PDA

Zobacz pełną wersję : kominek otwarty z szybką otw. do góry



goldziak
03-06-2006, 10:47
witam,
czy ktoś próbował wykonać tradycyjny kominek ale z szybką otwieraną do góry??
czytając różne artykuły traktujące o kominkach otwartych i zamkniętych, to chyba najlepsze wyjście- szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.(przy założeniu że kominek uzywany będzie do celów bardziej estetycznych a nie grzewczych - kominki zamknięte otw do góry są raczej drogie),
jest sporo firm produkujących drzwiczki do kominków ale robią otwierane na oścież :( przez co psują cały efekt.
A "drzwiczki otwierane do góry" jak chcemy czuć się bezpiecznie zamykamy, a jak chcemy się cieszyć trzaskającym żywym ogniem fru do góry.
no i nasuwa sie drugi problem jak dbać o czystośc takiej szybki od wewnątrz??
Może macie jakieś adresy firm które wykonują takie rzeczy??
pozdrawiam
GOldziak

ave!
03-06-2006, 11:25
czy ktoś próbował wykonać tradycyjny kominek ale z szybką otwieraną do góry??
Goldziak zburzyłeś moje widzenie kawałka rzeczywistosci (w tym wypadku - kominka) jak otwarty skoro zamkniety?
a Gombrowicza też lubię :wink:
a na kominkach sie nie znam - tyle co przeczytam u innych
pozdrawiam

Monika B
03-06-2006, 11:52
Znajomy ma taki. Na początku się zachwycał. Teraz nie korzysta z opcji otwierania podczas palenia. Ponoć przy rozprowadzaniu ciepła, kiedy palisz przy otwartych drzwiczkach komin wyciąga całe ciepełko i nic nie grzeje, nawet jak siedzisz blisko ogieńka. Ja gdybym mogła jednak bym się skusiła - jestem niedowiarek. Z kolei bez rozprowadzania ciepła - szybka raczej niepotrzebna. Dla klimatu i ozdoby lepszy kominek otwarty. Poczytaj - kilka osób ma i sobie chwali, nawet bardzo!

goldziak
03-06-2006, 11:56
ave!

fakt wyszła z tego hybryda :)
ale w sumie cała rzeczywistość to swoista hybryda- łączy np jasność z mrokiem, ogień z wodą itp...
dobrze gdy posiada dobre cechy swoich składników jak w przypadku "mojego" kominka czyli piękno palącego się drewna w kominku otwartym i bezpieczeństwo zamkniętego kiedy np idziesz spać a nie chce Ci sie "czyścić kominka z żaru wieczorem itp."
......wydaje mi się że cena jest również niższa od takich rozwiązań w kominkach zamkniętych
pozdrawiam,
Goldziak

ave!
03-06-2006, 12:08
kiedy np idziesz spać a nie chce Ci sie "czyścić kominka z żaru wieczorem itp."
znając siebie... najczęsciej jest tak, ze się niechce, dlatego myslimy o wkładzie kominkowym. Do otwartego trzeba dobrego specjalisty - sprawdzone u znajomych - poprawki drogo kosztują.
pozdrawiam :D