PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się zabrać do ogrodzenia działki?



Still44
31-05-2006, 07:09
Witam, w zeszłym roku stałem się posiadaczem działeczki i chciałbym ją ogrodzić (dom to niestety bardziej odległy temat :( ). Poradzcje mi jak się do tego zabrać tzn. jakie urzędy odwiedzić, czy jest potrzebna jakaś zgoda etc.

I oczywiście jakie ogrodzenie polecacie?

Z góry dzięki za wypowiedzi pozdrawiam

anpi
31-05-2006, 07:37
Witam krajana :D

Od strony ulicy musisz budowę ogrodzenia zgłosić w starostwie, na gotowym druku. Po 30 dniach od zgłoszenia możesz grodzić. Od strony sąsiednich działek możesz grodzić bez żadnych zgłoszeń, tylko uważaj, żeby nie przekroczyć granicy swojej działki, bo będą kłopoty.

Still44
31-05-2006, 12:29
Dzięki Anpi za podpowiedź, a do starostwa trzeba jakiś plan czy mapkę z zaznaczonym ogrodzeniem załączyć?

Czy może już ogrodziłeś działkę (ps. ładny domek :) ) albo masz plan z czego to ogrodzenie zrobić? Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać ?

Pozdrawki

brams
31-05-2006, 12:39
Jeżeli tymczasowe - to np. z siatki leśnej mocowanej do kołków drewnianych (stempli) - wychodzi zdecydowanie najtaniej.
Jeżeli stałe - to np. od frontu murowane z klinkieru z metalowym wypełnieniem, a boki ogrodzenia - siatka powlekana.
Kwestia gustu, kasy i ....sąsiadów :wink: ;możliwości jest dużo więcej.

anpi
31-05-2006, 14:47
Dzięki Anpi za podpowiedź, a do starostwa trzeba jakiś plan czy mapkę z zaznaczonym ogrodzeniem załączyć?

Czy może już ogrodziłeś działkę (ps. ładny domek :) ) albo masz plan z czego to ogrodzenie zrobić? Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać ?


Do zgłoszenia trzeba dołączyć aktualną mapę sytuacyjno-wysokościową działki z zaznaczonym własnoręcznie przebiegiem ogrodzenia.
Na druku zgłoszenia musisz opisać ogrodzenie, z czego zrobione, jaka wysokość i że brama i furtka otwerają się do wewnątrz działki (jak napiszesz na zewnątrz - starostwo wyda sprzeciw i nie postawisz ogrodzenia).
Możesz, ale nie musisz dołączyć rysunek ogrodzenia. Wszystko możesz zrobić sam, nie musi tego robić osoba uprawniona.

Ja już ogrodziłem działkę, szczegóły i zdjęcia - w moim dzienniku.
Wyszło taniej niż myślałem. 8)