PDA

Zobacz pełną wersję : Cięcie płytki



szyper
01-06-2006, 16:23
witam
Czy ktoś z was łączył może płytki z panelami chodzi o linie cięcia nie prostą lecz w łuk lob koło .Czym to zrobić .Czy ciąć przed czy po klejeniu płytki
Czym zafugować
:-?

motyczka
01-06-2006, 16:31
na pewno ciąć płytkę przed położeniem..to ma byc podłoga??...czy ściania bo ta fuga mnie zmyliła...na podłodze w każdym razie nie ma problemu iśc po łuku do tego są listwy maskujące...o ścianie sie nie wypowiadam, ale myśle ze też trzeba to łączenie jakoś zamaskowac :)

kuleczka
02-06-2006, 21:02
Oczywiście ciać przed położeniem. U mnie najpierw położono gres, fachowcy docinali bardzo starannie. Potem był parkiet, też bardzo starannie docięty. Niepotrzebna była żadna listwa maskujaca- wystarczyła fuga, tylko nie wiem co to za masa (chyba jakis specjalny silikon :-? )

mlody
02-06-2006, 22:45
Witam!
To chyba będę mało orginalny bo powiem że ciąć po położeniu!!
A dlaczego?! - sam tak robiłem u brata na podłodze.
Ma otwartą kuchnię i łukiem kończą się płytki a zaczynają panele!
A robiłem to tak:
- przykleiłem wszystkie płytki
- za pomocą cienkiej długiej listewki wykreśliłem linię (ćwierć elipsy)
[UWAZAC NA PRZYPADKOWE POPLAMIENIE PLYTEK MAZAKIEM LUB OŁOWKIEM!]
- po "przyschnieciu" kleju do płytek - ja to robiłem na drugi dzień rano! - gumówkę w rękę i ładniutko powolutku przekroiłem płytki po narysowanej lini
- delikatnie pukając majzelkiem najnormalniej odkleiłem bez rozbijania niepotrzebne części płytek a pozostały klej zeskrobałem bez problemu szpachelką!
I to wszystko!

Jak znajde zdjęcie to wstawie!
Pozdrawiam!

mlody
02-06-2006, 22:56
Zapomniałem dopisac, że potem szpachelką podskrobałem łuk aby wsunąć ząbki od listwy maskującej, choc jak pisze Kuleczka nie byłoby to potrzebne, ale chciałem zostawic szparke luzu panelom.
Ponieważ płytki były 2mm wyższe niż panele - pod panele dołozyłem 2mm korek tak z 50cm na około łuku (pomimo pianki).

szyper
03-06-2006, 14:04
Witam
Dziękuje wszystkim za porady.Jednak można to zrobić samemu więc zabieram się do pracy.