PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż blaszak



RYDZU
31-05-2006, 13:09
Robił ktoś z was taki przybytek? Konstrukcja w sumie prosta, trochę kątowników..... no właśnie jakich? Z czego najtańsze pokrycie, jak mocować do podłoża? Generalnie wszystkie wskazówki budowlano - montazowe mile widziane :)

Stoję przed perspektywą wykonania lub zakupienia 16 sztuk. Ostatnio znajomi kupili nowy garaż za 1200 pln z dowozem i montażem. Jak zobaczyłem z czego to jest wykonane i jak :o to mam pewne wątpliwości czy ptrzetrwa on chociaż 5 lat. Niby blacha wyglądająca nawet na ocynk, ale kątowniki to takie zgięte paski blachy :-? - dobrego wrażenia to na mnie nie zrobiło. Stąd koncepcja własnego wykonania.

Pozdrawiam

brachol
31-05-2006, 14:04
ja mam tak zrobiony taki garaz :
katowniki 5 cm zimnogiete z tego co pamietam pospawane w konstrukcje z dwu sapdowym dachem i obite to wszystko blacha trapezowa a fali jakies 1,5 cm mocowane do katownikow srubami 6 mm na nakretke
teraz zmienilbym mocowanie na wkrety samowiercace z podkladka i uszczelka mozna je pucinac od srodka po przykreceniu i wtedy nei przeszkadzaja dol rama z ceownika tak z 8 cm wysokosci i boki po 5 cm
brama otwierana na boki 2 rowne czesci zamykane na klodke calosc stoi z 10 lat i bedzie stac pewnie drugie tyle

zezo
31-05-2006, 17:29
właśnie trafiłem na taka stronke
http://www.konsorcjumstali.com.pl/detal/katowniki_zg.htm
i tak sobie liczę :roll:
garaż jakieś 6m x 4 m to wychodzi jakieś 140mb katownika

zakładam Kątownik z/g 40x40x3 :
140 mb x 1,77 kg = 247.8 kg x 2,50 zł = 619.5 zł netto
doliczając Vat to mamy około 750 zł :o :o
doliczaja blachę to wyjdzie troszkę kasy. :wink: :wink:
nie wiem czy nie lepiej szkielet drewniany

paJacek
31-05-2006, 21:00
Rydzu, mam taki garaż prawie 8 lat i nic mu nie jest. Dałem wtedy za niego 1600 zł. Nawt jeszcze go nie malowałem bo nie było trzeba.

RYDZU
31-05-2006, 21:14
Rydzu, mam taki garaż prawie 8 lat i nic mu nie jest. Dałem wtedy za niego 1600 zł. Nawt jeszcze go nie malowałem bo nie było trzeba.

Widzisz... problem jest w tym, że takie garaże ma tez mój sąsiad. Zapewniam cię, że gdybym mógł kupić TAKIE garaże jak u sąsiada to nie było by problemu. Tyle tylko, że firma poszła w kierunku redukcji kosztów :-? i to co teraz produkuje nijak sie ma do wyrobów z przed kilku lat :( Niestety.

Pozdrawiam

Pawel_i_Anna
12-06-2006, 18:53
a masz jakieś namiary na tę firme.. co sprzedaje i składa te blaszaki:)? jeśli możesz to daj jakiegoś linka :)
pozdrawiam

bst
13-06-2006, 14:51
Ja wlasnie skladalem blaszak, konstrukcja z zalozenia demontowalna ale tez silnie pancerna :), rozmiar 5.2x4m
- sciany z blach ocynkowanych rozpietych na ramach z ceownika 50 i katownika 50x50 (materialy 'wlasne'),
- dach - blacha trapezowa T-18, dach dwuspadowy - wyszlo 22m^2, co kosztowalo 520zl, dach mocowany do desek ktore byly przykrecane do wiezby zrobionej z rurek 3/4''.
Calosc posadowiona na bloczkach fundamentowych.

Generalnie koszty meterialow zabijaja, nie wiem jak moze wygladac gotowy blaszak za 1500zl, skoro sama blacha bedzie kosztowac 1000zl