PDA

Zobacz pełną wersję : renowacja sosny



ponury63
09-03-2003, 19:22
Witam uczestników Forum !

Proszę o pomoc w następującej sprawie:
1. Mam łóżko sosnowe, które (po 6 latach użytkowania) jest brudne w tych najczęściej używanych miejscach (na brzegach). Czym domyć te brudne miejsca, nie uszkadzając przy tym samej sosny ? Sosna jest lakierowana.
2. Łóżko to ma stelaż (z desek połączonych taśmą - nie jestem pewien, czy sosnowych), który niemiłosiernie trzeszczy przy kładzeniu się. Czy jest jakiś sposób, by te dźwięki zlikwidować bądź chociażby wygłuszyć ?

Będę zobowiązany za pomoc w moich problemach.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich na Forum

ponury63

rammadan
12-03-2003, 09:52
Czy się to da wymyć, tego nie wiem, spróbowałby papierem... ściernym.
A co do trzeszczenia to najprostszym rozwiązaniem są zatyczki do uszu :smile:

karin
24-01-2004, 10:46
Witam uczestników Forum !

Proszę o pomoc w następującej sprawie:
1. Mam łóżko sosnowe, które (po 6 latach użytkowania) jest brudne w tych najczęściej używanych miejscach (na brzegach). Czym domyć te brudne miejsca, nie uszkadzając przy tym samej sosny ? Sosna jest lakierowana.
2. Łóżko to ma stelaż (z desek połączonych taśmą - nie jestem pewien, czy sosnowych), który niemiłosiernie trzeszczy przy kładzeniu się. Czy jest jakiś sposób, by te dźwięki zlikwidować bądź chociażby wygłuszyć ?

Będę zobowiązany za pomoc w moich problemach.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich na Forum

ponury63
Ponury, spróbuj płynem "ludwik" bo jest rewelacyjny naprawde i myj z dodatkiem ciepłej wody a te skrzypienia to tylko przy kładzeniu sie czy ogólnie ?
Moze oliwką taka jak do maszyny do szycia ,olejkiem "bambi" albo krem z tubki taki dziecinny zeby mu koncówka wchodzila w te miejsca skrzypiace.Bardzo serdecznie cie pozdrawiam i daj znac jak ci wyszło

GrzegorzS
25-01-2004, 10:52
Skrzypienie następuje pomiędzy dwoma drewnianymi elementami, u Ciebie pewnie między tymi deseczkami połączonymi taśmą a ramą łóżka. Spróbuj je odizolować od siebie np. naklejając cienką uszczelkę do uszczelniania okien.