PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt łazienki - pomoc potrzebna :/



Kane66
31-05-2006, 16:44
Witam

Mozecie mi pomoć rozplanować jakoś ergonomicznie i solidnie łazienkę ? To łazienka przy naszej sypalni a więc nie przeznaczona dla gości.

Wymiary to 4,1x 2,5 metra (w ostatecznosci 2,7metra).

Wstępny projekt (tzn narazie mam tak w projekcie - wiadomo że to nie wyrocznia ale wykonawca chciałby wiedzieć gdzie pociągnąc rury) wygląda tak:

http://www.kane.pl/lazienka.jpg


Nasze wymagania:

- zależy nam na wykorzystaniu światła naturalnego - duże przestronne okno, z przesuwnymi żaluzjami a przy nim zabudowana wanna z przestrzenią obok na jej poziomie (tj swoista półka).
- prysznic murowany, z drzwiami szklanymi.
- w.c. oddzielone choć małą ścianką działową czy lukswerem od reszty
- jedna spora umywalka z blatem

Miejsce na jedną półkę stojącą i kosz na bielizne także by się przydało.


Drzwi wejsciowe moge umiescic w dowolnym fragmencie ściany na której są w projekcie. Będzie to przesuwna konstrukcja.

Jak widać po projekcie - nie mam nawet miernego doświadczenia w dziedzinie projektowania, propozycje naszego architekta były jak na mój gust kompletnie nietrafne [zreszta zrobil tylko jedna propozycje i stwierdzil ze w trakcie budowy mozemy sobie zmieniac co chcemy - tyle ze wykonawca chce wiedziec w miare dokladnie gdzie co bedzie zeby poprowadzic hydraulike i kolko sie zamyka]

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie, propozycje i inspiracje.


Pomożecie ? ;)

Funia28
01-06-2006, 13:46
Kiepsko u mnie z wklejaniem zdjęć więc opiszę - zaproponowałabym tak:
patrząc na projekt od lewej w rogu naprzeciw drzwi kabina prysznicowa - od pozostałej części łazienki oddzielona ścianką np. z luksferów i do dego drzwi szklane otwierane na scianę lewą, naprzeciwko kabiny muszla oddzielona od pozostałej części łazienki niską ścianką z KG lub znów luksfera. Prawie na wprost drzwi - umywalka polecam Antado - umywalka dolomitowa prostokątna z ładną szafką podwieszaną podumywalkową - dla mnie super. w rogu przy oknie wanna - prosta, narożna lub asymetryczna umieszczona na podeście ( wtedy wykorzystacie parapet okienny jako półkę, na koniec na części ściany przy oknie (z rysunku wynika że jest tam jakieś 50 cm) umieściłabym właśnie szafkę łazienkową z wbudowanym w nią koszem na bieliznę. Puść ew. maila - to wyślę rusunek.

elza23
07-07-2006, 10:33
Cześć,
a ja zrobiłabym odwrotnie. Pod ścianą, naprzeciwko okna umieściłabym wannę, najlepiej asymetryczną (przy ścianie na której są drzwi). W kolejnym rogu (nadal naprzeciwko okna) umieściłabym prysznic. Pod oknem natomiast, na ścianie naprzeciw drzwi, tam gdzie teraz jest wanna, umieściłabym sedes, vis-a-vis niego, na tej krótkiej ściance przy drzwiach - małą umywalkę. Sedes, tak jak chcecie, można oddzielić ścianką, ale nie za wysoką. Nad nią można poprowadzić jakieś półeczki, równoległe do okna. Za ścianką, w stronę prysznica, można schować kosz na bieliznę i różne mniej atrakcyjne wizualnie rzeczy.
To tyle na pierwszy rzut. Ale to oczywiście tylko moje zdanie - Wy zróbcie tak, jak Wam się podoba.
:D