźbę .Więźba to jest konstrukcja wykonana z wymienionych wcześniej elementów kupionych w tartaku.

himlaje
12-05-2009, 21:04
drewno które przyjechało to sosna bo takie przynajmniej zamawiałem. Poza tym wiem, że najpierw musiało byc w tartaku... a co z impregnacją?

TomekC73
12-05-2009, 21:30
To ja jestem w mniejszości bo mam świerka

himlaje
13-05-2009, 00:26
A jak masz to drewno zaimpregnowane? Jak to wygląda?

listek
13-05-2009, 05:42
Odświerzam temat drewna na więźbe, choc moje pytanie jest inne niz postawione w tym wątku.
Jaki kolor lub jak powinno wyglądac dobrze zaimpregnowane drewno na więźbe?
Mój ciesla, jeszcze zanim zapadła klamka, że to on bedzie robił mi więźbe powiedzial bym nie wierzył w te zieloniutkie krokwie, że są tak dobrze zaimpregnowane bo wlasciwa impregacja (właściwym preparatem) ma kolor bardziej brazowy niz zielony.
Dzisiaj przyjechało drzewo na więźbe. No i kolor tego drzewa jest praktycznie taki sam jak zwykłych desek "calówek", które sobie leżą na mojej budowie. Ciesla mówi, że sa to deski zaimpregnowani bezbarnym lub lekko brązowym impregnatem i powtórzył, że kolor zielony nie jest gwarantem dobrej impregnacji. Nie wiem jak mam do tego, czyli do tej dobrej impregnacji, podejść. W zasadzie jedynym gwarantem, że jest wszytsko ok jest to że ten cieśla został mi polecony przez szefa moich murarzy (wielokrotnie polecanego na tym forum) do którego mam duże zaufanie.

Kolor impregnatu nie ma znaczenia. Tak samo nie dowiesz się, czy więźba jest zaimpregnowana prawidłowo czy tylko ładnie pomalowana. Impregnat ma równiez pokazać na jaka głebokość wnikną w drewno.
Dla przykładu. Roztwór solny Fobos jest bezbarwny. Kolor (impregnat w proszku) dodawany do niego podczas impregnacji jest zielony albo czerwony/brazowy.
Kolorem się na pewno nie kieruj. Jak nie jestes pewny to zaipregnuj sam ponownie.

himlaje
13-05-2009, 09:53
Kolor impregnatu nie ma znaczenia. Tak samo nie dowiesz się, czy więźba jest zaimpregnowana prawidłowo czy tylko ładnie pomalowana. Impregnat ma równiez pokazać na jaka głebokość wnikną w drewno.
Dla przykładu. Roztwór solny Fobos jest bezbarwny. Kolor (impregnat w proszku) dodawany do niego podczas impregnacji jest zielony albo czerwony/brazowy.
Kolorem się na pewno nie kieruj. Jak nie jestes pewny to zaipregnuj sam ponownie.
Dzieki za info. Z jednej strony mnie pocieszyłeś, bo znaczy że wcale ta więźba nie musi byc zielona więc jest może ok, a z drugiej zasmuciłes, bo jednak nie mam żadnych gwarancji, że jet ona dobrze zaimpregnowana :-? . jedyna gwarancja, że jest to dobrze zaimpregnowane pozostaje mi solidnośc tego cieśli, którego polecili mi murarze do których mam w tych sprawach spore zaufanie.
Pozdrawiam