PDA

Zobacz pełną wersję : KOLOROWE FUGI



kargeo
01-06-2006, 08:33
Czy słyszeliście o jakichs pisakach, markerach, farbkach etc. do malowania juz polożonej fugi (bialej)? Czy coś takiego w ogóle istnieje, czy jestem zmuszona zdjąć starą i kłaść na nowo kolorową??

Funia28
01-06-2006, 13:15
Jest coś takiego ale widziałam efekt końcowy - był bardzo nieciekawy. Polecam usunięcie starej fugi i zafugowanie ponowne świeżą. Może lepiej odświeżyć białą fugę - w sklepach budowlanych są preparaty do czyszczenia białych fug.

kargeo
02-06-2006, 08:48
dziekuje za odpowiedź, tego sie spodziewałam. Czy będąc totalnym laikiem jestem w stanie położyc fugę, czy to jakas skomplikowana sprawa? za co trzeba uważac i czy wyskrobywać stara fugę całą, czy wystarczy do połowy?

andk
02-06-2006, 09:55
Skąd taki pomysł? Do połowy wyskrobać fugę to naprawdę skomplikowana robota! Wydrapuje się w całości, bez specjalnych problemów. Trzeba uważać, żeby nie wyszczerbić płytki. Oczywiście pracochłonne to jest, niestety - myślę że nie masz płytek w rozmiarze, powiedzmy 10x10? :wink:

Funia28
07-06-2006, 07:23
Wyskrobać, dobrze oczyścić z pyłu, przygotować fugę wg przepisu, nakładać gumową szpachelką. Poczekać aż wyschnie, przetrzeć ścierką płytki na sucho - w celu usunięcia warstwy kolorowej z płytek. Później umyć płytki. Nic trudnego ;-)